Z NOTATNIKA STRAŻNIKA


Pies bez nadzoru - oś. Krupińskiego

02.01.2018

 

W dniu 18.12.2017r. o godzinie 9.40 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o dużym psie rasy bokser, który biegał bez nadzoru po terenie osiedla Krupińskiego. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol Straży Miejskiej schwytał psa i odczytał numer chipa, którym pies był oznakowany. W toku podjętych czynności ustalono właściciela zwierzęcia, który zgłosił się do Straży Miejskiej i odebrał psa. Za swoje zachowanie właściciel został ukarany mandatem karnym.

 


Awantura w windzie - ul. Sztygarska

02.01.2018

 

W dniu 21.12.2017r.  o godzinie 14:25 na prośbę dyżurnego KPP patrol SM udał się na ulicę Sztygarską w związku ze zgłoszeniem o dwóch mężczyznach awanturujących się w windzie. Na  miejscu zdarzenia strażnicy ujęli opisanych mężczyzn i przeprowadzili z nimi czynności wyjaśniające. Po odebraniu wyjaśnień od ww. ustalono, iż mężczyźni pokłócili się między sobą. Żaden z nich nie zgłosił sprawy o naruszenie nietykalności, dlatego też po pouczeniu o zachowaniu się w miejscach publicznych zostali zwolnieni do miejsc zamieszkania.

 


Rozpylony gaz na klatce schodowej - ul. Legnicka

02.01.2018

 

W dniu 21.12.2017r. o godz. 20.20 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę Legnicką w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie, który rozpylił gaz na klatce schodowej. Na miejscu zdarzenia patrol SM ujął podejrzanego o ww. czyn mężczyznę, który próbował zbiec. Sprawcę umieszczono w radiowozie i przewieziono do Komendy Policji, gdzie został przekazany dyżurnemu do przeprowadzenia dalszych czynności.

 


Mężczyzna awanturujący się w sklepie - ul. Miedziana

02.01.2018

 

W dniu 23.12.2017r. o godzinie 16.00 strażnicy  udali się na ulicę Miedzianą do jednej z palcówek handlowych w związku ze zgłoszeniem od obsługi sklepu o awanturującym się tam mężczyźnie, który zakłóca funkcjonowanie placówki. Na miejscu zdarzenia odebrano wstępne wyjaśnienia oraz ustalono dane osób uczestniczących w zajściu, które nie pozwoliły na zakończenie sprawy. Dalsze czynności wyjaśniające są prowadzone.

 


Zniszczona lokomotywa w Parku

02.01.2018

 

W dniu 26.12.2017r. o godzinie 1.00 obsługa monitoringu wizyjnego Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku zauważyła grupę osób przebywających przy wystroju świątecznym miasta (lokomotywie). W pewnym momencie jeden z mężczyzn zerwał z lokomotywy komin uszkadzając ozdobę. Skierowany na miejsce patrol SM ujął sprawcę dewastacji i uszkodzenia mienia, który odpowie za swoje zachowanie po określeniu przez właściciela ozdoby wysokości poniesionych strat.

 Nietrzeźwy potrzebujący pomocy - ul. 11 Lutego

05.12.2017

 

W dniu 22.11.2017r. o godzinie 21.40 patrol Straży Miejskiej udał się na ulicę 11 Lutego w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie, który ma problem z utrzymaniem się na nogach, przewracając się na ziemię lub zaparkowane pojazdy. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisanego mężczyznę i wykonali z nim czynności służbowe. Po ich zakończeniu z uwagi na stan mężczyzny przewieziono go do miejsca zamieszkania i przekazano pod opiekę rodzinie.

 


Mężczyzna awanturujący się w OPS - ul. Lipowa

05.12.2017

 

W dniu 23.11.2017r. o godzinie 13:10 na prośbę pracownika socjalnego OPS patrol SM udał się na teren Ośrodka, gdzie w sekretariacie awanturuje się nn. mężczyzna. Na miejscu zdarzenia zastano ww., którego wylegitymowano oraz przeprowadzono z nim rozmowę wyjaśniającą. Po przeprowadzeniu tych czynności mężczyzna uspokoił się i przestał zakłócać pracę urzędu, a po załatwieniu sprawy udał się do miejsca zamieszkania.

 


Zgłoszenie dewastacji znaków drogowych - ul. Ratowników

05.12.2017

 

W dniu 24.11.2017r. o godz. 23.25 strażnicy udali się na ulicę Ratowników w związku ze zgłoszeniem o dwóch nn. mężczyznach dewastujących znaki drogowe. Na miejscu zdarzenia strażnicy ujęli jednego mężczyznę i umieścili go w radiowozie. Następnie wykonali penetrację terenu, stwierdzając, iż ww. nie uszkodził żadnego znaku, a jedynie przestawił drewniane tyczki z terenu budowy. Po zakończeniu czynności wyjaśniających i konsultacji z dyżurnym KPP mężczyzna został zwolniony do miejsca zamieszkania.

 


Kobieta potrzebująca pomocy - ul. Skrzetuskiego

05.12.2017

 

W dniu 25.11.2017r. o godzinie 2.25 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę Skrzetuskiego, gdzie według zgłoszenia na żywopłocie leży nn. kobieta. Na miejscu zdarzenia zastano 77-letnią mieszkankę miasta, która oświadczyła, iż choruje na cukrzycę i ma trudności z utrzymaniem równowagi, a po upadku nie mogła się podnieść. Strażnicy zaopiekowali się kobietą, a następnie wezwali na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego, który udzielił kobiecie pomocy medycznej. Po wykonaniu tych czynności strażnicy odprowadzili ww. do miejsca zamieszkania.

 


Dewastacja radiowozu - ul. Targowa

05.12.2017

 

W dniu 26.11.2017r. o godzinie 6.55 strażnicy stwierdzili dewastację radiowozu służbowego SM, zaparkowanego przy ul. Targowej. W toku podjętych czynności zauważono w pobliżu nietrzeźwego mężczyznę, z którym godzinę wcześniej prowadzono czynności służbowe na ul. Hubala. Mężczyzna wsiadł do swojego samochodu, a następnie próbował odjechać z miejsca zdarzenia co zostało mu uniemożliwione. Na miejsce wezwano patrole policji i wraz z nimi, wyprowadzono z pojazdu ww. mężczyznę, który stawiał czynny opór interweniującym strażnikom i policjantom próbując udaremnić im wykonanie czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji i przewieziony do Komendy Policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.

 Wyrzucanie odpadów na teren leśny - Kaźmierzów

09.11.2017

 

W dniu 23.10.2017r. o godzinie 10.05 patrol Straży Miejskiej udał się do miejscowości Kaźmierzów w związku ze zgłoszeniem o wyrzucaniu odpadów na teren leśny. W toku podjętych czynności wyjaśniających ustalono sprawcę, który sprzątał swoją posesję i teren przyległy z liści, które następnie wyrzucił do lasu. Mężczyzna za swoje zachowanie został pouczony, a następnie posprzątał odpady.

 


Pies bez nadzoru - ul. Miedziana

09.11.2017

 

W dniu 25.10.2017r. o godzinie 20:15 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego ze sklepów przy ul. Miedzianej o psie, który pozostawiony bez opieki i nadzoru, spadł z rampy załadunkowej do kontenera na odpady i nie może się wydostać. Skierowany na miejsce patrol wyciągnął psa, a następnie ustalił właściciela zwierzęcia, który za wypuszczenie psa bez opieki został ukarany mandatem karnym.

 


Nietrzeźwy mężczyzna - park przy stadionie

09.11.2017

 

W dniu 27.10.2017r.o godz. 16.45 strażnicy udali się na teren parku przy ulicy Kopalnianej w związku ze zgłoszeniem o leżącym tam nn. mężczyźnie. Na miejscu zdarzenia odnaleziono leżącego na ziemi i wyziębionego bezdomnego. Mężczyznę dobudzono i okryto kocem ratunkowym oraz wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który udzielił mu pomocy medycznej. Po zakończeniu tych czynności strażnicy umieścili mężczyznę w radiowozie i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji celem wytrzeźwienia.

 


Wyziębiony starszy mężczyzna - ul. 11 Lutego

09.11.2017

 

W dniu 30.10.2017r. o godzinie 15.40 strażnicy udali się na ulicę 11 Lutego w okolicę stadionu miejskiego, gdzie według zgłoszenia przebywa wyziębiony starszy mężczyzna z zanikiem pamięci. Zgłaszająca zabrała mężczyznę do jednego z pomieszczeń przy stadionie i powiadomiła Straż Miejską. Na miejscu strażnicy próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną – bezskutecznie w związku z czym wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni rozpoznali w nim znanego im pacjenta, którego następnie odwieźli do miejsca zamieszkania.

 


Wyziębiona starsza kobieta - ul. Miedziana

09.11.2017

 

W dniu 31.10.2017r. o godzinie 9.00 strażnicy udali się na ulicę Miedzianą w okolicę jednego ze sklepów, gdzie według zgłoszenia przebywa wyziębiona starsza Kobieta ubrana w płaszcz i klapki na bosych stopach. Kobieta nie wiedziała jak się nazywa i gdzie mieszka. Na miejscu zdarzenia strażnicy próbowali rozpoznać kobietę. Przy współpracy z OPS P-ce ustalono adres i numer telefonu do rodziny ww., która przybyła na miejsce i zabrała kobietę do domu.

 


Wyziębiony starszy mężczyzna - ul. Spokojna

09.11.2017

 

W dniu 01.11.2017r. o godzinie 17.10 strażnicy patrolujący okolicę cmentarza komunalnego przy ul. Spokojnej zauważyli wyziębionego, starszego mężczyznę przebywającego w okolicy. W toku podjętej rozmowy mężczyzna nie potrafił podać swoich danych i adresu. Po zaopiekowaniu się nim mężczyzna uspokoił się i po chwili podał swoje personalia. Ponieważ nie potrzebował pomocy medycznej strażnicy umieścili go w radiowozie i odwieźli do miejsca zamieszkania, gdzie został przekazany pod opiekę żonie.

 


Silne zadymienie - teren działek

09.11.2017

 

W dniu 05.11.2017r. o godzinie 13.35 strażnicy udali się na teren ROD „Barbarka” przy ul. Kopalnianej w związku ze zgłoszeniem o silnym zadymieniu dobiegającym z terenu ogrodów. Na miejscu zdarzenia w wyniku podjętych czynności wyjaśniających ustalono, iż zadymienie wywołali dwaj działkowicze spalający na wolnym powietrzu odpady roślinne, pomimo obowiązującego zakazu. Za swoje zachowanie sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

 Spożywanie alkoholu pod klatką - ul. Hubala

24.10.2017

 

W dniu 13.10.2017r. o godzinie 15.30 patrol Straży Miejskiej udał się na ulicę Hubala 30 w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o grupie osób spożywających alkohol. Strażnicy na miejscu zdarzenia potwierdzili zgłoszenie zastając tam trzech pijących alkohol  mężczyzn. Ponieważ zachowanie  ww. miało miejsce nie po raz pierwszy zostali ukarani mandatami karnymi.

 


Agresywny pies - ul. Górników i ul. Ratowników

24.10.2017

 

W dniu 15.10.2017r. o godzinie 9:40 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ulicy Górników o fakcie pokąsania jej przez psa,  przywiązanego do barierki schodów zewnętrznych.  Psem według zgłaszającej opiekował się znany jej z widzenia mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu. Na miejscu zdarzenia strażnicy nie zastali już opisanego mężczyzny ani psa. Około godziny 12.35 strażnicy otrzymali ponowne zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie trzymającym psa na smyczy ale bez kagańca idącym ulicą Ratowników. Pies był agresywny i atakował  przechodniów. W wyniku podjętych czynności na ulicy Kolejowej strażnicy zlokalizowali opisanego mężczyznę, który z uwagi na stan nietrzeźwości nie panował nad zwierzęciem, w związku z czym przewieźli go wraz z psem do miejsca zamieszkania. W toku tych czynności podszedł do nich kolejny mieszkaniec miasta informując, iż pies pokąsał również jego. Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialnego właściciela psa podjęto wobec niego czynności wyjaśniające zakończone skierowaniem wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Lubinie.

 


Asysta dla policjanta - ul. Hubala

24.10.2017

 

W dniu 16.10.2017r.o godz. 12.10 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę Hubala do jednego z punktów handlowych celem udzielenia wsparcia funkcjonariuszom policji w związku z zatrzymaniem agresywnego sprawcy kradzieży sklepowej. Na miejscu zdarzenia strażnicy udzielili asysty policjantowi podczas prowadzonych czynności wyjaśniających, zabezpieczając jego działania.

 


Ujęty sprawca kradzieży - ul. Targowa

24.10.2017

 

W dniu 17.10.2017r. strażnicy  patrolujący teren ulicy Targowej zauważyli uciekającego mężczyznę, którego gonili pracownicy ochrony jednego ze sklepów. Patrol Straży Miejskiej ujął uciekającego mężczyznę, sprawcę  kradzieży towaru w sklepie i przekazał policji do dalszych czynności.

 


Spalanie odpadów - teren miasta

24.10.2017

 

W minionym okresie strażnicy kilkakrotnie otrzymywali zgłoszenia i podejmowali czynności związane z termicznym przekształcaniem odpadów, poza spalarniami, na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz posesjach prywatnych. W większości przypadków użytkownicy działek rekreacyjnych i właściciele posesji porządkując swoje ogrody spalali odpady zielone, powodując zadymienie okolicy i powstawanie smogu.  W związku z powyższym Straż Miejska w Polkowicach przypomina i apeluje o przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa w zakresie gospodarowania odpadami zielonymi i przekazywanie ich do Centralnego PSZOK.  

Przypominamy, iż spalanie odpadów zielonych jest Z A B R O N I O N E i grożą za to surowe sankcje karne.

 Odnaleziony zaginiony mężczyzna - ul. Gdańska

11.10.2017

 

W dniu 26.09.2017r. o godzinie 0.30 patrol Straży Miejskiej kontrolujący ulicę Gdańską zauważył „dziwnie” zachowującego się mężczyznę, co wzbudziło zainteresowanie strażników. W toku podjętych czynności wyjaśniających ustalono, iż mężczyzna to poszukiwany przez policję i rodzinę zaginiony. Mężczyznę strażnicy umieścili w radiowozie i przewieźli do siedziby Komendy Policji, gdzie został pozostawiony.

 


Pies bez nadzoru - ul. Hubala

11.10.2017

 

W dniu 30.09.2017r.  o godzinie 18:50 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ulicy Hubala o biegającym po osiedlu psie, który podbiega do przechodniów i ich obszczekuje. Skierowany na miejsce patrol zastał tam opisanego w zgłoszeniu psa, biegającego bez kagańca i żadnego nadzoru ze strony swojego opiekuna. Psa schwytano, a następnie w toku podjętych czynności ustalono osobę odpowiedzialną, za wypuszczenie zwierzęcia i nałożono na niego mandat karny.

 


Nadmierne zadymienie - ul. Dąbrowskiego

11.10.2017

 

W dniu 04.10.2017r.o godz. 20.40  strażnicy udali się na ulicę Dąbrowskiego w związku ze zgłoszeniem o podejrzeniu spalania odpadów w piecu przez jednego z lokatorów. Na  miejscu zdarzenia strażnicy wykonali kontrolę pomieszczenia z piecem oraz popiołu. W wyniku kontroli stwierdzono, iż w piecu spalane było tylko drewno, które przy rozpalaniu powodowało zadymienie. Z właścicielem pieca przeprowadzono rozmowę informacyjną odnośnie jakości spalanego drewna, w celu nie powodowania uciążliwości dla otoczenia.

