Z NOTATNIKA STRAŻNIKA


Pies bez  nadzoru - ul. Skalników

21.12.2016

 

W dniu 08.12.2016r. o godzinie 08.50 strażnicy SM udali się na ulicę Skalników na teren Zespołu Szkół w związku ze zgłoszeniem o biegającym tam bez nadzoru psie. Na miejscu zdarzenia zastano zwierzę, które odłowiono. Pies nie posiadał cech przynależności do człowieka w związku czym na miejsce wezwano pracownika Przytuliska dla zwierząt w Przemkowie, który zabrał psa.

 


Dobijający się mężczyzna do drzwi - ul. 11-go Lutego

21.12.2016

 

W dniu 08.12.2016r. o godzinie 10.05 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę 11-go Lutego w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie dobijającego się do drzwi jednego z mieszkań.  Na miejscu zdarzenia ujęto podejrzanego, którego wylegitymowano. Po sprawdzeniu i wykonaniu czynności służbowych mężczyznę pouczono i nakazano opuścić klatkę schodową co uczynił.

 


UJĘCI SPRAWCY KRADZIEŻY

21.12.2016

 

W dniu 16.12.2016r. o godzinie 2.50  dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu kradzieży kabli. Po konsultacji z dyżurnym KPP na miejsce zdarzenia skierowano patrol SM oraz patrol policji. W wyniku podjętych działań na miejscu zdarzenia strażnicy wraz z policjantami ujęli dwóch mężczyzn wykopujących kable. Teren zabezpieczono do czasu przybycia grupy dochodzeniowej z KPP P-ce.

 


Znaleziono rower - ul. Moniuszki

21.12.2016

 

W dniu 16.12.2016r. o godzinie 22.15 strażnicy udali się na teren ulicy Moniuszki w związku ze zgłoszeniem o pozostawionym tam przy deptaku rowerze. Ponieważ nie ustalono właściciela roweru został on przekazany w dniu 19.12.2016r. do Biura Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Polkowicach.

 Awanturujący się mężczyzna - ul. Skalników

07.12.2016

 

W dniu 22.11.2016r. o godzinie 18.40 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy SM udali się na ulicę Skalników 37 w związku ze zgłoszeniem o awanturującym się pod klatką mężczyźnie. Na miejscu zdarzenia zastano opisanego mężczyznę, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Ww. nie dostosował się do wydawanych mu poleceń, znieważając podejmujących czynności strażników i naruszając ich nietykalność. W związku z powyższym został ujęty i przewieziony do Komendy Policji celem prowadzenia dalszych czynności.

 


Brak nadzoru nad psem - ul. Hubala

07.12.2016

 

W dniu 23.11.2016r. o godzinie 21.20 obsługa monitoringu poinformowała strażników o nn. dwóch psach biegających bez nadzoru przy ulicy Hubala 26. Skierowany na miejsce patrol podjął czynności wobec właściciela zwierząt, którego ukarano mandatem karnym. W trakcie prowadzonych czynności inny mężczyzna znajdując się w pobliżu zaczął głośno używać w miejscu publicznym słów nieprzyzwoitych nie reagując na wydane mu polecenia zaprzestania takiego zachowania. Wobec takiego zachowania strażnicy wyciągnęli od niego konsekwencje karne.

 


Wyrzucanie odpadów przez okno - ul. Skrzetuskiego

07.12.2016

 

W dniu 25.11.2016r. o godzinie 10.10 strażnicy zostali poinformowani przez mieszkańca o fakcie wyrzucenia przez okno odpadów przez nn. sprawcę przy ul. Skrzetuskiego. W toku podjętych czynności wyjaśniających ustalono osobę odpowiedzialną za takie zachowanie i ukarano ją mandatem karnym.

 


UJĘTY NIETRZEŹWY KIERUJĄCY - ul. Targowa

07.12.2016

 

W dniu 27.11.2016r. o godzinie 20.55 strażnicy udali się na ulicę Targową w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie śpiącym w samochodzie. Na miejscu w stojącym samochodzie zastano nietrzeźwego mężczyznę, którego dobudzono udał się pieszo do miejsca zamieszkania. Około godziny 21.20 obsługa monitoringu zauważyła jak ww. wrócił do pojazdu i pomimo stanu nietrzeźwości wsiadł do niego i odjechał. Strażnicy uniemożliwili mu prowadzenie pojazdu oraz wezwali na miejsce partol ruchu drogowego. Jak się okazało mężczyzna posiada już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 


Mężczyzna po ataku padaczki - ul. 3-go Maja

07.12.2016

 

W dniu 01.12.2016r. o godzinie 17.20 strażnicy udali się na teren ulicy 3-go Maja w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie, który miał atak padaczki. Na miejscu zdarzenia zastano opisanego mężczyznę, który był komunikatywny i jak oświadczył miał przed chwilą atak. Strażnicy zaopiekowali się mężczyzną i wezwali na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego, który udzielił mężczyźnie pomocy medycznej. Następnie mężczyznę przewieziono do miejsca zamieszkania i przekazano pod opiekę rodzinie.

 Naruszenie przepisów o wyrzucaniu odpadów - ul. Przemkowska

29.11.2016

 

W dniu 10.11.2016r. o godzinie 9.45 strażnicy SM udali się na ulicę Przemkowską w związku ze zgłoszeniem o naruszeniu przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach związanymi z niewłaściwym usuwaniu odpadów z terenu posesji. W toku podjętych działań ustalono sprawcę ww. czynu, którego poinformowano o obowiązujących na terenie gminy Polkowice przepisach w powyższym zakresie i zobligowano do zamówienia odpowiednich pojemników na odpady.

 


Byk chodzący po ulicy - Sobin

29.11.2016

 

W dniu 10.11.2016r. o godzinie 14.2 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się do miejscowości Sobin w związku ze zgłoszeniem o chodzącym po ulicy i posesjach zwierzęciu gospodarskim. Na miejscu zdarzenia strażnicy na jednej z posesji zauważyli chodzącego bez nadzoru byka, którego obawiali się mieszkańcy. W toku podjętych działań ustalono właściciela zwierzęcia, który nie sprawował nad nim właściwego nadzoru. Wobec sprawcy zastosowano sankcje karne, których nie przyjął i zdecydował się na rozstrzygnięcie sprawy w sądzie.

 


Czarny dym z komina - Sobin

29.11.2016

 

W dniu 12.11.2016r. o godzinie 12.15 strażnicy zostali poinformowani przez mieszkańca o chmurze czarnego i gryzącego dymu wydobywającego się z komina na terenie jednej z posesji przy ul. Polkowickiej w Sobinie. Skierowany na miejsce patrol SM wykonał kontrolę spalanych w piecu materiałów – nie stwierdzając spalania odpadów, a jedynie niskiej jakości materiałów opałowych.

 


Owczarek kaukaski bez nadzoru - Guzice

29.11.2016

 

W dniu 12.11.2016r. o godzinie 17.55 strażnicy udali się do miejscowości Guzice w związku ze zgłoszeniem o psie rasy owczarek kaukaski, który przeskoczył przez ogrodzenie posesji i biegał bez nadzoru po terenie miejscowości. W toku podjętych działań ustalono osobę zobowiązaną do sprawowania nadzoru nad zwierzęciem, wobec której zastosowano sankcje karne. Ponadto zobligowano go do właściwego zabezpieczenia terenu posesji, aby pies nie mógł się samodzielnie z niej wydostawać.

 


Nietrzeźwy mężczyzna - ul. Młyńska

29.11.2016

 

W dniu 20.11.2016r. o godzinie 10.55 strażnicy udali się na teren dworca PKS przy ul. Młyńskiej w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie leżącym na chodniku. Na miejscu zdarzenia zastano opisanego mężczyznę, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Ponieważ ww. posiadał widoczne rany głowy na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego. Po zaopatrzeniu lekarskim powiadomiono rodzinę mężczyzny, która przyjechała po niego i zabrała go do miejsca zamieszkania.

 


Mężczyzna potrzebujący pomocy lekarskiej - ul. Arnikowa

09.11.2016

 

W dniu 25.10.2016r. o godzinie 11.40 strażnicy SM udali się na ulicę Arnikową w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie leżącym na ziemi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia odnaleziono opisanego mężczyznę, który szedł chodnikiem. Podczas rozmowy mężczyzna uskarżał się na bóle w klatce piersiowej, dlatego też został natychmiast przewieziony do ambulatorium PCUZ i przekazany lekarzowi.

 


UJĘCI SPRAWCY KRADZIEŻY - teren Miasta

09.11.2016

 

W dniu 29.10.2016r. o godzinie 12.50 strażnicy patrolujący teren gminy zauważyli zaparkowany na drodze gruntowej za ZG Rudna Zachodnia samochód osobowy, przy którym stało dwóch mężczyzn. Ponieważ zachowanie ww. wzbudziło podejrzenia strażników podjechali w ww. miejsce. Przy samochodzie odnaleziono wykopane, obcięte i przygotowane do wywiezienia kable. Mężczyzn ujęto i wylegitymowano. Okazali się nimi mieszkańcy Głogowa i Polkowic. Ujętych sprawców kradzieży przekazano przybyłemu na miejsce patrolowi policji.

 


UJĘTY SPRAWCA NISZCZENIA MIENIA - ul. Skalników

09.11.2016

 

W dniu 29.10.2016r. o godzinie 14.55 strażnicy zostali powiadomieni o mężczyźnie awanturującym się w jednym ze sklepów przy ul. Skalników. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol nie zastał już tam podejrzanego, który oddalił się przed ich przybyciem. W toku prowadzonych czynności strażnicy ustalili, iż ww. dokonał zniszczeń wyposażenia sklepu  oraz ustalili jego dane i rysopis. Następnie po przybyciu wezwanych na miejsce policjantów strażnicy udali się w dalszy patrol. Podczas penetracji miasta zauważyli mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi i ujęli go. Po przewiezieniu ujętego na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu go przez obsługę sklepu został przekazany policji do dalszych czynności.

 


UJĘTY SPRAWCA ZNISZCZENIA MIENIA - ul. Plac Wolności

09.11.2016

 

W dniu 31.10.2016r. o godzinie 15.20 strażnicy zostali poinformowani przez mieszkańca Polkowic o fakcie najechania przez kierującego pojazdem na hydrant przy Placu Wolności. W wyniku tego działania urządzenie zostało uszkodzone. Na miejscu zdarzenie strażnicy ujęli kierującego i przekazali go przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi policji. Uszkodzony hydrant został zabezpieczony i przekazany pracownikom PGM.

 


UJĘCI SPRAWCY WŁAMANIA ORAZ POSIADANIA ŚR. ODURZAJĄCYCH - ul. Targowa

09.11.2016

 

W dniu 02.11.2016R. o godzinie 1.25   obsługa monitoringu powiadomiła strażników o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie kręcącym się po terenie zamkniętego Targowiska Miejskiego. Strażnicy natychmiast udali się we wskazany rejon i przy jednej z szafek magazynowych ujęli nieletniego sprawcę włamania. Podczas tych czynności przy jednej z bram wejściowych zauważyli innego podejrzanie zachowującego się mężczyznę, którego wylegitymowano i ujęto. Podczas wykonywania czynności mężczyzna ten wyrzucił zawiniątko, w którym znajdowały się środki odurzające. Ujętych mężczyzn oraz narzędzia i środki przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi policji.

 


Agresywny mężczyzna zakłócający porządek publiczny - teren dw. PKS

09.11.2016

 

W dniu 05.11.2016r. o godzinie 19.05 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na teren dworca PKS przy ul. Młyńskiej w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie zakłócającym porządek publiczny oraz uderzającym rękoma po zaparkowanych przy sklepie samochodach. Na miejscu zdarzenia zastano opisanego mężczyznę, który zachowywał się agresywnie i nie stosował się do wydawanych mu poleceń. W związku z powyższym strażnicy obezwładnili go przy użyciu środków przymusu i ujęli. Po sprawdzeniu zaparkowanych pojazdów ujętego przewieziono do Przychodni PCUZ celem przeprowadzenia badań lekarskich, a następnie przewieziono do KPP P-ce gdzie został przekazany policjantom.

 Ranny mężczyzna - ul. Młyńska

24.10.2016

 

W dniu 11.10.2016r. o godzinie 22.00 strażnicy patrolujący rejon ulicy Młyńskiej w okolicach dworca PKS zauważyli mężczyznę idącego chwiejnym krokiem, który nagle przewrócił się na chodnik. Po podejściu zauważyli, iż w wyniku upadku mężczyzna doznał urazu głowy oraz krwawienia z jamy ustnej. Strażnicy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przed medycznej oraz ułożyli go w pozycji bezpiecznej i okryli kocem termicznym. Następnie na miejsce zdarzenia wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, któremu przekazano mężczyznę.

 


Mężczyzna na drodze bez odblasków

24.10.2016

 

W dniu 12.10.2016r. o godzinie 5.10 na prośbę dyżurnego KPP Polkowice patrol SM udał się na drogę krajową nr 3 w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie poruszającym się jezdnią po zmroku bez elementów odblaskowych. Opisanego mężczyznę zastano w opisanym rejonie. Następnie przeprowadzono z nim rozmowę pouczającą oraz wręczono kamizelkę odblaskową, którą ubrał.

 


Ranny łabędź - ul. Makowa

24.10.2016

 

W dniu 12.10.2016r. o godzinie 13.30 strażnicy zostali powiadomieni o parze łabędzi przebywających w okolicach ulicy Makowej. Jeden z łabędzi miał problem z poruszaniem się i nie mógł odlecieć w związku z czym został odłowiony, a następnie w porozumieniu z pracownikami Urzędu Gminy w Polkowicach przewieziony do lecznicy ARKA w Legnicy. Drugi z ptaków odleciał z miejsca zdarzenia o własnych siłach.

 


Kąpiel w fontannie - ul. Ociosowa

24.10.2016

 

W dniu 13.10.2016r. o godzinie 14.20 na prośbę dyżurnego Komendy Powiatowej Policji strażnicy udali się w rejon ulicy Ociosowej w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie kąpiącym się w fontannie. Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali tam opisanego w zgłoszeniu mężczyznę, któremu nakazano natychmiastowe wyjście z fontanny. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, nie spowodował żadnych szkód materialnych, ani nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Po wylegitymowaniu i zastosowaniu środka oddziaływania wychowawczego o własnych siłach udał się do miejsca zamieszkania.

 


Pożar mieszkania - ul. 3-go Maja

24.10.2016

 

W dniu 22.10.2016r. o godzinie 17.50 strażnicy patrolujący rejon ulicy Kominka wyczuli silną woń spalenizny dochodzącą z rejonu ulicy 3-go Maja. Natychmiast udali się na ww. ulicę, gdzie zauważyli przed jedną z klatek schodowych stojących na zewnątrz ludzi oraz  gęsty dym wydobywający się z jednego z mieszkań. Po otrzymaniu informacji od mieszkańców, iż Straż Pożarna została już powiadomiona, strażnicy udali się na klatkę schodową w celu sprawdzenia sytuacji oraz stanu mieszkańców. W trakcie tych czynności jeden z lokatorów poinformował strażników, iż w palącym się mieszkaniu przebywa jakaś osoba, gdyż dochodziły stamtąd wezwania o ratunek oraz słyszany był płacz dziecka. Strażnicy natychmiast podjęli decyzję o ratowaniu życia lokatora i wraz z jednym z mieszkańców, który zgłosił się na ochotnika, weszli do mieszkania. W trakcie przeszukiwania w jednym z pokoi odnaleziono mężczyznę, którego natychmiast wyprowadzono z mieszkania. Na szczęście w mieszkaniu nie było żadnego dziecka. Wyprowadzonego mężczyznę przekazano przybyłym już ratownikom medycznym, zaś strażnicy zabezpieczyli teren działania jednostki JRG do czasu zakończenia akcji i ugaszenia pożaru. W trakcie tych działań strażnicy odnieśli lekkie zatrucia dymem, na szczęście nie zagrażające ich zdrowiu.

 


Pomoc udzielona mieszkance Polkowic

11.10.2016

 

W dniu 27.09.2016r. o godzinie 7.10 dyżurny Straży Miejskiej został poinformowany przez mieszkankę miasta o fakcie, iż jej chory mąż spadł z łóżka i nie może go podnieść. Skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy ułożyli mężczyznę na łóżku. Nie potrzebował on innej pomocy medycznej w związku z czym odstąpiono od dalszych działań.

 


Kobieta z zanikami pamięci

11.10.2016

 

W dniu 27.09.2016r. o godzinie 13.05 strażnicy zostali powiadomieni o starszej kobiecie, która od dłuższego czasu przebywa przy ul. Wołodyjowskiego. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisaną kobietę, która cierpiała na zaniki pamięci. W toku podjętych działań ustalono jej adres zamieszkania i odprowadzono do domu, gdzie została przekazana pod opiekę męża.

 


Mężczyzna bez odblasków - okolice Sobina

11.10.2016

 

W dniu 27.09.2016r. o godzinie 20.10 patrol SM udał się w kierunku miejscowości Sobin w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie poruszającym się jezdnią po zmroku bez elementów odblaskowych. Opisanego mężczyznę zastano przed miejscowością. Przeprowadzono z nim rozmowę pouczającą oraz wręczono kamizelkę odblaskową, którą ubrał i udał się do miejsca zamieszkania.

 


Mężczyzna wzywający pomocy - ul. Chełmońskiego

11.10.2016

 

W dniu 28.09.2016r. o godzinie 4.05 strażnicy otrzymali zgłoszenie o nn. mężczyźnie przebywającym przy ul. Chełmońskiego, który głośno wzywał pomocy. Na miejscu zdarzenia zastano leżącego mężczyznę, który uskarżał się na ból nogi i kręgosłupa. Strażnicy zaopiekowali się nim oraz wezwali zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę na badania.

 


Zadymienie terenu - ul. 11-go Lutego

11.10.2016

 

W dniu 29.09.2016r. o godzinie 19.20 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o silnym zadymieniu ulicy 11-go Lutego pochodzącego z ROD Relaks. W toku podjętych działań strażnicy ustalili sprawcę ww. czynu, który wypalał na swojej działce liście i gałęzie. Mężczyźnie nakazano natychmiast zagasić ognisko oraz pouczono o sposobie usuwania tego typu odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

 


Kobieta z zanikami pamięci

11.10.2016

 

W dniu 02.10.2016r. o godzinie 12.25 strażnicy zostali powiadomieni o starszej kobiecie, która od dłuższego czasu przebywa na stacji paliw przy DK3. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisaną kobietę, która cierpiała na zaniki pamięci. W toku podjętych działań ustalono jej adres zamieszkania i odprowadzono do domu, gdzie została przekazana pod opiekę męża.

 


UJĘCIE SPRAWCÓW KRADZIEŻY

11.10.2016

 

W dniu 04.10.2016r. o godzinie 0.27 obsługujący monitoring ulicy Hubala dyżurny SM zauważył dwóch mężczyzn, którzy zabrali z niestrzeżonego parkingu stojący tam skuter i udali się w kierunku pobliskiego bloku mieszkalnego. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol Straży Miejskiej podjął poszukiwania ww. mężczyzn, w wyniku których ujął ich w pomieszczeniu piwnicznym oraz zabezpieczył zabrany pojazd. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji, któremu przekazano sprawców kradzieży oraz właściciela skutera, który zabezpieczył swój pojazd.

 


Mężczyzna ranny w głowę - ul. Spokojna

11.10.2016

 

W dniu 05.10.2016r. o godzinie 17.00 strażnicy zostali powiadomieni o mężczyźnie z urazem głowy przebywającym przy Cmentarzu Komunalnym przy ul. Spokojnej. W toku podjętych działań ustalono, iż mężczyzna przewrócił się na schodach doznając powyższego urazu. Na miejsce zdarzenia wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę na badania.

 Ranny jeż - teren miasta

28.09.2016

 

W dniu 15.09.2016r. o godzinie 9.00 dyżurny Straży Miejskiej został poinformowany przez mieszkańca miasta o odnalezieniu rannego jeża. Strażnicy odebrali od ww. zwierzę, a następnie w porozumieniu z właściwym wydziałem Urzędu Gminy w Polkowicach odwieźli je i umieścili w lecznicy „Arka” w Legnicy.

 


Spalanie odpadów - Sobin

28.09.2016

 

W dniu 15.09.2016r. o godzinie 16.05 strażnicy zostali powiadomieni o wypalaniu odpadów na jednej z posesji w miejscowości Sobin powodujących zadymienie okolicy. W toku podjętych działań zlokalizowano miejsce wypalania i ustalono sprawcę, z którym przeprowadzono rozmowę wychowawczą. Jak ustalono spalane były gałęzie, a nie odpady szkodliwe. Sprawca ugasił ogień, a za popełnione wykroczenie został pouczony.

 


Mężczyzna uskarżający się na bóle w klatce piersiowej - ul. Górników

28.09.2016

 

W dniu 19.09.2016r. o godzinie 22.10 patrol SM udał się na ul. Górników gdzie według zgłoszenia przed jednym ze sklepów przebywa mężczyzna uskarżający się na bóle w klatce piersiowej. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisanego mężczyznę, a następnie wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę na badania.

 


Zdarzenie drogowe na DK3

28.09.2016

 

W dniu 20.09.2016r. o godzinie 8.15 patrol SM, który przebywał na interwencji w miejscowości Kaźmierzów zauważył zdarzenie drogowe na drodze krajowej nr 3, w wyniku którego kierująca pojazdem silnikowym zjechała z drogi. W wyniku zdarzenia uskarżała się na bóle w klatce piersiowej. Miejsce zdarzenia zabezpieczono i wezwano na miejsce patrol policji oraz Zespół Pogotowia Ratunkowego, którym przekazano sprawę.

 


Podpalenie otuliny rurociągu - ul. Wojska Polskiego

28.09.2016

 

W dniu 23.09.2016r. o godzinie 18.05 dyżurny Straży Pożarnej poprosił o asystę w działaniach JRG związanych z podpaleniem otuliny rurociągu, na nieużytku pomiędzy ulicą Wojska Polskiego, a DK nr 3, przez nn. sprawców. Strażnicy zabezpieczyli działania strażaków oraz wykonali czynności zmierzające do ustalenia sprawców – niestety bezskuteczne.

 


Dziki na terenie miejskim

28.09.2016

 

W minionym okresie strażnicy 7-krotnie byli wzywani przez mieszkańców miasta do interwencji związanych z dzikami, które podchodzą pod zamieszkałe posesje na terenie miasta i gminy. W każdym z przypadków zwierzęta zostały przepłoszone. Przypominamy mieszkańcom, aby nie podchodzić do takich zwierząt, nie drażnić ich i nie podejmować samodzielnych działań.

 Spadająca torba z IV piętra - ul. Legnicka

13.09.2016

 

W dniu 31.08.2016r. o godzinie 19.40 strażnicy patrolujący ul. Legnicką zauważyli spadającą z IV piętra torbę. W torbie znajdowały się puste butelki po alkoholu. W toku podjętych czynności ustalono sprawcę, którego ukarano mandatem karnym.

 


Bezpański pies potrzebujący pomocy - Sobin

13.09.2016

 

W dniu 09.09.2016r. o godzinie 19.30 strażnicy zostali powiadomieni o chorym bezpańskim psie przebywającym na ul. Dębowej w Sobinie. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Pies miał niedowład tylnych łap. Został odłowiony i przewieziony do lekarza weterynarii.

 


Pomoc udzielona mężczyźnie - ul. Górników

13.09.2016

 

W dniu 10.09.2016r. o godzinie 23.50 patrol SM udał się na ul. Górników gdzie według zgłoszenia leży mężczyzna. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali kobietę, która poinformowała, iż jej mąż upadł uderzając głową w ławkę doznając urazu głowy. Strażnicy opatrzyli głowę oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę na badania.

 Udzielona pomoc osobie na wózku inwalidzkim - ul. Miedziana

31.08.2016

 

W dniu 15.08.2016r. o godzinie 17.10 do Straży zgłosił się niepełnosprawny, poruszający się na wózku inwalidzkim, mieszkaniec ulicy Miedzianej, który zwrócił się z prośbą o pomoc w dostaniu się do swojego mieszkania znajdującego się na 4 piętrze, gdyż w budynku nastąpiła awaria windy. Patrol SM udał się wraz z mężczyzną na ulicę Miedzianą i pomógł mężczyźnie dostać się do domu.

 


Zakłócanie porządku publicznego -ul. Skalników

31.08.2016

 

W dniu 20.08.2016r. o godzinie 9.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji zwrócił się do strażników z prośbą o wsparcie dla patrolu policji podczas interwencji związanej z zakłócaniem porządku publicznego przez grupę mężczyzn przy jednym z barów na ulicy Skalników. Na miejscu zdarzenia strażnicy wraz z policjantami przeprowadzili interwencję, w wyniku której ujęto i przewieziono do KPP 5 mężczyzn. Dalsze czynności prowadzi w powyższej sprawie policja.

 


Potrącony pies - ul. Kominka przy DK3

31.08.2016

 

W dniu 21.08.2016r. o godzinie 11.30 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na skrzyżowanie ulicy Kominka i drogi krajowej nr 3, gdzie kierujący pojazdem potrącił psa puszczonego luzem, bez nadzoru. Na miejscu zdarzenia strażnicy, w toku podjętych działań, ustalili właściciela psa, oraz wezwali lekarza weterynarii, który udzielił psu pomocy medycznej. Właściciel zwierzęcia został ukarany mandatem za brak nadzoru nad zwierzęciem.

 


Nietrzeźwy leżący na ulicy - ul. Spokojna

31.08.2016

 

W dniu 23.08.2016r. o godzinie 16.20 strażnicy zostali powiadomieni przez mieszkańca miasta o nn. mężczyźnie leżącym przy przejeździe kolejowym przy ul. Spokojnej. Skierowany na miejsce patrol zastał tam znanego z poprzednich interwencji mieszkańca Polkowic. Mężczyzny, nie można było dobudzić, ani uzyskać z nim kontaktu wobec czego na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę do szpitala.

 


Kocięta w skrzynce energetycznej - ul. Hubala

31.08.2016

 

W dniu 24.08.2016r. o godzinie 11.40 patrol SM udał się na ulicę Hubala 22 w związku ze zgłoszeniem o kocie, który utknął w skrzynce energetycznej i nie może się wydostać. Po potwierdzeniu zgłoszenia na miejsce wezwano pracowników zakładu energetycznego, którzy otworzyli skrzynkę. W środku znajdowały się trzy małe kocięta. W toku przeprowadzonych czynności ustalono właściciela kotki, która po okoceniu się schowała w skrzynce swój miot. Kotki przekazano właścicielowi.

 


Pomoc dla policji podczas czynności - ul. Hubala

31.08.2016

 

W dniu 28.08.2016r. o godzinie 1.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji zwrócił się do strażników z prośbą o wsparcie dla patrolu policji podczas interwencji związanej z zakłócaniem porządku publicznego przez grupę mężczyzn przy jednym z lokali na ulicy Hubala. Na miejscu zdarzenia strażnicy ujęli jednego z mężczyzn i przewieźli go do KPP Polkowice, celem przeprowadzenia dalszych czynności.

 Asysta dla Pogotowia Ratunkowego - ul. Hubala

03.08.2016

 

W dniu 22.07.2016r. o godzinie 18.20 patrol SM udał się na ulicę Hubala w związku z prośbą dyspozytora Pogotowia Ratunkowego, w celu udzielenia wsparcia dla ratowników medycznych, którzy zajmowali się nietrzeźwym mężczyzną. Po zakończeniu udzielania pomocy medycznej strażnicy przewieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania.

 


Uszkodzenie mienia - ul. Wołodyjowskiego

03.08.2016

 

W dniu 23.07.2016r. o godzinie 1.25 strażnicy patrolujący teren miasta ujawnili przy ul. Wołodyjowskiego uszkodzenie mienia w dwóch pojazdach zaparkowanych przy ww. ulicy. Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom policji.

 


Zakłócanie ciszy nocnej  - Trzebcz

03.08.2016

 

W dniu 25.07.2016r. o godzinie 23.45 dyżurny SM otrzymał informację o zakłócaniu spoczynku nocnego przez puszczanie głośnej muzyki na jednej z posesji w miejscowości Trzebcz. Na miejscu zdarzenia strażnicy przeprowadzili czynności wyjaśniające, w wyniku których sprawca za swoje zachowanie został pouczony i natychmiast ściszył muzykę.

 


Niebezpieczne zabawy nastolatków - teren przy DK3

03.08.2016

 

W dniu 26.07.2016r. o godzinie 20.50 strażnicy zostali powiadomieni przez mieszkańca miasta o grupie nastolatków, która podpaliła otulinę rurociągu przy drodze krajowej nr 3. Skierowany na miejsce patrol SM oraz policjanci podjęli penetrację terenu w poszukiwaniu sprawców, którzy wcześniej zbiegli z miejsca zdarzenia, zaś zarzewie pożaru zostało ugaszone przez wezwaną na miejsc jednostkę PSP Polkowice.

 


Duży pies biegający bez nadzoru - ul. Sztygarska

03.08.2016

 

W dniu 30.07.2016r. o godzinie 17.30 patrol SM udał się na ulicę Sztygarską w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o biegającym przed klatką schodową dużym psie pozostawionym bez nadzoru. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali psa podobnego do owczarka niemieckiego. W toku podjętych działań ustalono dane personalne właściciela zwierzęcia, wobec którego wyciągnięto sankcje karne.

 


Wybita szyba w C. H. Danusia - ul. Kominka

03.08.2016

 

W dniu 31.07.2016r. o godzinie 18.45 strażnicy zostali poinformowani o fakcie wybijania szyb w sklepie w Centrum Handlowym przy ul. Kominka. Na miejscu zdarzenia wraz z funkcjonariuszami policji podjęto czynności w wyniku których policjanci zatrzymali sprawcę ww. czynu. Ponieważ mężczyzna był ranny na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który udzielił mu pomocy medycznej. Sprawcą zajęli się policjanci, zaś strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia

 


Niszczenie roślinności - ul. Ociosowa

03.08.2016

 

W dniu 01.08.2016r. o godzinie 10.55 strażnicy zostali poinformowani o fakcie niszczenia roślinności przy ulicy Ociosowej przez nn. kobietę. W toku podjętych poszukiwań kobietę odnaleziono. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

 Odnaleziony piesek - Sobin

19.07.2016

 

W dniu 05.07.2016r. o godzinie 8.00 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie mieszkanki Sobina o szczeniaku, który wszedł na jej posesję. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali pieska z wyglądu 2-miesięcznego podobnego do rasy Beagle. Piesek nie posiadał chipa ani innych cech przynależności wobec czego w porozumieniu z Urzędem Gminy został odłowiony i przekazany do hotelu dla zwierząt w Przemkowie.

 


Zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym od dłuższego czasu na ławce - ul. Wołodyjowskiego

19.07.2016

 

W dniu 06.07.2016r. o godzinie 2.15 mieszkaniec miasta poinformował strażników o nn. mężczyźnie siedzącym od dłuższego czasu na ławce przy ul. Wołodyjowskiego. Skierowany na miejsce zdarzenia partol SM zastał tam znanego sobie z poprzednich interwencji bezdomnego w wieku 71 lat. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne strażnicy przewieźli mężczyznę do Noclegowni dla osób bezdomnych.

 


Zakłócanie spoczynku nocnego - ul. Kilińskiego

19.07.2016

 

W dniu 10.07.2016r. dyżurny SM otrzymał informację o zakłócaniu spoczynku nocnego przez grupę osób głośno zachowującą się przy ulicy Kilińskiego. Na miejscu zdarzenia patrol SM zastał opisaną grupę i przeprowadził z nią czynności służbowe. W toku tych czynności jeden z mężczyzn wprowadził strażnika w błąd co do swojej tożsamości, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Podjęte czynności wyjaśniające doprowadziły do ustalenia jego prawdziwej tożsamości oraz wyciągnięcia konsekwencji karnych za popełnione przez niego wykroczenia.

 


Mężczyzna, który zasłabł na ulicy - ul. 3-go Maja

19.07.2016

 

W dniu 13.07.2016r. o godzinie 16.30 strażnicy udali się na ulicę 3-go Maja w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie, który zasłabł. Na miejscu zdarzenia zastano mieszkańca miasta, który źle się poczuł i upadł. W wyniku tego zdarzenia doznał urazu głowy. Strażnicy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy oraz wezwali na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego, któremu przekazano mężczyznę.

 


Pomoc strażakom podczas wylania potoku Kalina - Sobin

19.07.2016

 

W dniu 14.07.2016r. strażnicy udzieli aktywnego wsparcia podczas działań jednostek PSP w trakcie ratowania dobytku mieszkańców Sobina w związku z wystąpieniem z brzegów potoku Kalinka. Strażnicy SM pomagali w ładowaniu i układaniu worków z piaskiem oraz zabezpieczali teren działań PSP.

 


Nietrzeźwy śpiący na ławce - ul. Górników

19.07.2016

 

W dniu 17.07.2016r. o godzinie 15.10 strażnicy zostali poinformowani o nn. mężczyźnie śpiącym na ławce przy ul. Górników. Na miejscu zdarzenia zastano opisanego mężczyznę, którego dobudzono i ustalono miejsce jego pobytu. Mężczyzna znajdował się w stanie silnego upojenia alkoholowego i rodzina odmówiła przyjęcia go do domu wobec czego na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który podjął decyzję o odwiezieniu ww. do szpitala.

 Blokowanie wyjazdu z garażu

04.07.2016

 

W dniu 21.06.2016r. o godzinie 16.15 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie mieszkańca miasta o fakcie blokowania wyjazdu z garażu przez pozostawiony w tym miejscu pojazd. W toku podjętych działań strażnicy ustalili osobę odpowiedzialną za to zachowanie i wyciągnęli wobec niej sankcje karne.

 


Psy biegające bez nadzoru - Sobin

04.07.2016

 

W dniu 22.06.2016r. o godzinie 20.35 mieszkaniec miejscowości Sobin poinformował strażników o dwóch psach biegających bez opieki po terenie miejscowości. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisane zwierzęta, a następnie ustalili ich właściciela, który za dopuszczenie do przebywania zwierząt poza posesją bez opieki został ukarany mandatem karnym.

 


Biegające kozy po drodze - ul. Przemkowska

04.07.2016

 

W dniu 24.06.2016r. dyżurny SM otrzymał informację o stadzie kóz biegających po jezdni ulicy Przemkowskiej. Skierowany na miejsce patrol SM potwierdził zgłoszenie zastając zwierzęta przy skrzyżowaniu ulic Przemkowskiej i Tulipanowej. W toku podjętych działań ustalono właściciela kóz, który wraz ze strażnikami zagonił kozy do zagrody. Niestety właściciele zwierząt nie zabezpieczyli dobrze posesji i kozy ponownie w dniu 27.06.2016r biegały po ulicach Polkowic Nowych. Za popełnione wykroczenie na osobę odpowiedzialną nałożono mandat karny.

 


Zabezpieczenie działań Straży Pożarnej - ul. Borówkowa

04.07.2016

 

W dniu 24.06.2016r. o godzinie 12.40 strażnicy na prośbę dyspozytora Straży Pożarnej zabezpieczali teren działań JRG podczas gaszenia pożaru budynku mieszkalnego przy ulicy Borówkowej oraz ewakuacji mieszkańców. Po zakończeniu akcji ratowniczej strażnicy objęli opuszczony budynek kontrolą w celu zabezpieczenia mienia mieszkańców. Podczas jednej z kontroli o godzinie 20.40 strażnicy zauważyli dym, wobec czego na miejsce ponownie wezwano JRG, która dogasiła zarzewie ognia.

 


Mężczyzna leżący na chodniku z rozbitą głową - ul. Górników

04.07.2016

 

W dniu 26.06.2016r. o godzinie 12.45 strażnicy zostali poinformowani o nn. mężczyźnie leżącym na chodniku przy ul. Górników. Na miejscu zdarzenia zastano opisanego mężczyznę, który był w stanie nietrzeźwości, a w wyniku upadku rozbił sobie głowę. Na miejsce natychmiast wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę na badania.

 


Pies pozostawiony w zamkniętym samochodzie - ul. Głogowska

04.07.2016

 

W dniu 30.06.2016r. o godzinie 9.45 strażnicy zostali poinformowani o psie zamkniętym w samochodzie zaparkowanym przy ul. Głogowskiej. Na miejscu zdarzenia potwierdzono powyższe zgłoszenie. Ponieważ zwierzę było w dobrej kondycji podjęto działania zmierzające do ustalenia kierującego pojazdem. Podczas tych działań do samochodu przyszła kobieta, która pozostawiła psa w samochodzie. Z kobieta przeprowadzono rozmowę informując ją o konsekwencjach takiego zachowania.

 


Wybijanie szyb w klatce - ul. Hubala

04.07.2016

 

W dniu 30.06.2016r. o godzinie 23.00 strażnicy na prośbę dyżurnego KPP udali się na ulicę Hubala 28 w związku ze zgłoszeniem o mężczyźnie wybijającym szyby na klatce schodowej. W toku podjętych działań strażnicy ujęli sprawcę niszczenia mienia i przekazali go policji w celu podjęcia dalszych czynności.

 


Znaleziona elektryczna deskorolka - ul. Ociosowa

04.07.2016

 

W dniu 01.07.2016r. o godzinie 22.55 dyżurny SM otrzymał informację o pozostawionej na chodniku przy ulicy Ociosowej elektrycznej deskorolce. Na miejscu zdarzenia strażnicy zabezpieczyli ww. przedmiot, który został w dniu 04.07.2016r. przekazany do Biura Rzeczy Znalezionych.

 


Kradzież na targowisku

04.07.2016

 

W dniu 03.07.2016.r. o godzinie 19.45 pracownik SM pełniący dyżur przy obsłudze monitoringu zauważył na jednej z kamer mężczyznę, który przebywał na terenie zamkniętego Targowiska Miejskiego. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ujął mężczyznę, który jak się okazało ukradł z jednego ze stoisk pomidory. Sprawcę kradzieży przekazano przybyłemu na miejsce patrolowi policji.

 Pies rasy amstaff bez nadzoru - ul. Skrzetuskiego

26.06.2016

 

W dniu 06.06.2016r. o godzinie 19.00 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie mieszkańca miasta o psie rasy amstaff, którego nierozważny właściciel wypuścił bez nadzoru przy ul. Skrzetuskiego. W toku podjętych działań strażnicy ustalili osobę odpowiedzialną za to zachowanie i wyciągnęli wobec niej sankcje karne.

 


Spożywanie alkoholu w pobliżu bawiących się dzieci - ul. Moniuszki

26.06.2016

 

W dniu 07.06.2016r. o godzinie 20.40 mieszkaniec miasta poinformował strażników o fakcie spożywania alkoholu w miejscu objętym ustawowym zakazem przy ul. Moniuszki. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali dwóch mężczyzn, którzy faktycznie pili alkohol nie zwracając uwagi na bawiące się w pobliżu dzieci. Mężczyzn wylegitymowano i ukarano mandatami karnymi.

 


Młodzież na placu zabaw dla dzieci - Park Miejski

26.06.2016

 

W dniu 12.06.2016r. o godzinie 0.00 pracownik SM obsługujący kamery umieszczone w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach zauważył grupę młodzieży przebywającą na placu zabaw dla małych dzieci i korzystającą ze znajdujących się tam urządzeń niezgodnie z ich przeznaczeniem. Skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy ujęli ww. grupę osób oraz sprawdzili stan urządzeń. Ponieważ nie stwierdzono zniszczenia ww. przedmiotów przeprowadzono z ww. osobami rozmowę pouczającą i nakazano opuścić ww. plac co uczynili.

 


Kluczyki w stacyjce - ul. Głogowska

26.06.2016

 

W dniu 12.06.2016r. o godzinie 16.00 mieszkaniec miasta poinformował dyżurnego SM, iż w stacyjce jednego z pojazdów zaparkowanych przy ulicy Głogowskiej pozostawiono klucze od ww. samochodu. Skierowany na miejsce patrol zabezpieczył pojazd zamykając go. Następnie ustalono właściciela pojazdu, którego nie zastano w domu, w związku z czym pozostawiono mu informację o powyższym fakcie. Zapominalski mężczyzna zgłosił się do SM skąd odebrał swoje klucze.

 


Pies bez nadzoru - ul. Dąbrowskiego

26.06.2016

 

W dniu 17.06.2016r. o godzinie 16.15 strażnicy prowadzili czynności służbowe przy ul. Dąbrowskiego. W trakcie tych czynności jeden z nich został ugryziony przez biegającego bez nadzoru psa. Następnie ustalono, iż właściciel psa nie wywiązał się z obowiązku jego zaszczepienia i oznakowania, o czym powiadomiono odpowiednie służby. Ponadto właściciel zwierzęcia został ukarany za wypuszczenie psa bez smyczy i kagańca w miejscu gdzie przebywali ludzie.

 


Pobita kobieta - ul. Legnicka

26.06.2016

 

W dniu 18.06.2016r. o godzinie 5.00 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę Legnicką 7 w związku ze zgłoszeniem mieszkanki o dobijaniu się do jej drzwi. Po przybyciu na miejsce strażnicy otrzymali informację, iż kobieta została pobita przez swojego konkubenta. Na miejsce natychmiast wezwano patrol policji oraz zespół Pogotowia Ratunkowego, a po ich przybyciu przekazano im sprawę zgodnie z kompetencjami.

 


Rój pszczół przy placu zabaw - ul. Moniuszki

26.06.2016

 

W dniu 19.06.2016r. do SM zwrócił się mieszkaniec ulicy Moniuszki informując, iż w pobliżu placu zabaw zagnieździł się rój pszczół, który może zagrażać zdrowiu i życiu bawiących się tam dzieci. Skierowany na miejsce patrol, dzięki uprzejmości zgłaszającego, zlokalizował rój. Teren został zabezpieczony i kontrolowany do czasu przybycia wezwanego na miejsce pszczelarza, który zabrał rój.

 Pies bez nadzoru - plac HDK

23.05.2016

 

W dniu 09.05.2016r. o godzinie 21.20 patrol SM udał się na skwer Honorowych Dawców Krwi przy ul. Kominka w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o psie puszczonym luzem bez opieki, przez osobę zobowiązaną do nadzoru. W wyniku podjętych czynności strażnicy ustalili właściciela zwierzęcia i wyciągnęli wobec niego sankcje karne.

 


Mężczyzna śpiący w aucie - ul. Dąbrowskiego

23.05.2016

 

W dniu 10.05.2016r. o godzinie 7.45 mieszkaniec miasta poinformował strażników o nn. mężczyźnie, który od godziny siedzi w pojeździe zaparkowanym przy ul. Dąbrowskiego i nie daje oznak życia. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisaną w zgłoszeniu sytuację. W wyniku podjętych działań mężczyznę dobudzono – był trzeźwy. Okazało się, iż jest to właściciel pojazdu, który po powrocie z nocnej zmiany zasnął. Mężczyzna pozamykał auto i udał się do miejsca zamieszkania.

 


Zakłócanie porządku na stacji paliw

23.05.2016

 

W dniu 11.05.2016r. o godzinie 01.20 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na jedną ze stacji paliw w związku ze zgłoszeniem obsługi o dwóch mężczyznach zakłócających porządek publiczny na terenie obiektu. Na miejscu zastano opisanych mężczyzn i przeprowadzono z nimi rozmowę wyjaśniającą. Mężczyźni na widok strażników uspokoili się i przeprosili za swoje zachowanie. Ponieważ ich zachowanie nie spowodowało żadnych szkód materialnych zastosowano wobec nich środek oddziaływania wychowawczego oraz nakazano rozejście się co uczynili.

 


Ranny bocian - Sobin

23.05.2016

 

W dniu 11.05.2016r. o godzinie 10.45 dyżurny SM odebrał zgłoszenie mieszkańca Sobina o rannym bocianie, który przebywa na terenach polnych. Na miejscu zdarzenia strażnicy odnaleźli ptaka, którego stan wskazywał na to, iż odniósł obrażenia skrzydła. Bocian przez dłuższy czas nie dawał się złapać, jednakże udało się go schwytać, a następnie w porozumieniu z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Gminy został on przewieziony do lecznicy w Legnicy, gdzie przekazano go obsłudze celem hospitalizacji.

 


Trzy osoby na dachu sklepu - ul. Chełmońskiego

23.05.2016

 

W dniu 12.05.2016r. o godzinie 23.55 na prośbę dyżurnego KPP, strażnicy udali się na ulicę Chełmońskiego w związku ze zgłoszeniem o trzech mężczyznach wchodzących na dach jednego ze sklepów. Na miejscu zdarzenia patrol SM zastał na dachu opisanych mężczyzn, którym wydano polecenie natychmiastowego zejścia. Następnie ww. mężczyzn wylegitymowano i przekazano przybyłemu na miejsce patrolowi policji.

 


Utrata przytomności w lesie - Tarnówek

23.05.2016

 

W dniu 19.05.2016r. o godzinie 14.20 strażnik asystował pracownikowi Wydziału Ochrony Środowiska podczas czynności wykonywanych na terenie Tarnówka. W trakcie tych czynności podszedł do nich pracownik leśny, który poprosił o pomoc dla swojego kolegi, który stracił przytomność. Strażnik udał się na miejsce zdarzenia i zastał tam mężczyznę leżącego na ziemi. O fakcie natychmiast powiadomiono Pogotowie Ratunkowe. W czasie oczekiwania na ich przybycie strażnik sprawdził stan osoby stwierdzając, iż oddycha i nie ma potrzeby przeprowadzania reanimacji. Mężczyznę ułożono w pozycji bezpiecznej i czuwano przy nim do czasu przybycia ratowników medycznych, którym został przekazany.

 


Dziewczynka ugryziona przez psa bez nadzoru - ul. Legnicka

23.05.2016

 

W dniu 19.05.2016r. o godzinie 19.45 strażnicy udali się na ulicę Legnicką w związku ze zgłoszeniem o fakcie ugryzienia nieletniej dziewczynki przez biegającego bez nadzoru psa. W toku podjętych czynności ustalono osobę, która powinna sprawować nadzór nad zwierzęciem i wyciągnięto wobec niej sankcje karne oraz nakazano poddanie psa obserwacji. O pogryzieniu powiadomiono odpowiednie służby, gdyż właściciel psa nie wywiązał się z obowiązku jego szczepienia.

 


Poszukiwanie mężczyzny - teren miasta

23.05.2016

 

W dniu 21.05.2016r. o godzinie 7.50 strażnicy na prośbę dyżurnego KPP podjęli penetrację terenu miasta w poszukiwaniu mieszkańca miasta, który według otrzymanego zgłoszenia wyszedł z domu z ostrym przedmiotem w niewiadomym celu. W toku podjętych działań strażnicy ujęli tego mężczyznę, odebrali mu posiadany niebezpieczny przedmiot i przekazali funkcjonariuszom policji.

 Ogłoszenia na słupie lampy - teren miasta

16.05.2016

 

W dniu 03.05.2016r. o godzinie 9.30 patrol SM pełniący służbę na terenie miasta ujawnił wykroczenie polegające na umieszczaniu w miejscu do tego nie przeznaczonym tj. na słupie lampy oświetleniowej, ogłoszeń o sprzedaży mieszkania. W toku podjętych czynności ustalono osobę odpowiedzialną i nakazano jej usunięcie ogłoszeń z tych miejsc, i przyklejenie na właściwe słupy ogłoszeniowe, co zostało uczynione. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został pouczony.

 


Mycie pojazdu poza miejscami wyznaczonymi - ul. Przemkowska

16.05.2016

 

W dniu 04.05.2016r. o godzinie 19.45 mieszkaniec miasta poinformował strażników o fakcie naruszenia postanowień Uchwały Rady Miasta w zakresie utrzymania porządku na terenie gminy Polkowice związanej z myciem pojazdu poza miejscami wyznaczonymi. Sprawca tego czynu  został ujęty  podczas prowadzenia tych czynności przy ul. Przemkowskiej.  Nakazano mu zaprzestanie mycia i posprzątanie zanieczyszczeń. Wobec sprawcy zastosowano środek oddziaływania wychowawczego.

 


Paląca się skrzynka pocztowa - ul. Hubala

16.05.2016

 

W dniu 08.05.2016r. o godzinie 20.15 strażnicy zostali powiadomieni przez pracownika jednego ze sklepów o dymie wydobywającym się ze skrzynki pocztowej ustawionej przy ul. Hubala.  Na miejscu zdarzenia potwierdzono zgłoszenie i zabezpieczono teren oraz wezwano na miejsce zespół JRG w celu ugaszenia pożaru.  Po zakończeniu działań gaśniczych miejsce zabezpieczono taśmą ostrzegawczą oraz powiadomiono  Urząd Pocztowy jako właściciela skrzynki o zaistniałym fakcie.

 Zanieczyszczanie lasu - teren gminy

26.04.2016

 

W dniu 11.04.2016r. o godzinie 13.15 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od mieszkanki gminy o wyrzuceniu do należącego do niej lasu odpadów pochodzących z czyszczenia rowów melioracyjnych. Skierowani na miejsce strażnicy podjęli czynności wyjaśniające zmierzające do ustalenia sprawcy zanieczyszczenia lasu. W wyniku tych działań ustalono dane personalne sprawcy wobec, którego wyciągnięto sankcje karne i nakazano posprzątanie odpadów co uczynił.

 


Mężczyzna z urazem twarzy - ul. Górników

26.04.2016

 

W dniu 13.04.2016r. o godzinie 9.45 strażnicy patrolujący teren osiedla Krupińskiego zauważyli przy jednym ze sklepów na ul. Górników przewracającego się mężczyznę. Starszy mężczyzna w wyniku upadku doznał urazu twarzy. Nie potrafił powiedzieć jak się nazywa ani gdzie mieszka. Również nikt z przechodniów nie rozpoznał ww. osoby. Na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, któremu przekazano mężczyznę. Został on odwieziony do szpitala w Lubinie.

 


Kradzież piwa na stacji paliw

26.04.2016

 

W dniu 13.04.2016r. o godzinie 10.20 na prośbę dyżurnego KPP P-ce strażnicy udali się na teren jednej z polkowickich stacji paliw, gdzie według zgłoszenia znajduje się mężczyzna zakłócający pracę punktu. Na miejscu zdarzenia zastano adresata interwencji, którego ujęto i umieszczono w radiowozie. W toku podjętych działań ustalono, iż mężczyzna wypił na stacji piwa, za które nie uiścił należności. Ujętego sprawcę kradzieży przewieziono do KPP Polkowice, gdzie został przekazany w celu podjęcia dalszych czynności.

 


Nietoperz w sklepie - ul. Hubala

26.04.2016

 

W dniu 16.04.2016r. o godzinie 14.10 patrol Straży Miejskiej udał się w rejon ulicy Hubala 20A w związku ze zgłoszeniem o nietoperzu, który usadowił się przy jednym z punktów handlowych, wzbudzając duże zainteresowanie nieletnich. Na miejscu zdarzenia potwierdzono zgłoszenie. Aby nikt nie zrobił krzywdy nietoperzowi, strażnicy schwytali zwierzę, a następnie przewieźli go i wypuścili na terenie leśnym.

 


Wyrzucanie odpadów wielkogabarytowych - ul. Miedziana

26.04.2016

 

W dniu 18.04.2016r. o godzinie 19.45 patrol Straży Miejskiej udał się w rejon ulicy Miedzianej w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyznach nie stosujących się do przepisów uchwały w sprawie pozbywania się odpadów wielkogabarytowych. Mężczyźni zostali ujęci na pozostawianiu przy osiedlowym PSZOK-u mebli, za co zastosowano wobec nich środki przewidziane w Kodeksie wykroczeń, a następnie posprzątali wyniesione odpady wielkogabarytowe. Zostali również poinformowani o sposobie pozbywania się takich odpadów w sposób przewidziany przepisami na terenie gminy Polkowice.

 


Porzucenie psa - ul. Ogrodowa

26.04.2016

 

W dniu 22.04.2016r. o godzinie 08.40 patrol Straży Miejskiej udał się w rejon ulicy Ogrodowej, gdzie według zgłoszenia na teren jednej z posesji podrzucono psa. Na miejscu zdarzenia zastano szczenną sukę, która została zabrana do Przytuliska w Przemkowie przez pracownika ww. instytucji. W toku podjętych działań ustalono właściciela zwierzęcia. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa sprawa została przekazana do realizacji Komendzie Policji.

 


Szczeniak w PSZOK-u - ul. Hubala

26.04.2016

 

W dniu 22.04.2016r. o godzinie 9.40 na prośbę dyspozytora Straży Pożarnej strażnicy udali się na ulicę Hubala w związku ze zgłoszeniem o wyrzuceniu do PSZOK- u kota. Ponieważ strażnicy nie mieli możliwości wyciągnięcia zwierzęcia na miejsce wezwano strażaków i pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej. Po wyrzuceniu odpadów w PSZOK-u znaleziono małego szczeniaka, którym zaopiekowała się jedna z mieszkanek Polkowic. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa sprawa została przekazana do realizacji Komendzie Policji.

 


Spalanie odpadów zielonych - ul. Korczaka

26.04.2016

 

W dniu 22.04.2016r. o godzinie 17.25 strażnicy patrolujący teren miasta udali się na ulicę Korczaka w związku ze zgłoszeniem o silnym zadymieniu pochodzącym z jednej z posesji. Na miejscu zdarzenia zlokalizowano posesję i zastano na niej właściciela, który spalał odpady roślinne. Mężczyźnie nakazano zaprzestać tych czynności i pouczono o sposobie pozbywania się odpadów zielonych.

 


Wystawianie przedmiotów na klatce - ul. Hubala

26.04.2016

 

W dniu 23.04.2016r. o godzinie 19.45 strażnicy udali się na ulicę Hubala w związku ze zgłoszeniem o wystawianiu na korytarz różnego rodzaju przedmiotów. Na miejscu zdarzenia potwierdzono zgłoszenie oraz ustalono sprawców. Wobec osób zastosowano środki oddziaływania wychowawczego i nakazano usunięcie odpadów.

 Psy bez nadzoru - ul. Chocianowska

20.04.2016

 

W dniu 01.04.2016r.o godzinie 15.45 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o dwóch dużych psach, które weszły na teren jednej z posesji przy ul. Chocianowskiej. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisane w zgłoszeniu psy, które zostały odłowione przez przybyłego na miejsce pracownika Przytuliska dla zwierząt w Przemkowie. W toku podjętych czynności ustalono właściciela zwierząt, który poniósł konsekwencje przewidziane w przepisach prawa za brak właściwego nadzoru nad zwierzętami oraz finansowe związane z odłowieniem i chipowaniem zwierząt.

 


Nietrzeźwa kobieta leżąca na ławce - Park Miejski

20.04.2016

 

W dniu 02.04.2016r. o godzinie 12.20 obsługa monitoringu poinformowała strażników o leżącej na ławce w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku kobiecie. Patrol udał się we wskazany rejon zastając tam nietrzeźwą, która nie potrzebowała pomocy lekarskiej, lecz nie była w stanie samodzielnie utrzymać równowagi. Kobietę po ustaleniu jej danych personalnych odwieziono do miejsca zamieszkania, gdzie została przekazana rodzinie.

 


Poluzowana pokrywa studzienki kanalizacyjnej

20.04.2016

 

W dniu 03.04.2016r. o godzinie 17.45 strażnicy patrolujący teren miasta, otrzymali zgłoszenie od mieszkanki miasta o poluzowanej pokrywie studzienki kanalizacyjnej na skrzyżowaniu ulic Karłowicza-Głogowska, która stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia pachołkami ostrzegawczymi i natychmiast powiadomili służby odpowiedzialne za usunięcie awarii, co zostało uczynione w dniu następnym.

 


Asysta dla ratowników - ul. Hubala

20.04.2016

 

W dniu 10.04.2016r. o godzinie 20.20 patrol Straży Miejskiej, na prośbę dyżurnego Policji udał się w rejon ulicy Hubala 26 w celu udzielenia asysty dla ratowników medycznych udzielających pomocy zakrwawionemu mężczyźnie, który może być agresywny. Na miejscu zdarzenie strażnicy asystowali ratownikom, podczas udzielania mężczyźnie pierwszej pomocy, który zachowywał się spokojnie.

 Wyrzucanie odpadów - ul. Legnicka

31.03.2016

 

W dniu 15.03.2016r.o godzinie 9.10 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o wyrzucaniu odpadów do osiedlowego PSZOK przy ul. Legnickiej przez nn. mężczyznę podjeżdżającego samochodem osobowym. W toku podjętych czynności wyjaśniających strażnicy ustalili dane tej osoby. Jak się okazało mężczyzna, mieszkaniec jednej z pod polkowickich miejscowości wyrzucał odpady komunalne z terenu swojej prywatnej posesji. Sprawca został ukarany mandatem karnym za pozbywanie się odpadów niezgodnie z uchwałą.

 


Pies bez nadzoru - ul. Hubala

31.03.2016

 

W dniu 15.03.2016r. o godzinie 19.20 strażnicy udali się na ulicę Hubala w związku ze zgłoszeniem o pozostawionym bez nadzoru psie przy jednym z budynków mieszkalnych. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisanego psa. Zwierzę było przywiązane lecz nie posiadało kagańca. Jak ustalono stan ten trwał od dłuższego czasu. W wyniku podjętych działań ustalono właściciela psa, który za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym.

 


Awantura w lokalu - ul. Skrzetuskiego

31.03.2016

 

W dniu 17.03.2016r. o godzinie 0.00 strażnicy patrolujący teren miasta, na prośbę dyżurnego KPP P-ce, udali się na ulicę Skrzetuskiego w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie awanturującym się w jednym z lokali usługowych. Na miejscu zdarzenia zastano opisanego mężczyznę, który na widok strażników podjął próbę ucieczki, która została udaremniona. Mężczyzna został obezwładniony i umieszczony w radiowozie, a następnie przewieziony do Komendy Policji, gdzie został przekazany do dalszych czynności.

 


Wypalanie odpadów zielonych - teren ROD

31.03.2016

 

W dniu 19.03.2016r. o godzinie 12.15 patrol Straży Miejskiej udał się w rejon ulicy 11-go Lutego w związku ze zgłoszeniem o silnym zadymieniu okolicy. W toku podjętych działań ustalono, iż na jednej z działek rekreacyjnych wypalane są odpady pochodzenia roślinnego. Ze sprawcą przeprowadzono rozmowę wyjaśniającą informując go o zakazie spalania odpadów zielonych obowiązującym na terenie Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Po ugaszeniu ognia ww. został pouczony za swoje zachowanie.

 


Zaniedbane psy - Sucha Górna

31.03.2016

 

W dniu 22.03.2016r. o godzinie 17.05 strażnicy udali się na jedną z posesji w miejscowości Sucha Górna w związku ze zgłoszeniem o przebywaniu tam dwóch zaniedbanych psów. Na miejscu zdarzenia ustalono, iż zwierzęta posiadają dostęp do wody i pokarmu oraz stałe zadaszenie i odpowiednią długość uwięzi. Jak ustalono z właścicielem zwierzęta są już zaawansowane wiekowo, schorowane i dlatego może się „wydawać”, iż są zaniedbane. Ponieważ nie stwierdzono naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt odstąpiono od dalszych czynności.

 


Dzieci rzucające kamieniami - ul. Legnicka

31.03.2016

 

W dniu 27.03.2016r. o godzinie 14.55 na prośbę dyżurnego KPP patrol Straży Miejskiej udał się w rejon ulicy Legnickiej, gdzie według zgłoszenia grupa dzieci rzuca kamieniami w leżącego na ławce nn. mężczyznę. Na miejscu zdarzenia nie potwierdzono opisanego w zgłoszeniu faktu. Zastano śpiącego na ławce nietrzeźwego, którego dobudzono. Mężczyzna nie uskarżał się na żadne dolegliwości i nie chciał pomocy udając się o własnych siłach do miejsca zamieszkania. Z przebywającymi w pobliżu dziećmi przeprowadzono rozmowę wychowawczą.

 Kradzież portfela - teren dworca PKS

15.03.2016

 

W dniu 03.03.2016r.o godzinie 21.15 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o wyciągnięciu z kieszeni, śpiącemu  mężczyźnie na dworcu PKS, portfela przez innego mężczyznę. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ujął osobę podejrzaną oraz ustalił dane świadka i poszkodowanego. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji, któremu przekazano sprawę.

 


Mężczyzna pogryziony przez psa bez nadzoru - ul. Hubala

15.03.2016

 

W dniu 05.03.2016r. o godzinie 21.10 strażnicy udali się na ulicę Hubala w związku ze zgłoszeniem o pogryzieniu mężczyzny przez swobodnie biegającego psa.  Na miejscu zdarzenia podjęto czynności zmierzające do ustalenia osoby odpowiedzialnej za wypuszczenie zwierzęcia bez nadzoru. W wyniku tych działań ustalono sprawcę tego czynu i wyciągnięto wobec niego sankcje karne.

 


Nietrzeźwi śpiący na ławce - ul. Górników

15.03.2016

 

W dniu 11.03.2016r. o godzinie 12.30 strażnicy patrolujący teren miasta udali się na ulicę Górników w związku ze zgłoszeniem o dwóch nietrzeźwych mężczyznach śpiących na ławce. Na miejscu zdarzenia zastano znanych z poprzednich interwencji mężczyzn. Jeden z nich jest osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim i spał w tym wózku zaś drugi leżał na ławce. Mężczyźni zostali dobudzeni. Jeden z nich udał się o własnych siłach do miejsca zamieszkania, natomiast osobę niepełnosprawną umieszczono w radiowozie i odwieziono do miejsca pobytu.

 


Bójka grupy osób - ul. Górników

15.03.2016

 

W dniu 11.03.2016r. o godzinie 14.50 patrol Straży Miejskiej zauważył grupę 8 osób przy ul. Górników, których zachowanie wskazywało na bójkę. Na miejsce wezwano patrol policji i wraz z nim podjęto czynności. Strażnicy asystowali policjantom podczas prowadzonych działań, legitymując uczestników zajścia oraz konwojując ich do siedziby policji.

 


Pies bez nadzoru - ul. Żonkilowa

15.03.2016

 

W dniu 13.03.2016r. o godzinie 12.45 strażnicy udali się na jedną z posesji przy ul. Żonkilowej w związku ze zgłoszeniem o psie maści biszkoptowej, który przybłąkał się na teren tej posesji.  Na miejscu zdarzenia podjęto czynności zmierzające do ustalenia właściciela zwierzęcia, niestety nikt nie potrafił go wskazać, zaś pies nie został oznakowany. W związku z powyższym na miejsce wezwano pracownika Przytuliska z Przemkowa, który odłowił i zabrał zwierzę. W dniu 14.03.2016r. do Straży zgłosił się właściciel psa, którego zobowiązano do oznakowania swojego zwierzęcia.

 Kradzież w OPS - ul. Lipowa

01.03.2016

 

W dniu 15.02.2016r.o godzinie 12.55 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej o nn. mężczyźnie, który wychodząc z terenu Ośrodka zabrał swojej konkubinie środki materialne i oddala się z miejsca zdarzenia. Skierowany na miejsce patrol straży ujął tego mężczyznę, a następnie przekazał przybyłemu na miejsce patrolowi policji celem prowadzenia dalszych czynności.

 


Odpady wielkogabarytowe - oś. Krupińskiego

01.03.2016

 

W dniu 17.02.2016r. o godzinie 8.10 strażnicy patrolujący teren osiedla Krupińskiego zauważyli przy jednym z Pszok-ów wystawione odpady wielkogabarytowe. W wyniku podjętych czynności ustalono sprawcę wyrzucenia niezgodnie z przepisami części odpadów. Okazał się nim nieletni, wobec czego przeprowadzono rozmowę z opiekunami prawnymi ww., którzy usunęli odpady.

 


Mężczyzna z raną głowy - ul. 11-go Lutego

01.03.2016

 

W dniu 18.02.2016r. o godzinie 14.30 strażnicy patrolujący teren miasta zauważyli leżącego na trawniku przy ul. 11-go Lutego nn. mężczyznę. Po podejściu okazało się, iż mężczyzna ma rozbitą głowę, a jego zachowanie odbiega od ogólnie przyjętych norm.  Na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę na badania.

 


Pogryziona kobieta - ul. Chocianowska

01.03.2016

 

W dniu 20.02.2016r. o godzinie 12.20 dyżurny Straży Miejskiej powiadomiony został o fakcie pogryzienia kobiety przez psa, który wybiegł z niewłaściwie zabezpieczonego terenu posesji przy ul. Chocianowskiej. W wyniku podjętych działań strażnicy ustalili właściciela zwierzęcia, który został ukarany mandatem karnym, za nie zachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu psa.

 


Psy bez nadzoru - okolice Sobina

01.03.2016

 

W dniu 22.02.2016r. o godzinie 12.35 strażnicy udali się na drogę łączącą Polkowice z Sobinem w związku ze zgłoszeniem o trzech dużych psach biegających po jezdni bez opieki i nadzoru.  Na miejscu zastano opisaną w zgłoszeniu sytuację, stwierdzając obecność psów rasy DOG. Na miejsce wezwano pracownika Przytuliska w Przemkowie, który odłowił psy.  W godzinach popołudniowych ustalono właściciela zwierząt- mieszkańca Chocianowa, wobec którego zastosowano środki oddziaływania wychowawczego i umożliwiono odebranie zwierząt.

 


Ranna sarna - ul. Piotra Skargi

01.03.2016

 

W dniu 24.02.2016r. o godzinie 17.00 strażnicy udali się na teren jednej z posesji przy ul. Piotra Skargi, gdzie według zgłoszenia mieszkańca znajduje się ranna sarna. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie oraz wezwano członka koła łowieckiego, który stwierdził, iż uraz zwierzęcia nie zagraża jego stanowi zdrowia. Sarnę udało się zapędzić do pobliskiego lasu.

 


Nietrzeźwy mężczyzna - ul. Wołodyjowskiego

01.03.2016

 

W dniu 26.02.2016r. o godzinie 23.05 strażnicy  podjęli czynności związane z leżącym przy ul. Wołodyjowskiego mężczyźnie. Na miejscu stwierdzono, iż ww. znajduje się w stanie silnego upojenia alkoholowego i utracił zdolność samodzielnego poruszania się. Mężczyznę przewieziono do PCUZ, a następnie po przeprowadzonych badaniach został umieszczony w PODZ KPP P-ce celem wytrzeźwienia.

 Zabawa wózkiem sklepowym na ulicy - ul. Hubala

17.02.2016

 

W dniu 01.02.2016r.o godzinie 21.15 dyżurny SM obserwując przez kamerę monitoringu teren osiedla Hubala zauważył trzech nieletnich bawiących się na jezdni ulicy Hubala wózkiem sklepowym. Chłopcy zostali wylegitymowani i jak twierdzili urządzili sobie zabawę, nie przewidując możliwych skutków. Po przeprowadzonej rozmowie wychowawczej odprowadzili wózek na miejsce i przeprosili za swoje zachowanie.

 


Piesek w wykopie - ul. Dąbrowskiego

17.02.2016

 

W dniu 05.02.2016r. o godzinie 11.00 mieszkaniec miasta powiadomił strażników o psie, który wpadł do wykopu przy ul. Dąbrowskiego – Polna i nie może się samodzielnie wydostać. Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili zgłoszenie zastając tam psa rasy Shitsu. Na miejsce wezwano zespół JRG, który wydostał zwierzę. Niestety piesek nie został oznakowany wobec czego nie udało się ustalić jego właściciela. Piesek został umieszczony w Przytulisku w Przemkowie.

 


Pies na placu zabaw - Park Miejski

17.02.2016

 

W dniu 08.02.2016r. o godzinie 12.40 dyżurny SM obserwując teren Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku zauważył mężczyznę, który wprowadził na teren placu zabaw dla małych dzieci psa i spuścił go ze smyczy. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol podjął czynności służbowe, w wyniku których sprawca został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do oznakowania psa.

 


Sprawca zanieczyszczenia lasu został ukarany

17.02.2016

 

W dniu 10.02.2016r. o godzinie 16.05 dyżurny Straży Miejskiej powiadomiony został przez mieszkańca o wyrzuceniu na terenie leśnym w okolicach jednej z gminnych miejscowości odpadów. Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili powyższy fakt i podjęli czynności wyjaśniające. W wyniku tych działań ustalono sprawcę powyższego czynu, który został ukarany mandatem karnym. Ponadto mężczyzna posprzątał wyrzucone odpady i umieścił je na wyznaczonym składowisku doprowadzając teren do stanu pierwotnego.

 


Grupa młodzieży niewłaściwie zachowująca się - ul. Gdańska

17.02.2016

 

W dniu 12.02.2016r. o godzinie 14.35 strażnicy udali się na ulicę Gdańską, gdzie według zgłoszenia w pomieszczeniu wózkowni zebrała się grupa młodzieży, zakłócająca i zanieczyszczająca obiekt. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ujęto jedną osobę, gdyż pozostałe oddaliły się w nieznanym kierunku. Po sprawdzeniu obiektu i ujętego przeprowadzono z nim czynności wyjaśniające, w wyniku których został ukarany za zaśmiecanie.

 


Mężczyzna kopiący w drzwi - Park Miejski

17.02.2016

 

W dniu 12.02.2016r. o godzinie 15.40 strażnicy udali się na teren Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku, gdzie obsługa monitoringu zauważyła młodego mężczyznę kopiącego w drzwi publicznej toalety. Ujęty mężczyzna oświadczył, iż czekając na koleżankę „z nudów” zabawiał się w ten sposób - za swoje zachowanie został ukarany grzywną.

 


Pies bez nadzoru - Tarnówek

17.02.2016

 

W dniu 14.02.2016r. o godzinie 11.00 strażnicy udali się do miejscowości Tarnówek w związku z otrzymanym od mieszkańca zgłoszeniem o wypuszczonym bez nadzoru psie, który skacze na przechodniów. Na miejscu zdarzenia strażnicy ustalili właściciela zwierzęcia, który nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć swojego postępowania. Za ujawnione wykroczenie sprawca został ukarany mandatem karnym.

 Pies bez nadzoru - teren miasta

01.02.2016

 

W dniu 21.01.2016r. o godzinie 8.35 mieszkanka Polkowic zgłosiła dyżurnemu SM fakt zaatakowania jej przez puszczonego luzem psa. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol podjął czynności służbowe, w wyniku których ustalono osobę odpowiedzialną za wypuszczenie psa bez nadzoru.  Sprawca  został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do oznakowania psa, co uczynił.

 


Zakrwawiony mężczyzna - ul. Hubala

01.02.2016

 

W dniu 23.01.2016r. o godzinie 19.20 funkcjonariusze udali się na ulicę Hubala, gdzie według otrzymanego zgłoszenia koło jednego z bloków leży zakrwawiony mężczyzna. Na miejscu zdarzenia potwierdzono zgłoszenie zastając tam mężczyznę, z zakrwawioną głową. Na miejsce natychmiast wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę na badania.

 


Potrącony pieszy - ul. Skalników

01.02.2016

 

W dniu 29.01.2016r. o godzinie 21.45 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę Skalników w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego związanego z potraceniem pieszego przez kierującego rowerem.  Na miejscu zdarzenia zastano poszkodowanego  oraz ujętego przez niego sprawcę. Miejsce zdarzenia oraz osoby zabezpieczono do czasu przybycia patrolu policji, któremu przekazano sprawę do dalszego prowadzenia.

 


Mężczyzna potrzebujący pomocy - ul. Kominka

01.02.2016

 

W dniu 30.01.2016r. o godzinie 11.45 strażnicy udali się na ulicę Kominka w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o człowieku, który ma problemy z poruszaniem się. Na miejscu zastano opisanego w zgłoszeniu starszego mężczyznę, którego odwieziono do miejsca zamieszkania.

 


Młodzież na placu zabaw - teren SP2

01.02.2016

 

W dniu 31.01.2016r. o godzinie 19.50 strażnicy udali się na plac zabaw przy  Szkole Podstawowej nr 2 w związku ze zgłoszeniem o przebywaniu tam grupy  osób, które używają znajdujących się tam zabawek niezgodnie z przeznaczeniem. Na miejscu zastano opisaną grupę osób oraz sprawdzono urządzenia – nie stwierdzając żadnych uszkodzeń. Z osobami tymi przeprowadzono rozmowę wyjaśniającą odnośnie używania urządzeń dla dzieci, a następnie po pouczeniu oddaliły się one z miejsca zdarzenia.

 


Kontrole obiektów w związku z silnym zadymieniem

01.02.2016

 

W minionym okresie strażnicy przeprowadzili dwie kontrole obiektów mieszkalnych i usługowych w związku ze zgłoszeniami o silnym zadymieniu i podejrzeniu spalania odpadów. W wyniku przeprowadzonych kontroli nie potwierdzono faktu złamania obowiązujących przepisów, zaś zadymienie powstało wskutek spalania niskiej jakości materiałów opałowych. Z właścicielami obiektów przeprowadzono rozmowy odnośnie sposobów ograniczania niskiej emisji.

 


Spotkania z uczniami

01.02.2016

 

W okresie poprzedzającym ferie zimowe strażnicy przeprowadzili kilkanaście spotkań z uczniami placówek oświatowych oraz przedszkoli miejskich  odnośnie bezpiecznych zachowań i zabaw podczas spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

 Naruszenie nietykalności funkcjonariusza - ul. Miedziana

18.01.2016

 

W dniu 01.01.2016r. o godzinie 23.45 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na ulicę Miedzianą w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie leżącym w klatce schodowej. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali opisanego mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy wstał i stał się agresywny, naruszając nietykalność cielesną strażników. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do Komendy Policji w celu prowadzenia dalszych czynności.

 


Kobieta potrzebująca pomocy medycznej - oś. Krupińskiego

18.01.2016

 

W dniu 04.01.2016r. o godzinie 19.15 funkcjonariusze patrolujący teren osiedla Krupińskiego zauważyli leżącą kobietę. Jak ustalono ww. poślizgnęła się na trawniku i przewróciła na plecy. Ponieważ kobieta uskarżała się na ból w klatce piersiowej i miała problem z oddychaniem na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał kobietę do szpitala.

 


Udaremnienie kradzieży pojazdu - ul. Hubala

18.01.2016

 

W dniu 10.01.2016r. o godzinie 00.48 obsługa monitoringu zauważyła dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn przy jednym z samochodów zaparkowanych na osiedlu Hubala. Mężczyźni wsiedli do samochodu, uruchomili go i odjechali z miejsca zdarzenia, nie włączając świateł. Skierowani na miejsce strażnicy na wysokości klatki nr 6 przy ulicy Hubala zauważyli ww. pojazd, którego kierujący jechał zygzakiem całą szerokością ulicy. Na widok patrolu kierujący pojazdem skręcił na pobliski parking jednego z marketów. W tym czasie strażnicy rozpoznali w kierującym znanego im z poprzednich interwencji mężczyznę. Następnie udali się w pościg za odjeżdżającym pojazdem, jednocześnie wzywając na miejsce policjantów. Samochód zatrzymał się w pewnej odległości i strażnicy zauważyli jak kierujący oraz pasażer tego pojazdu wysiadają z niego przez rozbite okno i uciekają w różne strony. Przybyły na miejsce patrol policji ruszył w pościg za sprawcami, których ujął, natomiast strażnicy na ich polecenie zabezpieczyli pojazd do czasu przybycia grupy dochodzeniowej. Dalsze czynności w powyższej sprawie prowadzą funkcjonariusze policji.

 


Pomoc udzielona starszemu małżeństwu - teren miasta

18.01.2016

 

W dniu 11.01.2016r. o godzinie 08.15 do Straży Miejskiej zadzwoniła starsza kobieta , która poprosiła o pomoc w wyciągnięciu z wanny jej chorego męża. Skierowany na miejsce patrol wyciągnął mężczyznę i położył do łóżka. W trakcie tych czynności żona ww. zasłabła. Strażnicy udzielili jej pierwszej pomocy oraz wezwali na miejsce Pogotowie Ratunkowe. Wezwano również rodzinę starszych ludzi, którzy zaopiekowali się nimi.

 


Nietrzeźwy bezdomny na przystanku - ul. Dąbrowskiego

18.01.2016

 

W dniu 12.01.2016r. o godzinie 14.00 strażnicy udali się na przystanek autobusowy przy ul. Dąbrowskiego w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie śpiącym w przystanku. Na miejscu zdarzenia zastano znanego z poprzednich interwencji bezdomnego, który spożył wcześniej denaturat. Ponieważ mężczyznę nie można było dobudzić na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę na badania.

 


Sprawcy niszczenia mienia złapany - Park Miejski

18.01.2016

 

W dniu 17.01.2016r. o godzinie 3.53 obsługa monitoringu Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku zauważyła trzech młodych mężczyzn, którzy zdewastowali fontannę świetlną, a następnie oddalili się. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej oraz Policji. Funkcjonariusze KPP ujęli opisanych mężczyzn, którzy zostali rozpoznani. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi polkowicka policja.

 


<<<wstecz