XVI EDYCJA KONKURSU „Z NAMI BEZPIECZNIEJ” ZA NAMI

poniedziałek, 10 czerwca 2024

SM Polkowice

W dniu 7 czerwca odbyła się XVI edycja konkursu powiatowego pod honorowym patronatem burmistrza Polkowic Wiesława Wabika, który zorganizowany został przez Straż Miejską w Polkowicach przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach, Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych oraz przy wsparciu instytucji i licznych sponsorów. Podczas konkursu uczestników gościła Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach.

Uczniowie dwunastu szkół z klas 4 - 6 sprawdzili swoje umiejętności w konkurencjach teoretycznych jak i sprawnościowych. Konkurencje obejmowały test wiedzy, rysowania znaków drogowych, tor rowerowy, jazdę na trenażerze, pierwszą pomoc przedmedyczną, strażacki tor sprawnościowy.

Konkurs miał na celu edukację dzieci i młodzieży szkolnej, promowanie bezpiecznych zachowań, jak również uświadamianie o konsekwencjach prawnych w związku z naruszaniem przepisów.

Największą ilość punktów zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach, następnie Szkoły Podstawowej w Buczynie z gminy Radwanice oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

red. adabrowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: