Z NOTATNIKA STRAŻNIKA


Wielkogabaryty wynoszone przy PSZOK

10.04.2018

 

W dniu 27.03.2018r. o godzinie 13.35 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od obsługi monitoringu ulicy Hubala o nn. mężczyźnie wynoszącym pod PSZOK odpady wielkogabarytowe wbrew postanowieniom przepisów uchwały. Na miejscu zdarzenia w toku podjętych przez strażników czynności wyjaśniających ustalono sprawcę zarejestrowanego czynu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu wykroczenia za co został ukarany wysokim mandatem karnym.

 


Poszukiwania nieletniego - teren miasta

10.04.2018

 

W dniu 30.03.2018r. o godzinie 0:10 na prośbę dyżurnego KPP P-ce patrol SM przeprowadził penetrację terenu miasta w poszukiwaniu nieletniego chłopca, który nie wrócił na noc do domu. W trakcie podjętych czynności strażnicy odnaleźli chłopca, który w towarzystwie innej nieletniej przebywał przy ulicy Młyńskiej. Strażnicy zaopiekowali się nieletnimi i przekazali ich przybyłemu na miejsce patrolowi policji.

 


Porzucony piesek - Jędrzychów

10.04.2018

 

W dniu 05.04.2018r. o godz. 8.15 patrol SM pełniący służbę na terenie miasta udał się do miejscowości Jędrzychów w związku ze zgłoszeniem mieszkanki, iż w nocy nieznana osoba podrzuciła na teren jej posesji psa. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisane zwierzę oraz przedmioty służące do jego utrzymania oraz karmę. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa porzucenia zwierzęcia na miejsce zdarzenia wezwano funkcjonariuszy policji, którym przekazano sprawę do dalszego prowadzenia. Porzucony piesek został umieszczony w Przytulisku w Przemkowie.

 


Mężczyzna pogryziony przez psa - ul. Hubala

10.04.2018

 

W dniu 06.04.2018r. o godzinie 16.15 strażnicy udali się na ulicę Hubala 26 w związku ze zgłoszeniem mieszkańca, iż został pogryziony przez psa sąsiadki. Na miejscu zdarzenia strażnicy ustalili fakty zdarzenia oraz udali się do miejsca zamieszkania właściciela psa. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających kobieta opiekująca się zwierzęciem w chwili zdarzenia została ukarana mandatem karnym i zobligowana do przedstawienia dowodów poddania psa szczepieniu oraz obserwacji weterynaryjnej.

 Bójka dwóch mężczyzn - ul. 3-go Maja

28.03.2018

 

W dniu 13.03.2018r. o godzinie 15.00 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od nn. osoby o dwóch mężczyznach bijących się na chodniku przy ul. 3-go Maja. Na miejscu zdarzenia strażnicy rozdzielili i  ujęli obu mężczyzn. W toku czynności wyjaśniających ustalono, iż obaj mężczyźni znajdują się w stanie po użyciu alkoholu i znają się osobiście. Z nieustalonych  powodów jeden z nich zaatakował drugiego. Mężczyźni zostali umieszczeni w radiowozie i przewiezieni do KPP P–ce w celu prowadzenia dalszych czynności.

 


Mężczyzna dobijający się do drzwi mieszkania - ul. Kolejowa

28.03.2018

 

W dniu 17.03.2018r.  o godzinie 7:10 patrol SM udał się na ulicę Kolejową w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o nn. mężczyźnie dobijającym się do drzwi jego mieszkania. Na miejscu zdarzenia strażnicy ujęli młodego mężczyznę. Jak okazało się był to członek rodziny zgłaszającego, którego ten z uwagi na jego agresywne zachowanie nie chciał wpuścić do mieszkania. W toku podjętych działań mężczyzna oddalił się z klatki schodowej i zaprzestał niepokojenia domowników.

 


Ulatniający się gaz - ul. Browarna

28.03.2018

 

W dniu 18.03.2018r. o godz. 12.00 patrol SM pełniący służbę na terenie miasta udał się na ulicę Browarną w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o silnej woni gazu. Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili zgłoszenie i podjęli próbę ustalenia źródła woni. Następnie powiadomili Straż Pożarną oraz Pogotowie gazowe i zabezpieczyli teren do czasu przybycia służb – przekazując im teren działania.

 


Mężczyzna z niebezpiecznym narzędziem - ul. Browarna

28.03.2018

 

W dniu 18.03.2018r. o godzinie 16.15 strażnicy patrolujący teren miasta zauważyli przy ulicy Browarnej idącego mężczyznę. Z kieszeni mężczyzny wystawało widoczne ostrze noża. W związku z tym faktem strażnicy ujęli mężczyznę i odebrali mu niebezpieczny przedmiot oraz podjęli czynności sprawdzające. W trakcie legitymowania mężczyzna zaczął uciekać wobec czego strażnicy udali się za nim w pościg, w wyniku którego ujęli go i osadzili w radiowozie, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce patrolowi policji. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany do dalszych czynności procesowych.

 


Nietrzeźwy mężczyzna potrzebujący pomocy - ul. Górników

28.03.2018

 

W dniu 20.03.2018r. o godzinie 11.25 strażnicy udali się na ulicę Górników w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie leżącym na jednej z ławek. Po przybyciu na miejsce odnaleziono opisanego mężczyznę, wyczuwając od niego silną woń alkoholu. Po dobudzeniu ww. nie mógł utrzymać się na nogach, a kontakt z nim był bardzo utrudniony, wobec czego na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy medyczni podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

 


Odpady pozostawione przy PSZOK - ul. Hubala

28.03.2018

 

W dniu 22.03.2018r. o godzinie 2.30 strażnicy  patrolujący teren miasta zostali powiadomieni przez obsługę monitoringu PGMiKM o nn. mężczyźnie , który wyniósł z jednego z mieszkań ul. Hubala płyty meblowe oraz telewizor i pozostawił je przy osiedlowym PSZOK.  Strażnicy potwierdzili zgłoszenie, a w godzinach porannych podjęli dalsze czynności. Ustalony sprawca zanieczyszczania terenu i pozbywania się odpadów niezgodnie z obowiązującymi przepisami został ukarany mandatem karnym.

 Wyrzucone śmieci do rowu

13.03.2018

 

W dniu 26.02.2018r. o godzinie 10.00 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od pracownika ZGZM o ujawnieniu w przydrożnym rowie obok drogi do Przemkowa porzuconych przez nn. sprawcę odpadów. Na miejscu zdarzenia strażnicy przeprowadzili czynności wyjaśniające zmierzające do ustalenia sprawcy zanieczyszczenia – ustalając dane umożliwiające identyfikację. Czynności wyjaśniające są w trakcie realizacji.

 


Spalanie odpadów - ul. Porzeczkowa

13.03.2018

 

W dniu 27.02.2018r. o godzinie 9:40 patrol SM udał się na ulicę Porzeczkową w związku ze zgłoszeniem mieszkańców o spalaniu nieczystości na terenie jednej z posesji. Po przybyciu na miejsce strażnicy ustalili nr nieruchomości, na której zastano sprawcę w trakcie spalania odpadów. Mężczyzna został zobligowany do natychmiastowego zaprzestania prowadzonych działań, a następnie ukarany wysokim mandatem karnym.

 


Mężczyzna dobijający się do drzwi mieszkania - ul. Legnicka

13.03.2018

 

W dniu 28.02.2018r. o godz. 18.10 na prośbę dyżurnego KPP patrol SM pełniący służbę na terenie miasta udał się na ulicę Legnicką 7, w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym mężczyźnie dobijającym się do drzwi wejściowych jednego z mieszkań. Na miejscu zdarzenia strażnicy ujęli opisanego mężczyznę i przeprowadzili z nim rozmowę wyjaśniającą nakazując mu oddalenie się z miejsca zdarzenia, co uczynił. Niestety mężczyzna po odjeździe patrolu wrócił i ponownie zakłócał porządek publiczny w związku z czym został ujęty i przewiezionych do KPP Polkowice, celem przeprowadzenia dalszych czynności.

 


Pomoc kobiecie - ul. Chopina

13.03.2018

 

W dniu 02.03.2018r. o godzinie 13.05 strażnicy udali się na ulicę Chopina w związku ze zgłoszeniem o nn. kobiecie siedzącej na ławce, która źle się poczuła. Na miejscu strażnicy odnaleźli opisaną osobę i zaopiekowali się nią. Kobieta odmówiła udzielenia jej pomocy medycznej, a jedynie poprosiła o przewiezienie do miejsca zamieszkania. Strażnicy przewieźli kobietę pod wskazany przez nią adres i kobieta o własnych siłach udała się do mieszkania.

 


Pomoc mieszkance w dobudzeniu partnera - ul. 3-go Maja

13.03.2018

 

W dniu 03.03.2018r. o godzinie 23.50 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę 3-go Maja w związku ze zgłoszeniem mieszkanki miasta o braku kontaktu z jej partnerem, który przebywa w jednym z mieszkań. Mężczyzna nie otwiera drzwi i nie odbiera telefonu pomimo słyszalnego głośnego dzwonka w związku z czym zgłaszająca obawia się o stan zdrowia i życia partnera. Po przybyciu na miejsce patrol dobudził mężczyznę, któremu na szczęście nic się nie stało, a jedynie spał. Jak stwierdził nie słyszał wcześniejszego pukania i sygnałów telefonu.

 


Pozostawione odpady przy boksie śmietnikowym

13.03.2018

 

W dniu 05.03.2018r. o godzinie 14.00 strażnicy patrolujący teren miasta stwierdzili pozostawione przy jednym z boksów śmietnikowych na terenie „Ścieżki Zdrowia” przy ul. Spokojnej odpady budowlane, stare meble itp. W toku przeprowadzonych czynności wyjaśniających ustalili osobę odpowiedzialną za pozostawienie w miejscu do tego nie przeznaczonym odpadów i ukarali ją wysokim mandatem karnym.

 


Spalanie odpadów

13.03.2018

 

W dniach 06 - 08.03.2018r. patrol SM wykonujący kontrolę posesji prywatnych pod kątem spalania w przydomowych instalacjach grzewczych nieodpowiedniego paliwa, podczas rutynowej akcji na trzech posesjach w miejscowości Dąbrowa, Tarnówek i Żelazny Most ujawnił fakt spalania w piecach odpadów pomimo obowiązującego zakazu, a w związku z tym zatruwania swoich rodzin i sąsiadów toksycznymi dymami. Sprawcy spalania nieczystości, które powinny zostać przekazane do Centralnego PSZOK zostali ukarani mandatami karnymi i zobligowani do przekazania we wskazane miejsce przygotowanych do spalenia odpadów.

 Zaginiona dziewczynka - teren Polkowic

26.02.2018

 

W dniu 12.02.2018r. o godzinie 17.50 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o nieletniej dziewczynce, która wyszła z domu i nie wróciła do niego. Informację natychmiast przekazano do dyżurnego KPP, zaś patrol SM podjął penetrację terenu miasta w poszukiwaniu zaginionej. Około godziny 18.40 strażnicy otrzymali informację, iż dziewczynka odnalazła się.

 


Parkowanie na miejscu dla inwalidy - ul. Dąbrowskiego

26.02.2018

 

W dniu 13.02.2018r. o godzinie 14:15 patrol SM udał się na ulicę Dąbrowskiego przy ZG Rudna w związku ze zgłoszeniem o parkowaniu pojazdu bez uwidocznionej karty parkingowej, na prawidłowo oznakowanym miejscu wyznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili zgłoszenie oraz założyli na koło pojazdu urządzenie blokujące. O godzinie 17.30 zgłosił się do SM kierujący pojazdem, który przyznał się do zaparkowania samochodu pomimo faktu, iż nie jest do tego uprawniony. Za swoje zachowanie został ukarany 500 zł mandatem karnym.

 


Szarpanina grupy osób - ul. Dąbrowskiego

26.02.2018

 

W dniu 17.02.2018r. o godz. 17.50 na prośbę dyżurnego KPP patrol SM pełniący służbę na terenie miasta udał się na ulicę Dąbrowskiego, gdzie przed jednym z lokali doszło do szarpaniny grupy osób. Na miejscu strażnicy zastali opisaną grupę z którą przeprowadzono czynności wyjaśniające. Jak ustalono pomiędzy kilkoma osobami doszło do nieporozumienia, które sprowokowało niewłaściwe zachowanie się. Po rozmowie grupa rozeszła się nie wnosząc żadnych oskarżeń na siebie.

 


Pies pogryziony przez innego psa - Sobin

26.02.2018

 

W dniu 22.02.2018r. o godzinie 9.05 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę Polkowicką w miejscowości Sobin w związku ze zgłoszeniem o pogryzieniu psa przez innego psa, który wydostał się z niewłaściwie zabezpieczonej posesji. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisane zwierzę, a w toku podjętych działań ustalili jego właściciela, który został wezwany na miejsce. Po jego przybyciu pies został schwytany i umieszczony na terenie posesji w sposób uniemożliwiający jego ponowne wydostanie się. Właściciel psa został ukarany mandatem karnym i zobligowany do kontaktu z poszkodowanymi w celu zwrotu kosztów leczenia pogryzionego psa.

 


Spalanie płyt meblowych - Kaźmierzów

26.02.2018

 

W dniu 23.02.2018r. o godzinie 15.55 patrol SM wykonujący kontrolę posesji prywatnych pod kątem spalania w przydomowych instalacjach grzewczych nieodpowiedniego paliwa, podczas rutynowej akcji na jednej z posesji w miejscowości Kaźmierzów wykrył fakt spalania w piecu płyt meblowych nasączonych lakierami. Sprawca spalania odpadów, które powinny zostać przekazane do Centralnego PSZOK został ukarany mandatem karnym i zobligowany do przekazania we wskazane miejsce przygotowanych do spalenia płyt. Z uwagi na fakt, iż osoba ta jest w trudnej sytuacji materialnej poinformowano ją o możliwości uzyskania pomocy w Ośrodku Pomocy Społecznej na zakup odpowiedniego paliwa i nie trucia siebie oraz sąsiadów.

 Mężczyzna potrzebujący pomocy - ul. Kominka

12.02.2018

 

W dniu 31.01.2018r. o godzinie 14.35 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o nn. mężczyźnie, który wszedł do jednego ze sklepów przy ul. Kominka i źle się poczuł. Skierowany na miejsce patrol straży miejskiej zastał tam trzeźwego bezdomnego, który posiadał widoczne rany na nodze. Strażnicy zajęli się mężczyzną i wezwali na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę na badania.

 


Opalanie kabli - ul. Piotra Skargi

12.02.2018

 

W dniu 01.02.2018r. o godzinie 7:50 patrol SM udał się na ulicę Piotra Skargi w związku ze zgłoszeniem o paleniu otwartego ognia w pobliżu zabudowań. Na miejscu zdarzenia strażnicy ujęli mężczyznę, który rozpalił ogień w celu opalenia zebranych w śmietnikach kabli. Nakazano mu ugasić ogień, a za spalanie odpadów nałożono na niego mandat karny.

 


Wołanie o pomoc - ul. Hubala

12.02.2018

 

W dniu 01.02.2018r. o godz. 17.25 patrol SM pełniący służbę na terenie miasta udał się na ulicę Hubala 26 w związku ze zgłoszeniem o dobiegającym z jednego z mieszkań wołania o pomoc. Na miejscu strażnicy ustalili adres, z którego dobiegało wezwanie i weszli do mieszkania. W środku zastano nietrzeźwego mężczyznę przygniecionego jednym z mebli znajdujących się w mieszkaniu. Po jego uwolnieniu oświadczył strażnikom, iż nie chce żadnej pomocy medycznej – nie posiadał również widocznych obrażeń. Jak stwierdził nieznana mu osoba weszła do jego mieszkania i przewróciła na niego mebel. Mężczyznę pouczono o jego prawach do zgłoszenia zawiadomienia do KPP.

 


Pies pozostawiony pod sklepem - ul. Legnicka

12.02.2018

 

W dniu 02.02.2018r. o godzinie 12.30 strażnicy udali się na ulicę Legnicką w związku ze zgłoszeniem o pozostawieniu przed jednym ze sklepów psa. Po przybyciu na miejsce patrol zauważył przywiązanego psa, który jak ustalono z oświadczeń świadków przebywa tam od kilku godzin. Ponieważ zwierzę nie posiadało chipa umożliwiającego identyfikację właściciela zostało przekazane do Przytuliska dla zwierząt w Przemkowie. W toku prowadzonych czynności wyjaśniających strażnikom udało się ustalić nieodpowiedzialnego właściciela, wobec którego zastosowano sankcje karne i poinformowano, gdzie przebywa pies.

 


Spalanie odpadów - ul. Czereśniowa

12.02.2018

 

W dniu 09.02.2018r. o godzinie 10.20 patrol SM udał się na ulicę Czereśniową w związku ze zgłoszeniem o spalaniu odpadów na terenie jednej z budów. Na miejscu zdarzenie strażnicy zlokalizowali miejsce, gdzie spalano odpady roślinne i ujęli sprawcę czynu. Mężczyznę ukarano mandatem karnym i nakazano zagasić odpady oraz wywieźć je do Centralnego PSZOK.

 Kobieta potrzebująca pomocy - ul. Rynek

29.01.2018

 

W dniu 16.01.2018r. o godzinie 06.25 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o nn. kobiecie, która siedzi od dłuższego czasu na jednej z ławek w Rynku. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol SM odnalazł opisaną kobietę i przeprowadził z nią czynności wyjaśniające. W toku tych działań ustalono, iż kobieta ma trudności z poruszaniem się, posiadała przy sobie kule lekarskie, a z powodu silnego wiatru nie może dojść do domu. Strażnicy pomogli kobiecie i odwieźli do miejsca zamieszkania.

 


Niezabezpieczona studzienka - ul. Kolejowa

29.01.2018

 

W dniu 16.01.2018r. o godzinie 13:20 patrol SM udał się na ulicę Kolejową w związku ze zgłoszeniem o niewłaściwie zabezpieczonej studzience kanalizacyjnej, która stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia przechodniów. Na miejscu zdarzenia patrol odnalazł opisane miejsce stwierdzając, że nn. osoba ściągnęła z otworu studzienki pokrywę i pozostawiła ją otwartą. W celu usunięcia zagrożenia strażnicy założyli pokrywę na właz studzienki.

 


Zagrożenie na drodze

29.01.2018

 

W dniu 19.01.2018r. o godz. 13.45 na prośbę dyżurnego KPP patrol SM pełniący służbę na terenie miasta udał się na rondo „Niezapominajki” w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie, który idąc zatacza się i wchodzi na jezdnię bezpośrednio pod jadące pojazdy, Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali siedzącego na chodniku w stanie nietrzeźwości mieszkańca miasta, który nie był w stanie samodzielnie dotrzeć do miejsca zamieszkania. Z uwagi na jego stan przewieziono go do domu.

 


Silne zadymienie - ul. Kolejowa

29.01.2018

 

W dniu 20.01.2018r. o godzinie 20.30 strażnicy udali się na ulicę Kolejową w związku ze zgłoszeniem o silnym zadymieniu i podejrzeniu spalania odpadów na terenie jednej z posesji. Na miejscu zdarzenia strażnicy przeprowadzili kontrolę pieca oraz materiałów przeznaczonych do spalenia - nie stwierdzając nieprawidłowości. Jak ustalono zadymienie i swąd powstały najprawdopodobniej w wyniku zapalenia się sadzy w kominie.

 


Pies bez nadzoru - oś. Centrum

29.01.2018

 

W dniu 28.01.2018r. o godzinie 10.30 patrol SM udał się na ulicę Chopina – Moniuszki w związku ze zgłoszeniem o biegającym po terenie osiedla dużym psie. Na miejscu strażnicy zauważyli opisane zwierzę. Był to mastiff maści czarnej. Strażnicy odłowili psa i ustalili jego właściciela. Nieodpowiedzialna mieszkanka miasta za wypuszczenie psa bez opieki i nadzoru została ukarana mandatem karnym.

 Szarpanina pomiędzy dwoma mężczyznami - ul. Miedziana

16.01.2018

 

W dniu 01.01.2018r. o godzinie 19.20 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu porządku publicznego przez dwóch mężczyzn szarpiących się na ulicy Miedzianej obok jednego ze sklepów. W toku podjętych działań strażnicy ujęli obu mężczyzn, którzy swoim zachowanie wzbudzali niepokój innych mieszkańców.  Po odebraniu wyjaśnień okazało się, iż pomiędzy ww. doszło do sprzeczki, którą próbowali rozwiązać na drodze siłowej. Mężczyźni zostali pouczeni za zakłócanie porządku i zwolnieni do miejsc zamieszkania.

 


Pies bez nadzoru - ul. Hubala

16.01.2018

 

W dniu 08.01.2018r.  o godzinie 14:10 patrol SM udał się na ulicę Hubala w związku ze zgłoszeniem o psie, który od dłuższego czasu biega bez nadzoru właściciela po terenie osiedla. Na miejscu zdarzenia strażnicy przy współpracy ze zgłaszającym ustalili osobę odpowiedzialną za wypuszczenie psa i wyciągnęli wobec niej konsekwencje w drodze mandatu karnego. Po zakończeniu czynności pies został zabrany przez właściciela do domu.

 


Kierujący bez uprawnień - ul. Browarna

16.01.2018

 

W dniu 09.01.2018r. o godz. 9.25 patrol SM pełniący służbę na terenie ulicy Browarnej zauważył samochód osobowy pozostawiony przez kierującego w miejscu obowiązywania znaku drogowego dotyczącego zakazu zatrzymywania się. W wyniku rozpytania strażnicy ustalili kierującego i przeprowadzili z nim czynności wyjaśniające. W toku tych działań okazało się, iż kierujący pojazdem mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi w ruchu drogowym. Wobec powyższego na miejsce wezwano patrol policji, a mężczyznę ukarano wysokim mandatem karnym.

 


Mężczyzna z urazem głowy - ul. Głogowska

16.01.2018

 

W dniu 12.01.2018r. o godzinie 18.35 strażnicy  udali się na ulicę Głogowską w związku ze zgłoszeniem  o nn. mężczyźnie leżącym na ziemi. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisanego mężczyznę. Posiadał on widoczny uraz głowy, wobec czego udzielono mu pierwszej pomocy przed medycznej i wezwano na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy zabrali mężczyznę na badania.

 


Zgłoszenie o prawdopodobnym pożarze - ul. Kmicica

16.01.2018

 

W dniu 15.01.2018r. o godzinie 1.40  mieszkanka ulicy Kmicica 34 zaalarmowała strażników oraz strażaków zgłoszeniem o wyczuwalnej woni spalenizny na klatce schodowej.  Na miejscu zdarzenia patrol SM oraz zespół JRG dokonał sprawdzenia klatki oraz piwnic nie stwierdzając żadnego zarzewia ognia. Przeprowadzono również rozmowy z lokatorami, którzy nie potwierdzili zgłoszenia. Ponieważ w trakcie czynności woń zanikła odstąpiono.

 


Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

16.01.2018

 

Miniony okres to wzmożone działania strażników ukierunkowane na kontrolę miejsc gromadzenia się osób bezdomnych z uwagi na trudne warunki atmosferyczne.  Również ilość zgłoszeń mieszkańców w powyższym zakresie wzrosła w znaczący sposób.  Najczęściej są to skargi na bezdomnych śpiących na klatkach schodowych oraz zanieczyszczających te klatki.  Strażnicy każdorazowo podejmują działania w takich sprawach, próbując nakłonić osoby bezdomne na udanie się do noclegowni. Niestety w większości przypadków odmawiają oni takiego zachowania, nie chcąc stosować się do obowiązującego  tam regulaminu.

 


ROK 2014 >>>>

ROK 2015 >>>>

ROK 2016 >>>>

ROK 2017 >>>>