 


Usuwanie skutków wichury

11.10.2017

 

W dniu 05.10.2017r. dyżurny Straży Miejskiej otrzymał wiele zgłoszeń od mieszkańców o uszkodzeniach drzewostanu, oznakowania drogowego oraz infrastruktury architektonicznej miasta spowodowanych przez bardzo silnie wiejący wiatr. Strażnicy w każdym przypadku podejmowali czynności zmierzające do zabezpieczenia mienia, udrożnienia dróg i chodników – usuwając powalone konary drzew oraz informując odpowiednie służby o konieczności podjęcia natychmiastowych działań.

 


Wiszący konar - teren miasta

11.10.2017

 

W dniu 09.10.2017r. o godzinie 6.45 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od mieszkańca o wiszącym nad chodnikiem i parkingiem odłamanym konarze drzewa, który może w każdej chwili spaść na przechodniów lub zaparkowane pojazdy. Skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy zabezpieczyli miejsce oraz wezwali strażaków, którzy usunęli konar.

 Zatrzaśnięty 2-latek w mieszkaniu - ul. Kmicica

25.09.2017

 

W dniu 11.09.2017r. o godzinie 9.30 na prośbę dyżurnego KP PSP patrol Straży Miejskiej udzielił wsparcia i asysty dla zespołu JRG w związku z interwencję dotyczącą zatrzaśniętego w mieszkaniu 2-letniego dziecka w jednym z budynków przy ul. Kmicica. Strażnicy zabezpieczyli teren działań strażaków, którym udało się wejść do mieszkania i otworzyć drzwi. Na szczęście dziecku nic złego się nie stało i został on przekazany pod opiekę babci.

 


Mężczyzna leżący na ławce - ul. Hubala

25.09.2017

 

W dniu 12.09.2017r.o godz. 9.40  strażnicy udali się na ulicę Hubala w związku ze zgłoszeniem obsługi monitoringu o nn. mężczyźnie leżącym na ławce przed blokiem. Na miejscu zdarzenia zastano opisanego mężczyznę, który uskarżał się na bardzo złe samopoczucie. Na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, któremu przekazano mężczyznę.

 


Zakrwawiony mężczyzna - ul. Kominka

25.09.2017

 

W dniu 12.09.2017r. o godz. 21:30 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkańca o nn. mężczyźnie leżącym w wiacie przystankowej przy ulicy Kominka. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisanego mężczyznę, który miał zakrwawioną twarz i spał. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Po dobudzeniu ustalono, iż obrażenia powstały w wyniku ataku padaczki, w wyniku której mężczyzna spadł z ławki. Na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, któremu przekazano mężczyznę.

 


Agresywny mężczyzna - teren dworca PKS

25.09.2017

 

W dniu 16.09.2017r. o godzinie 22.05 strażnicy Straży Miejskiej patrolujący rejon ul. Młyńskiej zauważyli mężczyznę bez koszuli, który atakował przebywającego na dworcu PKS bezdomnego. Mężczyznę wezwano do zachowania się zgodnego z prawem i odstąpienia od aktów agresji wobec bezdomnego. Ponieważ mężczyzna nie reagował zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego i następnie umieszczono w radiowozie SM.  Ujętego mężczyznę przewieziono do KPP P-ce gdzie po sprawdzeniu danych osobowych okazało się, iż jest on poszukiwany do osadzenia w Zakładzie Karnym wobec czego został przekazany policjantom.

 Mężczyzna z zakrwawioną głową - ul. Dąbrowskiego

11.09.2017

 

W dniu 04.09.2017r. o godzinie 14.00 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o nn. mężczyźnie z zakrwawioną głową przebywającym w jednym ze sklepów przy ul. Dąbrowskiego. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali znanego im z poprzednich interwencji mieszkańca  gminy. Mężczyźnie strażnicy udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę.

 


Niewłaściwe traktowanie psa - Trzebcz

11.09.2017

 

W dniu 06.09.2017r.  o godzinie 21:10 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o trzymaniu psa na jednej z posesji w miejscowości Trzebcz w sposób niezgodny z ustawą o ochronie zwierząt. Skierowany na miejsce patrol SM potwierdził zgłoszenie, stwierdzając, iż zwierzę jest bez dostępu do schronienia, wody i pokarmu.  W toku podjętych czynności ustalono właściciela zwierzęcia, wobec którego wyciągnięto surowe sankcje karne.

 


Wyrzucanie mebli przez okno - ul. Hubala

11.09.2017

 

W dniu 07.09.2017r.o godz. 12.55  strażnicy udali się na ulicę Hubala w związku ze zgłoszeniem o wyrzucaniu przez okno mebli. Na miejscu zdarzenia zastano grupę mężczyzn ładujących meble na samochód. W toku podjętych czynności ustalono sprawcę wyrzucenia przez okno jednego z mebli na niewłaściwie zabezpieczony teren. Za takie zachowanie wobec mężczyzny wyciągnięto sankcje karne zgodnie z kodeksem wykroczeń.

 


Śpiący mężczyzna na klatce - ul. Hubala

11.09.2017

 

W dniu 08.09.2017r. o godz. 18:30 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od osoby obsługującej monitoring klatek przy ul. Hubala o nn. mężczyźnie leżącym koło windy na jednej z klatek. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisanego mężczyznę, którego dobudzono. Mężczyzna był agresywny i nie podporządkował się wydawanym mu poleceniom wobec czego został umieszczony w radiowozie i po przeprowadzeniu badań w PCUZ został przewieziony do KPP i przekazany Policji do wytrzeźwienia.

 


Ranny pies - Sobin

11.09.2017

 

W dniu 10.09.2017r. o godzinie 16.25 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o psie, który leży w rowie przy ul. Bursztynowej w Sobinie. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisane zwierzę, które żyło. Pies  miał założony kaganiec i zaplątał się w łańcuch, który zranił mu łapę. W toku podjętych czynności strażnicy ustalili właściciela zwierzęcia, który zaopiekował się swoim pupilem.

 Wylewanie nieczystości przez okno - ul. Legnicka

28.08.2017

 

W dniu 12.08.2017r. o godzinie 16.40 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ulicy Legnickiej o  wylewaniu przez okno budynku jakichś płynów. Na miejscu zdarzenia w toku podjętych czynności ustalono sprawcę ww. czynu, który wylał przez okno wiadro z nieczystościami. Wobec sprawcy wyciągnięto sankcje karne w drodze mandatu karnego.

 


Dwóch śpiących mężczyzn na ławce - ul. Paderewskiego

28.08.2017

 

W dniu 14.08.2017r.  o godzinie 7:15 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o dwóch młodych mężczyznach śpiących na klatce schodowej przy ul. Paderewskiego 19.  Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisanych mężczyzn, z których jeden został ukarany za spożywanie alkoholu zaś drugi za głośne używanie słów nieprzyzwoitych. Podczas prowadzonych czynności okazało się, iż rysopis jednego z nich odpowiada poszukiwanemu sprawcy kradzieży sklepowej. Po potwierdzeniu jego sprawstwa został ujęty i przekazany policji do dalszych czynności.

 


Zniszczony domek dla kotów - ul. Skalników

28.08.2017

 

W dniu 15.08.2017r.o godz. 14.55  strażnicy udali się na ulicę Skalników w związku ze zgłoszeniem o młodym mężczyźnie, który zdewastował  umieszczoną na skwerze budkę dla bezpańskich kotów. Na miejscu zdarzenia ujęto opisanego mężczyznę siedzącego na ławce i spożywającego alkohol. W toku podjętych czynności mężczyzna został ukarany mandatem za spożywanie  alkoholu w miejscu objętym zakazem. Po oględzinach zdewastowanego domku ujęty zobowiązał się go naprawić, co uczynił jeszcze w tym samym dniu.

 


Kolizja na parkingu - ul. Targowa

28.08.2017

 

W dniu 19.08.2017r. o godz. 5:11 dyżurny Straży Miejskiej obsługujący monitoring ulicy Targowej usłyszał głośny huk, a następnie zauważył pojazd, którego kierujący uderzył w inny prawidłowo zaparkowany pojazd, który siłą impetu uderzył w pachołki ograniczające na parkingu. Sprawca nie zatrzymał się na miejscu zdarzenia i szybko odjechał w kierunku ul. Zachodniej. Informację o zdarzeniu natychmiast przekazano dyżurnemu KPP. Patrol SM zabezpieczył miejsce zdarzenia i przekazał je przybyłemu patrolowi policji. W tym samym dniu mieszkańcy Polkowic Nowych poinformowali, iż na terenie łąk stoi porzucony pojazd. Na miejscu zdarzenia strażnicy stwierdzili, iż uszkodzenia pojazdu odpowiadają tym, które mógł odnieść podczas porannego zdarzenia, wobec czego zabezpieczyli pojazd do czasu przybycia policjantów, którzy podjęli dalsze działania.

 


Nietrzeźwy kierujący powstrzymany od dalszej jazdy

28.08.2017

 

W dniu 20.08.2017r. o godzinie 21.20 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu, przez mężczyznę, który wykonał  niebezpieczny manewr na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Miedziana. W toku podjętych działań strażnicy uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz ujęli go i przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi policji. Jak się okazało kierujący – obcokrajowiec, prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Dalsze czynności przeprowadzali funkcjonariusze policji.

 


Włamania do garaży - ul. Kolejowa

28.08.2017

 

W dniu 27.08.2017r. o godz. 13.45 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o wyrzuceniu odpadów z jednego z garaży przy ul. Kolejowej i zanieczyszczeniu miejsca publicznego. W toku podjętych działań strażnicy ujawnili włamanie do wskazanego garażu w związku z czym na miejsce wezwano patrol policji. W wyniku penetracji ujawniono jeszcze jeden garaż do którego dokonano  włamania. Sprawę przekazano do realizacji Policji.

 


Niszczenia mienia publicznego - ul. Rynek

28.08.2017

 

W dniu 27.08.2017r. o godz. 20.50 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o nn. mężczyźnie dokonującym dewastacji ławki, ogrodzenia oraz wystawy PCA  znajdujących się na ulicy Rynek. Skierowany na miejsce patrol ujął opisanego mężczyznę, udokumentował poczynione przez niego szkody i przewiózł do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w celu podjęcia dalszych czynności.

 Wypadek motocyklisty

03.07.2017

 

W dniu 21.06.2017r. o godzinie 10.35 strażnicy patrolujący teren gminy zauważyli młodego mężczyznę leżącego w rowie przy jezdni drogi krajowej nr 3. Obok mężczyzny leżał motocykl, którym się poruszał. Strażnicy podeszli do mężczyzny. Był przytomny, lecz uskarżał się na stan zdrowia wobec czego na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego oraz patrol policji. Do czasu przybycia służb strażnicy zaopiekowali się poszkodowanym.

 


Pies bez nadzoru - ul. Gerberowa

03.07.2017

 

W dniu 25.06.2017r.  o godzinie 18.50 dyżurny Straży Miejskiej  otrzymał zgłoszenie od mieszkanki miasta o biegającym po ulicy Gerberowej psie pozostawionym bez opieki. Skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy odnaleźli zwierzę i podjęli czynności zmierzające do ustalenia jego właściciela.  Przy współpracy z mieszkańcami ustalono osobę, która nieodpowiedzialnie opiekowała się psem, za co zostały wyciągnięte wobec niej sankcje karne.

 


Dwa psy zamknięte w samochodzie

03.07.2017

 

W dniu 26.06.2017r. dyżurny Straży Miejskiej  otrzymał zgłoszenie od mieszkańca miasta o dwóch psach zamkniętych w samochodzie zaparkowanym przed jednym z obiektów użyteczności publicznej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie, stwierdzając, że psy znajdują się w dobrej kondycji. Na szczęście w tym dniu nie było upału. Po chwili oczekiwania na miejsce zdarzenia przyszedł kierujący, z którym przeprowadzono czynności wyjaśniające zakończone pouczeniem.

 Sprawca niszczenia mienia - ul. Skalników

19.06.2017

 

W dniu 06.06.2017r. o godzinie 9.00 strażnicy patrolujący teren miasta zauważyli młodego mężczyznę wykonującego graffiti na elewacji jednego z budynków przy ul. Skalników. Mężczyzna ten na widok strażników rzucił się do ucieczki lecz po pościgu został ujęty. Podczas tych czynności mężczyzna stawiał czynny opór wobec czego strażnicy zmuszeni byli zastosować środki przymusu bezpośredniego w celu przywołania go do zachowania zgodnego z prawem. Sprawca został przekazany do dalszych czynności Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.

 


Małe kotki potrzebujące pomocy - ul. Chopina

19.06.2017

 

W dniu 07.06.2017r. dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od społecznego opiekuna zwierząt, iż przy ulicy Chopina znajduje się rozrzucony koci miot. Skierowany na miejsce patrol odnalazł kocicę oraz pozbierał leżące młode, które umieścił przy kocicy w pobliżu wyznaczonego do bytowania dziko żyjących kotów miejsca na terenie osiedla. Po wykonaniu tych czynności strażnicy jeszcze kilkakrotnie kontrolowali miejsce pozostawienia zwierząt, nie stwierdzając żeby ktoś robił im krzywdę.

 


Wyrzucanie butelek przez okno - ul. Hubala

19.06.2017

 

W dniu 12.06.2017r. o godzinie 19.15 strażnicy udali się na ulicę Hubala 28 w związku ze zgłoszeniem o wyrzucaniu z okna jednego z mieszkań butelek po piwie. Na miejscu zdarzenia strażnicy podjęli czynności wyjaśniające, w wyniku których ustalili numer mieszkania na IX piętrze, z którego wyrzucono butelki oraz sprawców tak nieodpowiedzialnego zachowania. Dwaj mężczyźni zachowywali się agresywnie i nie podporządkowali się wydawanym im poleceniom wobec czego zastosowano wobec nich środki przymusu bezpośredniego i przewieziono do Komendy Policji. Po ustaleniu ich danych personalnych zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

 


Szczur hodowlany na wolności - ul. Legnicka

19.06.2017

 

W dniu 14.06.2017r. o godzinie 10.40 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o biegającym po ulicy Legnickiej szczurze. Na miejscu zdarzenia strażnicy odnaleźli i odłowili opisane zwierzę – jak się okazało „szczura hodowlanego”. W toku podjętych czynności ustalono właściciela zwierzęcia, którego nie zastano w miejscu zamieszkania. Odłowionym zwierzęciem zaopiekowała się znajoma właściciela. W późniejszym terminie przeprowadzono z hodowcą czynności wyjaśniające, po zakończeniu których nałożono na niego mandat karny za nie właściwe dopilnowanie zwierząt w hodowli.

 


Młody mężczyzna potrącony przez pociąg - ul. Przemysłowa

19.06.2017

 

W dniu 17.06.2017r. o godzinie 19.20 patrol SM jadący ulicą Przemysłową zauważył leżącego przy torach młodego mężczyznę. Po podejściu okazało się, iż młody człowiek posiada widoczną dużą ranę lewej nogi. Na miejsce natychmiast wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego oraz patrol policji. W czasie oczekiwania na ich przybycie strażnicy zaopiekowali się mężczyzną, ustalili jego dane oraz okoliczności zdarzenia, które jak podawał poszkodowany polegały na potrąceniu przez pociąg. Mężczyzna został zabrany przez Pogotowie do szpitala, zaś zebrane ustalenia przekazano policji.

 Porzucony pies - ul. Chocianowska, Jaśminowa

05.06.2017

 

W dniu 24.05.2017r. o godzinie 18.30 strażnicy udali się na ulicę Chocianowską i Jaśminową w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o porzuceniu psa z pojazdu przez nn. osobę. W toku podjętych czynności wyjaśniających strażnicy złapali psa oraz ustalili dane jego właściciela jak również markę pojazdu, z którego pies został porzucony. Ponieważ w miejscu zamieszkania właściciela nie zastano żadnych osób pies został przekazany do przytuliska w Przemkowie. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa sprawę do realizacji przekazano Komendzie Powiatowej Policji.

 


Krwawiący mężczyzna na klatce schodowej - ul. Hubala

05.06.2017

 

W dniu 29.05.2017r. dyżurny Straży Miejskiej na prośbę dyżurnego KPP skierował patrol na ulicę Hubala w związku z zawiadomieniem o leżącym na klatce schodowej krwawiącym mężczyźnie. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisaną sytuację, w związku z czym zaopiekowali się mężczyzną do czasu przybycia zespołu Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę na badania. Zebrane informacje odnośnie zdarzenia strażnicy przekazali do realizacji policjantom.

 


Agresywny mężczyzna - ul. Hubala

05.06.2017

 

W dniu 02.06.2017r. o godzinie 22.20 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę Hubala w celu zabezpieczenia działań funkcjonariuszy policji w związku z agresywnie zachowującym się mężczyzną. Policjanci zatrzymali ww. i umieścili go w radiowozie natomiast strażnicy zabezpieczali ich działania w związku z liczną grupą osób, która próbowała uniemożliwić policjantom wykonanie czynności służbowych z zatrzymanym.

 


Pobity mężczyzna - ul. 11-go Lutego, Wołodyjowskiego

05.06.2017

 

W dniu 04.06.2017r. o godzinie 5.15 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy patrolujący teren miasta udali się na ulicę 11-go Lutego-Wołodyjowskiego w związku ze zgłoszeniem o grupie mężczyzn biegających po ulicy i zaczepiających przechodniów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano tam grupę ponad 20 osób. Jedna z tych osób posiadała widoczne obrażenia, które według świadków powstały w wyniku pobicia. Świadkowie na miejsce zdarzenia wezwali również zespół Pogotowia Ratunkowego. Strażnicy udali się w penetrację terenu w poszukiwaniu sprawców, w wyniku której ujęli dwóch mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi. Mężczyźni zostali umieszczeni w radiowozie, a następnie po przybyciu patrolu policji przekazani policjantom do dalszych czynności. Poszkodowany został zabrany do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe.

 


Pozostawiony pojazd z kluczykami - ul. Ogrodowa

24.05.2017

 

W dniu 11.05.2017r. o godzinie 8.40 strażnicy udali się na ulicę Ogrodową  w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o pozostawieniu niezabezpieczonego samochodu z kluczykami w stacyjce przez nn. kierującego. Na miejscu zdarzenia strażnicy zabezpieczyli pojazd przed kradzieżą oraz ustalili jego właściciela, którego wezwano na miejsce zdarzenia w celu zabezpieczenia auta.

 


Nietrzeźwy mężczyzna - ul. Sztygarska

24.05.2017

 

W dniu 14.05.2017r. dyżurny Straży Miejskiej został powiadomiony przez mieszkańca miasta o nn. mężczyźnie leżącym przy jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Sztygarskiej. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol odnalazł opisanego mężczyznę i w toku prowadzonych działań dobudził go. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości i utracił zdolność do samodzielnego poruszania się, dlatego też strażnicy podjęli decyzję o udzieleniu mu pomocy w dostaniu się do miejsca zamieszkania, gdzie został dowieziony.

 


Otwarta skrzynka energetyczna - ul. Polna

24.05.2017

 

W dniu 17.05.2017r. o godzinie20.40  nn. mieszkaniec poinformował strażników, iż na terenie garaży przy ul. Polnej jest otwarta jedna ze skrzynek energetycznych, co groziło porażeniem osób postronnych. Patrol Straży Miejskiej skierowany na miejsce zdarzenia odnalazł skrzynkę i zabezpieczył ją do czasu przybycia pracowników firmy energetycznej, którzy sprawdzili ją oraz zamknęli.

 


Psy bez nadzoru - ul. Ratowników

24.05.2017

 

W dniu 18.05.2017r. o godzinie 21.40 strażnicy patrolujący teren miasta udali się na ulicę Ratowników w związku ze zgłoszeniem o dwóch psach biegających bez opieki i nadzoru po ww. ulicy. Na miejscu odnaleziono zwierzęta oraz  odłowiono je. Ponieważ zwierzęta nie miały żadnych cech przynależności zostały przekazane do Hotelu dla zwierząt w Przemkowie.

 Uwięziony ptak - ul. Skalników

09.05.2017

 

W dniu 25.04.2017r. o godzinie 12.30 strażnicy udali się na ulicę Skalników 39 w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o ptaku uwięzionym w jednej ze studzienek odpływowych. Po przybyciu na miejsce strażnicy potwierdzili otrzymane zgłoszenie. W wyniku podjętych działań ptak został uwolniony, a następnie wypuszczony na wolność.

 


Zrywanie tulipanów z klombów - Park Miejski

09.05.2017

 

W dniach 28-30.04.2017r. dyżurni Straży Miejskiej obserwujący kamery monitoringu Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku kilkukrotnie zaobserwowali osoby, które dopuściły się dewastacji klombów z kwiatami zrywając z nich tulipany. Skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy ujęli te osoby oraz przeprowadzili  z nimi czynności wyjaśniające zakończone ukaraniem tych osób mandatem karnym.

 


Psy bez nadzoru - Trzebcz

09.05.2017

 

W dniu 01.05.2017r. o godzinie 7.40 dyżurny KPP przekazał strażnikom zgłoszenie mieszkańca miejscowości Trzebcz o biegających luzem, bez żadnego nadzoru psach. Na miejscu zdarzenia strażnicy zauważyli dwa psy (amstaffa i mieszańca) biegające po terenie miejscowości. W toku podjętych działań ustalono miejsca pobytu osób odpowiedzialnych za wypuszczenie psów oraz przeprowadzono z nimi czynności wyjaśniające zakończone sankcjami karnymi.

 


Agresywny pies - ul. Kolejowa

09.05.2017

 

W dniu 04.05.2017r. o godzinie 14.30 strażnicy patrolujący teren miasta udali się na ulicę Kolejową w związku ze zgłoszeniem o agresywnym psie atakującym przechodniów. Na miejscu zdarzenia strażnicy zauważyli psa, który obszczekiwał i skakał na wracające ze szkoły dzieci. Pies został odłowiony przez strażników i przekazany do Hotelu dla zwierząt w Przemkowie, gdyż próby ustalenia jego właściciela okazały się bezskuteczne.

 


Mężczyzna biegający z nożem - ul. Hubala

09.05.2017

 

W dniu 06.05.2017r. o godzinie 22.25 na prośbę dyżurnego KPP P-ce strażnicy udali się na teren ulicy Hubala w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie, który biega po okolicy z nożem i odgraża się przechodniom. Po przybyciu na miejsce strażnicy zostali poinformowani przez świadków, iż mężczyzna wyrzucił nóż w pobliskie krzaki, a następnie wszedł do jednej z klatek schodowych. Po penetracji klatki strażnicy zauważyli opisanego mężczyznę na jednym z ostatnich pięter. Agresywny mężczyzna trzymał w dłoniach dwa noże i nie podporządkowywał się wydawanym mu poleceniom. Strażnicy obezwładnili mężczyznę i odebrali mu niebezpieczne przedmioty. Mężczyzna został przewieziony do lekarza, a następnie przekazany dyżurnemu KPP w celu dalszych czynności.

 Zakłócanie ciszy nocnej - ul. 11-go Lutego

25.04.2017

 

W dniu 11.04.2017r. o godzinie 01.20 na prośbę dyżurnego KPP P-ce strażnicy udali się na ulicę 11-go Lutego w związku ze zgłoszeniem o zakłócaniu porządku i spoczynku nocnego przez nn. mężczyznę dobijającego się do drzwi mieszkań na jednej z klatek schodowych. Na miejscu zdarzenia strażnicy ujęli sprawcę, którym okazał się 78-letni mieszkaniec Polkowic. Mężczyzna sprawiał wrażenie chorego, a ponadto uskarżał się na złe samopoczucie, wobec czego strażnicy zaopiekowali się nim i wezwali zespół Pogotowia Ratunkowego. Po udzieleniu mu pomocy medycznej strażnicy odprowadzili mężczyznę do miejsca zamieszkania.

 


Pies bez nadzoru w SP2

25.04.2017

 

W dniu 11.04.2017r. o godzinie 7.45 pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach poinformowali strażników o tym, iż do szatni dla dzieci wbiegł pozostawiony bez nadzoru pies, który wzbudza u dzieci strach. Skierowany na miejsce patrol odłowił zwierzę i podjął czynności zmierzające do ustalenia osoby, która dopuściła do takiego zdarzenia. Czynności te zakończyły się  ustaleniem danych tej osoby i ukaraniem jej mandatem karnym.

 


Zerwane tulipany - Park Miejski

25.04.2017

 

W dniu 13.04.2017r. o godzinie 0.05 dyżurny SM, obserwując monitoring Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku zauważył nn. mężczyznę, który  zerwał z klombu kilka tulipanów. Skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy ujęli sprawcę i przeprowadzili z nim czynności wyjaśniające. Za swój czyn ww. mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

 


Zakłócanie ciszy nocnej - ul. Rynek

25.04.2017

 

W dniu 17.04.2017r. o godzinie 22.20 strażnicy patrolujący teren miasta udali się na ulicę Rynek w związku ze zgłoszeniem o zakłócaniu porządku publicznego i spoczynku nocnego przez nn. mężczyznę, który głośno krzyczy. Na miejscu zdarzenia strażnicy zauważyli opisanego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu sprawca został ujęty i przewieziony do Komendy Policji, gdzie ustalono jego dane personalne. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym.

 


Ugryzienie przez psa nieletniego chłopca - ul. Hubala

25.04.2017

 

W dniu 19.04.2017r. o godzinie 16.50 strażnicy udali się na teren ulicy Hubala w związku ze zgłoszeniem o ugryzieniu nieletniego chłopca przez psa. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali poszkodowanego wraz z opiekunem i odebrali od nich wyjaśnienia. W toku podjętych czynności wyjaśniających ustalono osobę, która w momencie zdarzenia powinna sprawować nad nim nadzór, dlatego też została ona ukarana mandatem karnym.

 


Ranny Bocian - Żuków

25.04.2017

 

W dniu 20.04.2017r. o godzinie 9.30 na prośbę dyżurnego KPP P-ce strażnicy udali się do miejscowości Żuków w związku ze zgłoszeniem o przebywającym tam rannym ptaku. Na miejscu zdarzenia zastano bociana, który najprawdopodobniej złamał skrzydło. Strażnicy złapali przestraszonego ptaka i w uzgodnieniu z Urzędem Gminy w Polkowicach odwieźli go na leczenie do lecznicy dla zwierząt „Arka”  w Legnicy.

 Pies bez nadzoru - Sobin, ul. Polkowicka

10.04.2017

 

W dniu 31.03.2017r. o godzinie 18.45 strażnicy otrzymali zgłoszenie o biegającym bez opieki i nadzoru psie przy ul. Polkowickiej w Sobinie. Na miejscu zdarzenia zastano opisane zwierzę przytrzymane przez osobę zgłaszającą. W toku podjętych działań ustalono osobę odpowiedzialną za pozostawienie psa bez nadzoru i wyciągnięto wobec niej sankcje karne.

 


Podejrzane zachowanie mężczyzn - ul. Ociosowa

10.04.2017

 

W dniu 02.04.2017r. o godzinie 0.10 mieszkaniec miasta poinformował strażników o dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyznach, którzy chodzą wokół kościoła przy ulicy Ociosowej i szarpią za klamkę zamkniętych drzwi.  Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisanych mężczyzn, których wylegitymowano. Jak się okazało byli to obcokrajowcy, czekający na przyjazd znajomych, którzy chcieli się ogrzać. Po wylegitymowaniu osób strażnicy sprawdzili obiekt sakralny nie stwierdzając żadnych uszkodzeń ani śladów wskazujących na próbę włamania.

 


Naganne zachowanie mężczyzny - ul. Paderewskiego

10.04.2017

 

W dniu 03.04.2017r. o godzinie 13.40 strażnicy udali się na ulicę Paderewskiego w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o nn. mężczyźnie, który załatwił potrzebę fizjologiczną  przy wejściu do klatki schodowej.  Na miejscu zdarzenia strażnicy ujęli opisanego mężczyznę, a następnie po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających wyciągnięto wobec niego sankcje karne.

 


Nietrzeźwy kierujący - teren miasta

10.04.2017

 

W dniu 03.04.2017r. o godzinie 22.15 na prośbę dyżurnego KPP P-ce strażnicy patrolujący teren miasta udali się na teren jednej ze stacji paliw w związku ze zgłoszeniem o kierującym prowadzącym pojazd w stanie nietrzeźwości. Na miejscu zdarzenia strażnicy zauważyli opisany pojazd oraz śpiącego w nim mężczyznę. W toku podjętych działań ujawniono, iż w pojeździe założono inne tablice rejestracyjne niż widniejące w dokumentach. W związku z powyższym mężczyznę ujęto i przekazano do dalszych czynności przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi policji.

 


Włamanie do garażu - ul. Hubala

10.04.2017

 

W dniu 06.04.2017r. o godzinie 19.40 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na teren ulicy Hubala w związku ze zgłoszeniem o otwartych drzwiach do jednego z garaży. Na miejscu strażnicy stwierdzili, iż drzwi zostały wyłamane przez nn. sprawcę. W środku stał zaparkowany pojazd. Po ustaleniu właściciela przewieziono go na miejsce zdarzenia i zabezpieczono teren do czasu przybycia grupy dochodzeniowo śledczej.

 


Cztery psy bez nadzoru - ul. Dąbrowskiego

10.04.2017

 

W dniu 09.04.2017r. o godzinie 5.40 strażnicy udali się na ulicę Dąbrowskiego w związku ze zgłoszeniem o 4 psach biegających bez nadzoru. Na miejscu zdarzenia zastano opisaną sytuację oraz ustalono właściciela zwierząt. Po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających wyciągnięto wobec niego sankcje karne.

 Starszy mężczyzna potrzebujący pomocy - ul. Skalników

27.03.2017

 

W dniu 13.03.2017r. o godzinie 20.45 strażnicy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie w podeszłym wieku, który przebywa w rejonie ulicy Skalników. Na miejscu zdarzenia odnaleziono mężczyznę, który oświadczył, iż przyjechał do Polkowic na rowerze z Żukowa i źle się poczuł. Ponieważ mężczyzna nie chciał pomocy lekarza strażnicy odwieźli go do miejsca zamieszkania.

 


Nietrzeźwy mężczyzna - ul. Głogowska

27.03.2017

 

W dniu 15.03.2017r. o godzinie 13.10 strażnicy zostali poinformowani o nn. mężczyźnie leżącym na chodniku przy ul. Głogowskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano tam opisaną osobę, która utraciła zdolność samodzielnego poruszania się w wyniku nadużycia alkoholu. Ponieważ stan mężczyzny nie wymagał pomocy medycznej został odwieziony do miejsca zamieszkania i pozostawiony pod opieką rodziny. 

 


Awantura na klatce - ul. Skrzetuskiego

27.03.2017

 

W dniu 18.03.2017r. o godzinie 19.20 na prośbę dyżurnego Komendy Powiatowej Policji strażnicy udali się na ulicę Skrzetuskiego w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie awanturującym się w jednej z klatek schodowych. Po przybyciu na miejsce strażnicy ujęli opisanego mężczyznę i przeprowadzili z nim czynności wyjaśniające.  Za  naganne zachowanie wobec mężczyzny wyciągnięto sankcje karne.

 


Awantura na klatce - ul. Głogowska

27.03.2017

 

W dniu 22.03.2017r. o godzinie 17.40 na prośbę dyżurnego Komendy Powiatowej Policji strażnicy udali się na ulicę Głogowską w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie awanturującym się w jednej z klatek schodowych. Po przybyciu na miejsce strażnicy ujęli opisanego mężczyznę i przeprowadzili z nim czynności wyjaśniające. Mężczyzna był arogancji  nie podporządkowywał się wydawanym mu poleceniom wobec czego wyciągnięto wobec niego sankcje karne.

 


Ujęty poszukiwany mężczyzna - ul. 11-go Lutego

27.03.2017

 

W dniu 24.03.2017r. o godzinie 21.00 strażnicy patrolujący teren miasta udali się na ulicę 11-go Lutego w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o młodym mężczyźnie, który próbuje dostać się do różnych klatek schodowym i pomieszczeń piwnicznych. W wyniku penetracji strażnicy ujęli opisanego mężczyznę. Nie posiadał on przy sobie żadnych dokumentów oraz oświadczył, iż jego zachowanie wynikało z poszukiwania miejsca do noclegu. Ujętego mężczyznę strażnicy przewieźli do Komendy Policji w celu potwierdzenia tożsamości. W toku prowadzonych czynności okazało się, iż ww. jest poszukiwany przez policję wobec czego został przekazany dyżurnemu KPP P-ce.

 


Wycinka drzew w lesie - ul. Spokojna

27.03.2017

 

W dniu 26.03.2017r. o godzinie 17.20 strażnicy udali się na teren przyległy do ulicy Spokojnej w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o młodych mężczyznach, którzy wycinają maczetami drzewa  w lesie przy „Ścieżce Zdrowia” W wyniku podjętych działań strażnicy ujęli trzech opisanych mężczyzn. Dwóch z nich było osobami nieletnimi dlatego też na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji, któremu przekazano ujętych do dalszych czynności.

 Pies bez nadzoru - ul. Przemkowska

14.03.2017

 

W dniu 27.02.2017r. o godzinie 20.45 strażnicy otrzymali zgłoszenie o dużym psie, który od kilku godzin biega bez nadzoru przy ulicy Przemkowskiej. Po przybyciu na miejsce strażnicy zlokalizowali psa, a następnie w toku podjętych działań ustalili jego właściciela. Za brak właściwego nadzoru nad zwierzęciem właściciel został ukarany mandatem karnym.

 


Pies na parapecie - ul. Górników

14.03.2017

 

W dniu 02.03.2017r. o godzinie 08.35 strażnicy zostali poinformowani o psie, który siedzi na parapecie jednego z okien przy ulicy Górników. W toku podjętych działań ustalono, iż właściciele zwierzęcia wyszli z domu pozostawiwszy otwarte okno co umożliwiło zwierzęciu wydostanie się na parapet. Pies był wystraszony i nie mógł samodzielnie wrócić do mieszkania. Strażnicy ściągnęli psa, a następnie przekazali go ustalonej wcześniej rodzinie właścicieli. W tym samym dniu w godzinach popołudniowych przeprowadzono dalsze czynności wobec właścicieli zwierzęcia.

 


Pokąsany nieletni przez psa - ul. Hubala

14.03.2017

 

W dniu 04.03.2017r. o godzinie 12.20 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od mieszkańca miasta o fakcie pokąsania jego nieletniego syna przez pozostawionego samotnie psa przy ul. Hubala. Jak się okazało lekkomyślny  właściciel psa uwiązał go do barierki przed jednym ze sklepów nie zakładając mu kagańca.  Poszkodowany nieletni został zaopatrzony w poradni chirurgicznej. Strażnicy sprawdzili kartę szczepień zwierzęcia oraz wyciągnęli sankcje karne wobec właściciela zwierzęcia.

 


Nietrzeźwy mężczyzna - ul. Kopalniana

14.03.2017

 

W dniu 11.03.2017r. o godzinie 20.10 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o leżącym przy ul Kopalnianej mężczyźnie. Patrol interwencyjny po przybyciu na miejsce zastał opisanego mężczyznę, który utracił zdolność samodzielnego poruszania się z powodu nadużycia alkoholu. Mężczyzna był komunikatywny i poinformował strażników, iż wcześniej zadzwonił do żony, aby po niego przyjechała. Strażnicy zaopiekowali się mężczyzną, a następnie przekazali przybyłej żonie.

 


Nieletni pod wpływem alkoholu - ul. Przemysłowa

14.03.2017

 

W dniu 11.03.2017r. o godzinie 21.30 strażnicy patrolujący teren miasta zauważyli dwóch młodych mężczyzn  kopiących w znaki drogowe przy przejeździe kolejowym na ul. Przemysłowej. Strażnicy ujęli obu mężczyzn i wylegitymowali ich. Okazali się nimi nieletni mieszkańcy Polkowic uczniowie jednej ze szkół. Ponieważ obaj nieletni znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu na miejsce wezwano patrol policji, który przeprowadził  z nimi dalsze czynności.

 Mężczyzna z zanikami pamięci - ul. Ociosowa

15.02.2017

 

W dniu 01.02.2017r. o godzinie 12.20 do strażników SM patrolujących ulicę Skalników podeszła mieszkanka miasta informując, iż przy ul. Ociosowej przebywa starszy mężczyzna w kapciach i samej bluzie. Strażnicy odnaleźli opisanego mężczyznę, w którym rozpoznali znanego im z poprzednich interwencji mieszkańca Polkowic chorującego na zaniki pamięci. W trakcie wykonywania tych czynności o zaginięciu ojca poinformował dyżurnego KPP syn mężczyzny. Strażnicy przekazali odnalezionego przybyłemu na miejsce patrolowi policji. 

 


Pies bez nadzoru - ul. Dąbrowskiego

15.02.2017

 

W dniu 04.02.2017r. o godzinie 11.50 strażnicy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca ul. Dąbrowskiego o fakcie pokąsania go przez puszczonego luzem psa. W toku podjętych czynności strażnicy ustalili osobę, która nie zachowała zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu psa i ukarali ją mandatem karnym.

 


UJĘTY SPRAWCA WŁAMANIA

15.02.2017

 

W dniu 05.02.2017r. o godzinie 23.15 na prośbę KPP  dyżurny SM skierowała patrol interwencyjny SM na ulicę Chełmońskiego, gdzie według zgłoszenia doszło do włamania  do jednego ze sklepów. Na miejscu zdarzenia strażnicy zauważyli wybitą szybę oraz nn. mężczyznę przebywającego w pomieszczeniu sklepu. Teren zabezpieczono, aby uniemożliwić ucieczkę ww., a po przybyciu patrolu policji ujęto go. Po przekazaniu sprawcy policji, teren przestępstwa zabezpieczono do czasu przybycia grupy dochodzeniowej.

 


Wyziębiony mężczyzna na przystanku - Biedrzychowa

15.02.2017

 

W dniu 08.02.2017r. o godzinie 16.20 strażnicy zostali poinformowani przez mieszkankę miejscowości Biedrzychowa o starszym, wyziębionym mężczyźnie siedzącym na przystanku autobusowym. Na miejscu zdarzenia odnaleziono 86-letniego mieszkańca Karczewisk. W toku podjętych działań mężczyznę przewieziono do granic gminy Polkowice i przekazano patrolowi policji z Lubina, który zabrał mężczyznę do miejsca zamieszkania.

 


Kontrola domowych pieców - teren miasta i gminy

15.02.2017

 

W okresie minionych 2 tygodni strażnicy Straży Miejskiej w Polkowicach prowadzili wzmożone działania w zakresie ograniczania niskiej emisji pyłów zawieszonych poprzez kontrolę domowych pieców i stosowanych w nich opałów. W trakcie tych kontroli nie stwierdzono przypadków spalania odpadów, jednakże wielu mieszkańców miasta i gminy stosuje niskiej jakości materiały opałowe lub też spala je w sposób niewłaściwy.  Dlatego też strażnicy informują i zachęcają do korzystania z lepszego paliwa do ogrzewania domów oraz efektywnego procesu spalania. Efektywne i ekologiczne spalanie „od góry” powoduje zmniejszenie ilości zużywanego opału, mniejsze zadymienie, a co za tym idzie ograniczenie emisji pyłów i mniejsze koszty wydawane na ogrzewanie.

 

Przypominamy, iż strażnicy SM Polkowice mają prawo na podstawie stosownych upoważnień do wstępu na posesje prywatne i tereny nieruchomości, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, i dokonywania takich kontroli. Nie wpuszczenie ich stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności.

 


Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

15.02.2017

 

Miniony okres to wzmożone działania strażników ukierunkowane na kontrolę miejsc gromadzenia się osób bezdomnych z uwagi na trudne warunki atmosferyczne.  Również ilość zgłoszeń mieszkańców w powyższym zakresie wzrosła w znaczący sposób.  Najczęściej są to skargi na bezdomnych śpiących na klatkach schodowych oraz zanieczyszczających te klatki.  Strażnicy każdorazowo podejmują działania w takich sprawach, próbując nakłonić osoby bezdomne na udanie się do noclegowni. Niestety w większości przypadków odmawiają oni takiego zachowania, nie chcąc stosować się do obowiązującego  tam regulaminu.

 Pies bez nadzoru - ul. Wołodyjowskiego

01.02.2017

 

W dniu 21.01.2017r. o godzinie 18.00 strażnicy SM udali się na ulicę Wołodyjowskiego w związku ze zgłoszeniem o biegającym bez nadzoru psie. Na miejscu zdarzenia strażnicy zauważyli opisanego psa biegającego w pobliżu miejsca gdzie bawiły się dzieci. Strażnicy złapali psa oraz ustalili osobę odpowiedzialną za jego wypuszczenie. Sprawca wykroczenia został pociągnięty do odpowiedzialności zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 


Nietrzeźwy leżący na chodniku - ul. Chełmońskiego

01.02.2017

 

W dniu 22.01.2017r. o godzinie 21.30 strażnicy otrzymali zgłoszenie od mieszkanki miasta o nn. mężczyźnie leżącym na chodniku przy ul. Chełmońskiego. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol odnalazł mężczyznę i dobudził go. W toku prowadzonych czynności okazało się, iż ww. mieszka poza terenem gminy Polkowice i nie jest w stanie samodzielnie udać się do miejsca zamieszkania. W związku z powyższym po przeprowadzeniu badań lekarskich został przekazany do wytrzeźwienia do policyjnej izby zatrzymań.

 


Libacja alkoholowa - ul. Hubala

01.02.2017

 

W dniu 23.01.2017r. o godzinie 17.20  dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o mężczyznach urządzających sobie libację alkoholową na terenie klatki schodowej przy ul. Hubala 28. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich nie chciał podporządkować się wydawanym mu  poleceniom w związku z powyższym został ujęty i przewieziony do Komendy Policji. Po zakończeniu czynności sprawdzających na mężczyznę nałożono mandat karny.

 


Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza - ul. Hubala

01.02.2017

 

W dniu 23.01.2017r. o godzinie 19.25 obsługa monitoringu poinformowała dyżurnego SM o 2 mężczyznach, którzy najprawdopodobniej spożywają alkohol na jednym z placów zabaw przy ul. Hubala. Skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy ujęli opisanych mężczyzn oraz potwierdzili naocznie zaobserwowane zachowania.  Jeden z tych mężczyzn czynnie naruszył nietykalność cielesną interweniującego strażnika wobec czego został umieszczony w radiowozie i przewieziony do dalszych czynności do Komendy Policji. Drugi za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

 


Zakłócanie porządku publicznego - ul. Kominka

01.02.2017

 

W dniu 29.01.2017r. o godzinie 08.35  dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o mężczyznach zakłócających porządek publiczny przy ul. Kominka. W wyniku penetracji terenu strażnicy ujęli opisanych dwóch mężczyzn przy ul. Skrzetuskiego. Mężczyźni nie chcieli podporządkować się wydawanym im  poleceniom w związku z powyższym zostali przewiezieni do Komendy Policji. Po zakończeniu czynności sprawdzających na obu mężczyzn nałożono mandaty karne.

 Bezdomny z atakiem padaczki - ul. Targowa

16.01.2017

 

W dniu 03.01.2017r. o godzinie 16.20 strażnicy SM udali się na ulicę Targową w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie leżącym na chodniku. Na miejscu zdarzenia  strażnicy zastali zgłaszającego oraz znanego im z poprzednich interwencji bezdomnego. Według zgłaszającego ww. miał atak padaczki alkoholowej dlatego też wezwał na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego.  Strażnicy ułożyli bezdomnego w pozycji bezpiecznej, a następnie przekazali przybyłym na miejsce ratownikom medycznym.

 


Sprawca uszkodzenia mienia został ujęty - ul. 3-go Maja

16.01.2017

 

W dniu 05.01.2017r. o godzinie 07.20 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę 3-go Maja do jednej z placówek handlowych  w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie zakłócającym porządek publiczny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażnicy ujęli opisanego mężczyznę, który dopuścił się uszkodzenia mienia w sklepie. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności przybyłemu patrolowi policji.

 


Uszkodzone tablice rejestracyjne - teren miasta

16.01.2017

 

W dniu 09.01.2017r. o godzinie 22.05  dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o leżących przy pojazdach tablicach rejestracyjnych, pozrywanych przez nn. sprawców. W porozumieniu z dyżurnym KPP strażnicy zabezpieczyli uszkodzone mienie oraz przewieźli je do Komendy Policji, która prowadzi dalsze czynności w powyższej sprawie.

 


Próba zniszczenia znaku - ul. Hubala

16.01.2017

 

W dniu 14.01.2017r. o godzinie 22.55 obsługa monitoringu poinformowała dyżurnego SM o 2 mężczyznach spożywających alkohol pod jednym ze sklepów przy ul. Hubala. Ponadto jeden z tych mężczyzn próbował zdewastować znak drogowy. Skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy ujęli opisanych mężczyzn oraz potwierdzili naocznie zaobserwowane zachowania.  Za popełnione wykroczenia na mężczyzn nałożono mandaty karne.

 


Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

16.01.2017

 

Miniony okres to wzmożone działania strażników ukierunkowane na kontrolę miejsc gromadzenia się osób bezdomnych z uwagi na trudne warunki atmosferyczne.  Również ilość zgłoszeń mieszkańców w powyższym zakresie wzrosła w znaczący sposób.  Najczęściej są to skargi na bezdomnych śpiących na klatkach schodowych oraz zanieczyszczających te klatki.  Strażnicy każdorazowo podejmują działania w takich sprawach, próbując nakłonić osoby bezdomne na udanie się do noclegowni. Niestety w większości przypadków odmawiają oni takiego zachowania, nie chcąc stosować się do obowiązującego  tam regulaminu.

 


wstecz<<<<