Wilgotnościomierz do drewna

piątek, 27 stycznia 2023

Od listopada 2017 roku Straż Miejska posiada na wyposażeniu nowoczesny, elektroniczny miernik wilgotności drewna wilgotnościomierz HIT-3, którym można dokonać pomiaru wilgotności ponad 200 gatunków drewna. Urządzenie posiada świadectwo wzorcowania  nr  0097/TH/1910054 wykonane przez MERSERWIS Profesjonalna Aparatura Kontrolno - Pomiarowa.

Od 1 listopada 2018 roku Straż Miejska otrzymała nowe uprawnienia mandatowe, które może wykorzystywać jako narzędzie do walki z trucicielami powietrza. Funkcjonariusze będą mogli sprawdzać, czy w piecach lub kominkach spalane są paliwa zakazane w uchwale antysmogowej.

Jednym z podstawowych zadań strażników jest profilaktyka i edukacja w zakresie ochrony środowiska. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze rozdają przygotowane wcześniej ulotki i materiały informacyjne o konieczności wymiany starych pieców. Uświadamiają o zagrożeniach płynących ze spalania szkodliwych substancji. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Energii, przy zakupie paliwa stałego – węgla – kupujący otrzymuje atest. Strażnicy będą mogli prosić o jego okazanie, aby sprawdzić, czy materiał palny spełnia określone parametry. Uporczywe łamanie przepisów antysmogowych będzie skutkować surowymi karami.

Ponadto informujemy, że jeżeli chcą Państwo sprawdzić wilgotność swojego drewna, można przyjechać z nim do Straży Miejskiej bądź umówić się na kontrolę drewna z kilkudniowym wyprzedzeniem.

red. adabrowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: