Z NOTATNIKA STRAŻNIKA


Pogryzienie rowerzysty - Dąbrowa

24.12.2014

 

W dniu 13.12.2014r. o godzinie 14.30 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się do miejscowości Dąbrowa, gdzie według zgłoszenia doszło do pogryzienia rowerzysty przez psa, który wybiegł z niezabezpieczonej posesji. W toku podjętych działań strażnicy ustalili nr posesji oraz mężczyznę, który w trakcie zdarzenia powinien sprawować nadzór nad zwierzęciem. Sprawdzono obowiązkowe szczepienia i oznakowanie psa. Wobec sprawcy, który nie zachował zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu psa wyciągnięto sankcje karne.

 


Mężczyzna potrzebujący pomocy Pogotowia Ratunkowego

24.12.2014

 

W dniu 13.12.2014r. o godzinie 21.25 obsługa monitoringu poinformowała patrol interwencyjny Straży Miejskiej o zbiegowisku przy jednym ze sklepów na ul. Hubala, wśród których widać było leżącego na ziemi mężczyznę. Po przybyciu na miejsce strażnicy ustalili, iż leżący mężczyzna potknął się i przewrócił na ziemię doznając urazu nogi, w wyniku czego nie mógł chodzić. Na miejsce wezwano Zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę do szpitala.

 


Słabo widoczny mężczyzna na drodze - okolice Kaźmierzowa

24.12.2014

 

W dniu 15.12.2014r. o godzinie 21.30 strażnicy patrolujący teren miasta na prośbę dyżurnego KPP udali się na drogę krajową nr 3 gdzie według zgłoszenia kierowców poboczem idzie mężczyzna ubrany w ciemny strój bez żadnych elementów odblaskowych. Przed miejscowością Kaźmierzów strażnicy zauważyli opisanego w zgłoszeniu mężczyznę. Został on pouczony za brak elementów odblaskowych i wręczono mu kamizelkę odblaskową.

 


Pojazd z otwartymi szybami - oś. Gwarków

24.12.2014

 

W dniu 19.12.2014 o godzinie 10.20 strażnicy zostali poinformowani o pojeździe zaparkowanym na jednym z parkingów na oś. Gwarków, z pootwieranymi szybami. W wyniku podjętej kontroli odnaleziono pojazd i ustalono jego właściciela, którego powiadomiono o konieczności zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą, co uczynił.

 


Realizacja akcji pn. "ZIMA"

24.12.2014

 

Ponadto w minionym tygodniu strażnicy realizując akcję pomocy w okresie zimowym osobom bezdomnym, bezradnym i nietrzeźwym kilkakrotnie podejmowali czynności służbowe wobec takich osób proponując im miejsce w noclegowni.

 Nietrzeźwy na leżący na trawniku - ul. Hubala

13.12.2014

 

W dniu 01.12.2014r. o godzinie 11.00 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na ulicę Hubala w związku ze zgłoszeniem o leżącym na trawniku mężczyźnie. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zastali zgłoszony fakt, stwierdzając, iż mężczyzna utracił zdolność samodzielnego poruszania się z powodu nadużycia alkoholu. Po ustaleniu danych personalnych mężczyznę odwieziono do miejsca zamieszkania i przekazano pod opiekę rodzinie.

 


Parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych

13.12.2014

 

W dniach 02 i 09. 12.2014r. w godzinach porannych strażnicy podejmowali czynności służbowe wobec kierującego pojazdem, który nagminnie nie stosuje się do przepisów prawa o ruchu drogowym parkującym swój pojazd na prawidłowo oznakowanym miejscu dla osoby niepełnosprawnej, nie posiadając karty parkingowej. Ustalony sprawca nie poczuwał się do naruszenia przepisów i odmówił przyjęcia mandatu karnego, dodatkowo znieważając interweniujących funkcjonariuszy. Sprawa ta po zakończeniu czynności wyjaśniających znajdzie swój finał w sądzie.  

 


Właściciel psa odnaleziony

13.12.2014

 

W dniu 03.12.2014r. o godzinie 12.20 mieszkanka Polkowic przyprowadziła do SM psa – owczarka – który od dłuższego czasu błąkał się po ulicach miasta. Ponieważ pies wyglądał na zadbanego, funkcjonariusze podjęli czynności zmierzające do ustalenia właściciela. Dzięki oznakowaniu zwierzęcia chipem, właściciel został ustalony i pies wrócił do niego.

 


Słabo widoczny mężczyzna na drodze - ul. Kopalniana

13.12.2014

 

W dniu 04.12.2014r. o godzinie 22.20 strażnicy patrolujący teren miasta, na ulicy Kopalnianej zauważyli idącego poboczem drogi mężczyznę. Ponieważ ww. ubrany był w ciemne ubranie i był słabo widoczny strażnicy pouczyli go o obowiązku poruszania się po zmierzchu z elementem odblaskowym i wręczyli mężczyźnie kamizelkę odblaskową.

 


Pobicie w Parku

13.12.2014

 

W dniu 05.12.2014 o godzinie 21.13 obsługa monitoringu Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku zauważyła na jednej z kamer fakt bicia dwóch nieletnich siedzących na ławce przez 2 nn. sprawców. Skierowany natychmiast na miejsce zdarzenia patrol zastał tam poszkodowanych, zaś sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Strażnicy wraz z poszkodowanymi udali się w penetrację miasta w poszukiwaniu sprawców, których nie udało się niestety ująć. Poszkodowani nieletni wraz z opiekunami udali się do PCUZ, zaś sprawę przekazano do realizacji Komendzie Powiatowej Policji.

 


Silne zadymienie - ul. Korczaka

13.12.2014

 

W dniu 06.12.2014r. o godzinie 20.15 strażnicy udali się na ulicę Korczaka w Polkowicach w związku ze zgłoszeniem o silnym zadymieniu pochodzącym z jeden z posesji. Na miejscu nie stwierdzono pożaru, dym wydobywał się z jednego z kominów. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z właścicielem posesji, który oświadczył, iż nie spala w piecu żadnych odpadów co zostało potwierdzone po przeprowadzeniu czynności kontrolnych.

 


Kobieta która chciała popełnić samobójstwo

13.12.2014

 

W dniu 07.12.2014r. o godzinie 18.50 dyżurny KPP Polkowice poinformował strażników o konieczności penetracji terenu miasta w poszukiwaniu kobiety, która zadzwoniła do Centrum Powiadamiania Ratownictwa informując, że popełni samobójstwo. Po zakończeniu poszukiwań, dyżurny KPP skierował strażników pod ustalony adres, gdzie przebywała kobieta. Na miejscu zastano ww., która oświadczyła funkcjonariuszom, iż chce się zabić. Ponieważ kobieta stawała się coraz bardziej agresywna obezwładniono ją i na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał kobietę do szpitala.

 


Sprawcy włamania do pojazdu złapani na gorącym uczynku - ul. Miedziana

13.12.2014

 

W dniu 08.12.2014r. o godzinie 23.25 strażnicy otrzymali zgłoszenie o dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyznach, którzy świecąc sobie  latarkami weszli do jednego z zaparkowanych na parkingu przy ul. Miedzianej pojazdów. Na miejscu strażnicy ujęli w pojeździe 2 opisanych mężczyzn, którzy w międzyczasie wyrwali kable w stacyjce pojazdu. Sprawców przekazano do Komendy Policji, gdzie przyznali się do usiłowania kradzieży pojazdu.

 


Akcja ZIMA

13.12.2014

 

Ponadto w minionym tygodniu strażnicy realizując akcję pomocy w okresie zimowym osobom bezdomnym, bezradnym i nietrzeźwym kilkakrotnie podejmowali czynności służbowe wobec takich osób proponując im miejsce w noclegowni.

 Wypalał liście na działce - ul. 11-go Lutego

26.11.2014

 

W dniu 17.11.2014r. o godzinie 16.50 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na ulicę 11-go Lutego w związku ze zgłoszeniem o silnym zadymieniu "Skate parku". Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili zgłoszenie ustalając, iż zadymienie pochodzi z ROD „Relaks”. W wyniku kontroli działek ustalono sprawcę, który na działce wypalał liście. Mężczyzna został pouczony o obowiązkach wynikających z ustawy o odpadach i natychmiast zagasił ognisko.

 


Mężczyźni uderzający w szybę sklepu - ul. Targowa

26.11.2014

 

W dniu 20.11.2014r. o godzinie 0.00 obsługa monitoringu skierowała patrol interwencyjny w rejon ul. Targowej gdzie 2 młodych mężczyzn uderzało rękami w szybę jednego z punktów handlowych na hali targowej. W okolicy miejsca zdarzenia strażnicy ujęli 2 mężczyzn, których rozpoznano jako sprawców. Mężczyźni ci spożywali również alkohol w miejscu objętym zakazem za co zostali ukarani mandatami karnymi. Po sprawdzeniu obiektu nie stwierdzono żadnych uszkodzeń.

 


Luźno biegające konie - ul. Bławatkowa i Gorczycowa

26.11.2014

 

W dniu 20.11.2014r. o godzinie 8.00 strażnicy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Polkowic o stadzie 7 koni biegających bez nadzoru po terenie osiedla domków jednorodzinnych przy ul. Bławatkowej i Gorczycowej. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali osiem koni. W wyniku podjętych działań ustalono, iż zwierzęta należą do mieszkańca Sieroszowic, którego powiadomiono o konieczności przybycia na miejsce i zabrania zwierząt. Do czasu jego przybycia strażnicy pilnowali stada by nie wyrządziło ono żadnych szkód. Wobec właściciela zwierząt prowadzone są czynności wyjaśniające.

 


Kobieta na środku drogi - ul. 3-go Maja

26.11.2014

 

W dniu 20.11.2014r. o godzinie 12.30 patrol straży miejskiej udał się na ulicę 3-go Maja w związku ze zgłoszeniem o nn. kobiecie idącej środkiem jezdni. Na miejscu strażnicy zastali kobietę, z którą przeprowadzono rozmowę wyjaśniającą. Funkcjonariusze sprowadzili kobietę na chodnik i przeprowadzili z nią rozmowę. Kobieta wyjaśniła, że jest osobą chorą i nie wie gdzie jest. Po ustaleniu jej danych personalnych odwieziono ją do miejsca zamieszkania.

 


Bójka dwóch mężczyzn - ul. Moniuszki

26.11.2014

 

W dniu 21.11.2014r. o godzinie 19.05 mieszkaniec Polkowic poinformował strażników o 2 mężczyznach bijących się na ulicy Moniuszki. Skierowany na miejsce patrol SM zastał tam dwóch mężczyzn szarpiących się w pozycji leżącej. Strażnicy rozdzielili mężczyzn. Ponieważ jeden z nich nie stosował się do wydawanych mu poleceń i był bardzo agresywny zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego obezwładniając go i umieszczając w radiowozie. Następnie wyjaśniono okoliczności zajścia. Ujętego mężczyznę, który znajdował się pod wpływem alkoholu, przewieziono do KPP P-ce w celu umieszczenia go w izbie wytrzeźwień.

 


Akcja Zima - Polkowice

26.11.2014

 

Ponadto w minionym tygodniu strażnicy realizując akcję pomocy w okresie zimowym osobom bezdomnym, bezradnym i nietrzeźwym kilkakrotnie podejmowali czynności służbowe wobec takich osób proponując im miejsce w noclegowni.

 Wsparcie dla zespołu PR - ul. Skalników

19.11.2014

 

W dniu 10.11.2014r. o godzinie 18.15 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na ulicę Skalników 7 w celu udzielenia wsparcia dla zespołu medycznego Pogotowia Ratunkowego, który udzielał pomocy medycznej nietrzeźwemu mężczyźnie z urazem głowy. Po zakończeniu czynności medycznych strażnicy wraz z ratownikami znieśli mężczyznę do karetki.

 


Rozlany olej napędowy na jezdni - ul. Skalników 

19.11.2014

 

W dniu 10.11.2014r. o godzinie 20.10 strażnicy podczas patrolu ulicy Skalników zauważyli pojazd z którego na jezdnię wyciekał olej napędowy.  Na miejscu zastano właściciela pojazdu, który próbował usunąć awarię. W związku z tym wezwano strażaków, którzy zneutralizowali wylany na jezdnię olej.

 


Spalanie dokumentów w słoiku - ul. Legnicka

19.11.2014

 

W dniu 12.11.2014r. o godzinie 15.40 strażnicy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Polkowic o silnym odorze spalenizny w budynku przy ul. Legnickiej 7. Po przybyciu na miejsce zlokalizowano sprawcę, który w szklanym słoiku spalał dokumenty ze swoimi danymi osobowymi. Jak oświadczył, nie chciał ich wyrzucić. Nakazano zaprzestać procederu co zostało uczynione w obecności patrolu.

 


Zakrwawiony i nietrzeźwy mężczyzna - ul. 11-go Lutego

19.11.2014

 

W dniu 14.11.2014r. o godzinie 1.40 patrol straży miejskiej podczas kontroli ul. 11-go Lutego zauważył idącego jezdnią zakrwawionego i nietrzeźwego mężczyznę. Jak oświadczył urazu doznał podczas upadku bez udziału innych osób. Mężczyznę przewieziono do PCUZ, gdzie lekarz dyżurny udzielił mu pomocy medycznej i zalecił pozostawienie go pod opieką innej osoby. Po sprawdzeniu, iż mężczyzna mieszka sam i nie można go pozostawić w takim stanie bez opieki został przetransportowany do KPP P-ce w celu umieszczenia go w Izbie wytrzeźwień.

 


Dewastacja mienia gminnego - ul. Chopina

19.11.2014

 

W dniu 14.11.2014r. o godzinie 21.40 funkcjonariuszka SM Polkowice nie będąca na służbie zauważyła fakt dewastacji mienia gminnego na palcu zabaw przy ul. Chopina przez 2 młodych chłopców, którzy na widok zbliżających się przechodniów zbiegli z miejsca zdarzenia. Funkcjonariuszka, na co dzień pełniąca służbę w jednej z polkowickich szkół rozpoznała jednego ze sprawców i dane jego zostały przekazane do Komendy Powiatowej Policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Po sprawdzeniu okazało się, iż sprawcy zerwali tablicę z regulaminem boiska oraz zerwali z uchwytów i przewrócili kosz na odpady.

 


Nietrzeźwy leżący na chodniku - ul. Topolowa

19.11.2014

 

W dniu 15.11.2014r. o godzinie 13.15 patrol straży miejskiej udał się na skrzyżowanie ulic Topolowa i Kalinowa, gdzie według zgłoszenia idący chodnikiem mężczyzna przewrócił się i nie daje znaków życia. Na miejscu strażnicy zastali znanego im z poprzednich interwencji mężczyznę mieszkańca jednej z okolicznych wsi. Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Strażnicy dobudzili go i umieścili w radiowozie. Mężczyzna nie posiadał żadnych widocznych obrażeń oraz nie uskarżał się na żadne dolegliwości wobec czego został odwieziony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę rodzinie.

 


Wsparcie dla PR przy agresywnym pacjencie - ul. Hubala

19.11.2014

 

W dniu 16.11.2014r. o godzinie 16.20 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na ulicę Hubala 20b w celu udzielenia wsparcia dla zespołu medycznego Pogotowia Ratunkowego, który udzielał pomocy medycznej nietrzeźwemu, agresywnemu mężczyźnie. W asyście strażników ratownicy udzielili mu pomocy ambulatoryjnej. Po zakończeniu czynności medycznych strażnicy wraz z ratownikami przekonali mężczyznę o konieczności poddania się dalszym badaniom. Mężczyzna został umieszczony w karetce PR, która zabrała go do szpitala.

 


Potrącony pies - ok. Tarnówka

19.11.2014

 

W dniu 16.11.2014r. o godzinie 17.20 na prośbę dyżurnego KPP strażnicy udali się na drogę do Tarnówka przy ZG Rudna Główna, gdzie mieszkaniec Polkowic potrącił psa biegnącego jednią. Na miejscu strażnicy ustalili, iż pies nie został oznakowany chipem. Zwierzę maści czarnej, mieszaniec, z jasną obrożą został przewieziony do lekarza weterynarii, który udzielił mu pomocy medycznej, a następnie przekazany do Przytuliska dla zwierząt w Przemkowie.

 Bezdomny umieszczony w noclegowni - Biedrzychowa

13.11.2014

 

W dniu 29.10.2014r. o godzinie 19.30 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się do miejscowości Biedrzychowa w związku z informacją o nn. mężczyźnie przebywającym w wiacie przystankowej. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali trzeźwego mężczyznę, który podawał, że jest bezdomny i podróżuje pieszo po kraju.  W uwagi na warunku atmosferyczne mężczyznę przewieziono i umieszczono w noclegowni przy ul. Spokojnej, gdzie mógł spokojnie i bezpiecznie odpocząć.

 


Zanieczyszczenie ściany budynku jajkami - ul. Chopina

13.11.2014

 

W dniu 31.10.2014r. o godzinie 22.00 strażnicy udali się na ulicę Chopina 10 w związku ze zgłoszeniem o zanieczyszczeniu ściany budynku mieszkalnego przez grupę nieletnich, którzy rzucali jajkami. Na miejscu zastano świadka zdarzenia, który ujął jednego ze sprawców. Okazał się nim nieletni chłopiec. O ujęciu powiadomiono rodziców, którzy odebrali chłopca. Ponadto zobligowano rodziców do usunięcia powstałych zanieczyszczeń co zostało uczynione.

 


Nietrzeźwy potrzebujący pomocy PR - ul. Hubala

13.11.2014

 

W dniu 04.11.2014r. o godzinie 23.25 strażnicy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Polkowic o mężczyźnie leżącym na ulicy Hubala. Skierowani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze SM zastali tam znanego z poprzednich interwencji nietrzeźwego mężczyznę. Ponieważ z ww. nie można było uzyskać żadnego kontaktu na miejsce wezwano zespół PR, który udzielił mu pomocy medycznej. Następnie ustalono dane personalne rodziny mężczyzny, która zaopiekowała się ww. i zabrała do miejsca zamieszkania.

 


Zakłócanie spoczynku nocnego - ul. Skalników

13.11.2014

 

W dniu 07.11.2014r. o godzinie 4.45 patrol straży udał się na ulicę Skalników 39 w związku ze zgłoszeniem o zakłócaniu spoczynku nocnego przez osoby przebywające na klatce schodowej. W wyniku podjętych działań na 9 piętrze zastano jednego mężczyznę, którego wylegitymowano i pouczono. Mężczyzna przeprosił za swoje zachowanie i udał się samodzielnie do miejsca zamieszkania.

 


Zatrucie alkoholem - ul. Wierzbowa

13.11.2014

 

W dniu 07.11.2014r. o godzinie 13.20 funkcjonariusze SM Polkowice udali się na ulicę Wierzbową w związku ze zgłoszeniem o nn. mężczyźnie leżącym w wiacie przystankowej. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę, który nie reagował na żadne bodźce, a wyczuwalna od niego była silna woń alkoholu. Na miejsce wezwano zespół PR, który stwierdził stan zatrucia organizmu alkoholem niewiadomego pochodzenia. Mężczyzna został odwieziony przez Pogotowie do szpitala.

 Bezdomny śpiący na klatce schodowej - ul. Miedziana

29.10.2014

 

W dniu 20.10.2014r. o godzinie 20.10 strażnicy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Polkowic o mężczyźnie śpiącym na klatce schodowej przy ul. Miedzianej 4. Skierowani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze SM zastali tam znanego z poprzednich interwencji nietrzeźwego bezdomnego. Ponieważ z mężczyzną nie można było uzyskać żadnego kontaktu na miejsce wezwano zespół PR, który udzielił mu pomocy medycznej. Mężczyznę przewieziono do KPP P-ce w celu wytrzeźwienia.

 


Ujęty sprawca kradzieży w sklepie

29.10.2014

 

W dniu 21.10.2014r. o godzinie 14.30 obsługa jednego z polkowickich sklepów poinformowała dyżurnego Straży Miejskiej o mężczyźnie, który dokonał w ww. sklepie kradzieży artykułów spożywczych. Po przybyciu na miejsce strażnicy ujęli sprawcę i przekazali go wezwanym na miejsce funkcjonariuszom policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

 


Wyrzucanie gruzu do PSZOK-u - ul. Hubala

29.10.2014

 

W dniu 22.10.2014r. o godzinie 14.30 funkcjonariusze SM Polkowice udali się na ulicę Hubala, gdzie według otrzymanego zgłoszenia nn. mężczyzna wyrzuca do osiedlowego PSZOK-u odpady budowlane. W toku podjętych czynności strażnicy ustalili dane mężczyzny, który przyznał się do wyrzucenia gruzu do Pszok-u przeznaczonego na odpady komunalne. Mężczyzna został poinformowany o prawidłowym sposobie pozbywania się takich odpadów, a za popełnione wykroczenie wyciągnięto od niego sankcje karne.

 


Porzucony rower - ul. Hubala

29.10.2014

 

W dniu 24.10.2014r. o godzinie 8.06 dyżurny SM obsługujący monitoring skierował funkcjonariuszy w rejon ulicy Hubala 24-26 w związku z ujawnieniem leżącego na jezdni roweru. Strażnicy usunęli rower z jezdni i podjęli czynności zmierzające do ustalenia właściciela pojazdu. Ponieważ czynności te okazały się bezskuteczne, rower został przekazany do Biura Rzeczy Znalezionych przy Starostwie Powiatowym w Polkowicach. Właściciel srebrno-niebieskiego roweru może go tam odzyskać.

 


Koza na parkingu samochodowym

29.10.2014

 

W dniu 26.10.2014r. o godzinie 13.00 funkcjonariusze SM Polkowice udali się na teren parkingu przy Zakładach Górniczych Polkowice Zachodnie, gdzie według informacji przekazanej od ochrony obiektu biega pomiędzy zaparkowanymi pojazdami koza. Przybyli na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie i podjęli próbę schwytania płochliwego zwierzęcia. Ponieważ istniało zagrożenie, że podczas tych czynności koza uszkodzi zaparkowane pojazdy, przeprowadzono rozpytanie wśród mieszkańców i ustalono właściciela zwierzęcia, który zabrał zwierzę na swoją posesję.

 


Kradzież w markecie

29.10.2014

 

W dniu 26.10.2014r. o godzinie 19.10 na prośbę dyżurnego KPP P-ce strażnicy udali się do jednego z polkowickich marketów, gdzie ochrona ujęła sprawcę kradzieży alkoholu w powyższym sklepie. Po przybyciu na miejsce strażnicy przejęli sprawcę i przewieźli go do Komendy Policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

 Spożywanie alkoholu w Parku - ul. Dąbrowskiego

23.10.2014

 

W dniu 13.10.2014r. o godzinie 18.10 strażnicy otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Polkowic o grupie osób przebywających na terenie Parku przy ul. Dąbrowskiego i spożywających alkohol poza terenem wyznaczonym. Na miejscu patrol SM zastał jedną osobę, która nie dostosowała się do przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Za popełnione wykroczenie sprawca został ukarany mandatem karnym. 

 


Mężczyzna leżący na chodniku - Komorniki

23.10.2014

 

W dniu 14.10.2014r. o godzinie 18.15 mieszkanka gminy Polkowice poinformowała strażników o nn. mężczyźnie leżącym na chodniku przy drodze w miejscowości Komorniki. Skierowani na miejsce strażnicy nie odnaleźli ww. mężczyzny. W toku podjętych czynności ustalono, iż ww. wstał i udał się w kierunku Żukowa. Po penetracji terenu funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę przy sklepie. Okazał się nim mieszkaniec Żukowa. Mężczyzna był komunikatywny i odzyskał już zdolność poruszania się. Do miejsca zamieszkania zabrał go swoim pojazdem znajomy.    

 


Nietrzeźwy z atakiem padaczki - ul. Hubala

23.10.2014

 

W dniu 15.10.2014r. o godzinie 7.00 funkcjonariusze SM Polkowice udali się na teren ulicy Hubala, gdzie według otrzymanego zgłoszenia przy jednym ze sklepów leży nn. mężczyzna. Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali tam mężczyznę w stanie silnego upojenia alkoholowego, z którym nie można było uzyskać żadnego kontaktu. W czasie prowadzenia czynności mężczyzna dostał ataku „padaczki alkoholowej”. Strażnicy wezwali na miejsce zdarzenia zespół PR, a sami zabezpieczyli mężczyznę przed odniesieniem obrażeń. Przybyły zespół ratownictwa medycznego zabrał mężczyznę do szpitala.

 


Niewłaściwe zachowanie nieletnich na placu zabaw - Park Miejski

23.10.2014

 

W dniu 16.10.2014r. o godzinie 18.10 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na teren Parku Miejskiego, gdzie obsługa monitoringu zauważyła troje nieletnich, z których jeden wspinał się na piramidę z rolkami na nogach, zaś dwóch pozostałych zanieczyszczało teren łupkami słonecznika. Strażnicy przeprowadzili z nieletnimi rozmowę pouczającą odnośnie właściwego zachowania się i korzystania z urządzeń zabawowych na placu. Nieletni posprzątali zanieczyszczenie i przeprosili za swoje zachowanie, opuszczając plac zabaw.

 


Śpiący mężczyzna na przystanku - 11-go Lutego

23.10.2014

 

W dniu 17.10.2014r. o godzinie 20.20 funkcjonariusze SM Polkowice podczas patrolu ulicy 11-go Lutego zauważyli w wiacie przystankowej śpiącego mężczyznę. Po dobudzeniu okazał się nim  mieszkaniec Barlinka. Mężczyzna był trzeźwy i jak oświadczył wędruje po kraju, a w chwili obecnej idzie do Zielonej Góry i nie potrzebuje żadnej pomocy. Strażnicy przeprowadzili z mężczyzną rozmowę pouczając go odnośnie zachowania się pieszego na drogach publicznych po zmroku i w warunkach złej widoczności poza obszarem zabudowanym, wyposażając go na koniec w kamizelkę odblaskową, za co mężczyzna podziękował.

 


Pies bez nadzoru na placu zabaw - ul. Legnicka

23.10.2014

 

W dniu 19.10.2014r. o godzinie 15.45 funkcjonariusze SM Polkowice udali się na teren ulicy Legnickiej, gdzie według otrzymanego zgłoszenia po placu zabaw biega bez nadzoru pies, który atakuje dzieci. Na miejscu zdarzenia strażnicy zlokalizowali psa, a następnie ustalili jego opiekuna, wobec którego zastosowano sankcje karne.

 


Kontrole drogowe z użyciem FOTORADARU - Kaźmierzów

23.10.2014

Ponadto w minionym tygodniu strażnicy na wniosek mieszkańców oraz Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach przeprowadzili szereg kontroli drogowych przy użyciu urządzenia rejestrującego w miejscowości Kaźmierzów. Kontrole prowadzone były w godzinach porannych i popołudniowo wieczornych w związku ze skargami mieszkańców na zbyt szybko jadących przez miejscowość kierowców.Zakłócanie porządku publicznego

16.10.2014

 

W dniu 09.10.2014r. o godzinie 12.25 strażnicy otrzymali zgłoszenie od obsługi jednego z lokali gastronomicznych o mężczyźnie zakłócającym porządek publiczny. Na miejscu funkcjonariusze zastali znanego im z poprzednich interwencji mieszkańca Polkowic. Mężczyzna był agresywny wobec czego zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego i umieszczono w radiowozie. Po uspokojeniu się mężczyzny zwolniono go do miejsca zamieszkania informując służby socjalne, które sprawują nad nim opiekę.

 


Mężczyzna podał fałszywe dane osobowe

16.10.2014

 

W dniu 09.10.2014r. o godzinie 19.15 mieszkaniec Polkowic poinformował strażników o zakłócaniu porządku i spokoju publicznego przez grupę młodzieży znajdującą się przy ul. Górnej - pl. Kościelny. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali 3 osoby, którym nakazano zachowanie się zgodnie z przepisami prawa. Jedna z tych osób nie dostosowała się do wydawanych mu poleceń oraz podała fałszywe dane osobowe.  Wobec agresywnego mężczyzny zastosowano środki przymusu bezpośredniego, a następnie przewieziono go do Komendy Policji gdzie ustalono prawdziwe personalia. Wobec mężczyzny zastosowano sankcje karne.

 


Spalanie odpadów zielonych - ROD "Relax"

16.10.2014

 

W dniu 10.10.2014r. o godzinie 17.45 funkcjonariusze SM Polkowice udali się na teren ROD „Relax” w związku ze zgłoszeniem mieszkańca ulicy 11-go Lutego o silnym zadymieniu i swądzie spalenizny. W trakcie patrolu strażnicy ustalili, iż dwóch działkowiczów wypala na terenie swoich działek odpady roślinne. Po przeprowadzonej rozmowie działkowicze zaprzestali wypalania i ugasili ogniska. Osoby te poinformowano, o sposobie zgodnego z prawem pozbycia się odpadów zielonych.

 


15-latka ugryziona przez psa bez nadzoru - ul. Borówkowa

16.10.2014

 

W dniu 12.10.2014r. o godzinie 10.00 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na ulicę Borówkową w związku ze zgłoszeniem o ugryzieniu 15-letnie dziewczynki przez biegającego bez nadzoru psa. Na miejscu strażnicy, przy pomocy mieszkańców ustalili właściciela zwierzęcia, którego niestety nie było w domu. Pies został odłowiony i przekazany rodzinie właściciela. W godzinach popołudniowych zastano właściciela psa, który okazał aktualną książeczkę szczepienia. Za brak nadzoru nad zwierzęciem oraz jego oznakowania mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

 Psy bez nadzoru - ul. Hubala

10.10.2014

 

W dniu 30.09.2014r. o godzinie 12.00 strażnicy otrzymali zgłoszenie od obsługi monitoringu o dwóch psach biegających bez nadzoru po ulicy Hubala. Skierowani na miejsce strażnicy ustalili właścicieli zwierząt, którym nakazano schwytanie wypuszczonych przez nich piesków. Następnie wobec sprawców wyciągnięto sankcje karne.

 


Nietrzeźwy mężczyzna potrzebujący pomocy - ul. Spółdzielcza

10.10.2014

 

W dniu 04.10.2014r. o godzinie 13.55 mieszkaniec Polkowic poinformował strażników o leżącym przy ul. Spółdzielczej nn. mężczyźnie. Na miejscu zastano znajdującego się w stanie nietrzeźwości  mieszkańca Polkowic, którego dobudzono. Mężczyzna posiadał widoczne obrażenia głowy dlatego też przewieziono go do Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, gdzie lekarz dyżurny udzielił mu pomocy ambulatoryjnej. Następnie mężczyznę przewieziono do miejsca zamieszkania i przekazano pod opiekę rodzinie.

 


Wyrywanie kwiatów z Parku Miejskiego

10.10.2014

 

W dniu 04.10.2014r. o godzinie 20.26 obsługa monitoringu ujawniła fakt wyrywania kwiatów z klombu na terenie Parku Miejskiego. Po ustaleniu danych sprawcy został on ukarany mandatem karnym.

 


Awantura w sklepie - ul. Skalników

10.10.2014

 

W dniu 05.10.2014r. o godzinie 13.15 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na ulicę Skalników w związku ze zgłoszeniem od obsługi jednego ze sklepów o awanturującym się tam mężczyźnie. Na miejscu nie zastano już adresata interwencji, który przemieścił się na pobliski plac zabaw. Strażnicy udali się za mężczyzną we wskazany rejon. Odnaleziono tam ww. spożywającego piwo. Wobec mężczyzny zastosowano sankcje przewidziane przepisami prawa.

 Agresywny pies bez nadzoru w Parku Miejskim

30.09.2014

 

W dniu 24.09.2014r. o godzinie 10.00 strażnicy otrzymali zgłoszenie od opiekunki dzieci z jednego z polkowickich przedszkoli o psie, który biegając bez nadzoru atakował dzieci bawiące się na palcu zabaw w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach. Skierowani na miejsce strażnicy odłowili zwierzę i sprawdzili czytnikiem oznakowanie psa w celu ustalenia właściciela. Niestety pies nie został oznakowany dlatego też powiadomiono UG Polkowice, który na miejsce wezwał pracownika Przytuliska dla zwierząt w Przemkowie, który zabrał schwytanego psa.

 


Odnaleziony rower - ul. 3-go Maja

30.09.2014

 

W dniu 26.09.2014r. o godzinie 12.45 mieszkaniec Polkowic odnalazł leżący w krzakach przy ul. 3-go Maja rower- damka, który następnie przyprowadził do siedziby SM Polkowice. Strażnicy podjęli czynności zmierzające do ustalenia właściciela roweru -  niestety bezskuteczne. Rower został przekazany do Biura Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Polkowicach. Osoba, która utraciła rower może go odebrać w powyższej instytucji.

 


Pies bez nadzoru w Parku Miejskim

30.09.2014

 

W dniu 26.09.2014r. o godzinie 12.45 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na teren Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku w związku z zarejestrowaniem przez kamery monitoringu wykroczenia polegającego na puszczeniu psa luzem, bez smyczy i kagańca, pomimo tego, że w Parku przebywała duża ilość osób w tym dzieci. Na miejscu zdarzenia strażnicy przeprowadzili czynności wyjaśniające z właścicielem zwierzęcia, które zakończyły się wyciągnięciem sankcji karnych.

 


Mężczyzna leżący na ławce pod wpływem alkoholu

30.09.2014

 

W dniu 28.09.2014r. o godzinie 15.00 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na teren placu zabaw przy ul. Lipowa-Górników w związku ze zgłoszeniem o leżącym na ławce mężczyźnie. Po przybyciu na miejsce zastano tam znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego. Od mężczyzny wyczuto silną woń alkoholu i podjęto próby dobudzenia go. Niestety okazały się one bezskuteczne dlatego na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

 Mężczyzna leżący w rowie

23.09.2014

 

W dniu 15.09.2014r. o godzinie 16.00 strażnicy otrzymali zgłoszenie o nn. mężczyźnie leżącym w rowie przy drodze do miejscowości Trzebcz. Funkcjonariusze udali się na poszukiwania ww. osoby. W opisanym terenie odnaleziono mężczyznę, który spał w stanie po spożyciu alkoholu.  Strażnicy dobudzili śpiącego, którym okazał się mieszkaniec Żukowa. Mężczyzna był komunikatywny i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Ponieważ pozostawienie go w tym miejscu zagrażałoby jego życiu i zdrowiu został umieszczony w radiowozie i odwieziony do miejsca zamieszkania.

 


Nieletni na kładce

23.09.2014

 

W dniu 15.09.2014r. o godzinie 19.20 funkcjonariusze polkowickiej straży miejskiej podjęli czynności związane z grupą nieletnich, którzy według zgłoszenia rzucali przedmiotami w przejeżdżające drogą krajową nr 3 pojazdy. Na terenie kładki funkcjonariusze zastali trzech nieletnich, z którymi przeprowadzono rozmowę ostrzegawczą – nie stwierdzając faktu rzucania. Chłopców poinformowano o zagrożeniach, które niosą takie zachowania, a następnie nakazano opuszczenie kładki co uczynili.

 


Pies bez nadzoru na terenie leśnym

23.09.2014

 

W dniu 18.09.2014r. o godzinie 16.00 funkcjonariusze Straży Miejskiej udali się na teren leśny za ścieżką zdrowia. Gdzie według zgłoszenia mieszkańca Polkowic został on zaatakowany przez psa puszczonego luzem w lesie. Na miejsce zdarzenia strażnicy odnaleźli psa oraz osobę sprawującą nad nim niewłaściwy nadzór. Kobieta została pouczona o obowiązkach jakie ciążą na osobie wyprowadzającej psa na tereny leśne.

 


Zakłócanie porządku publicznego

23.09.2014

 

W minionym tygodniu strażnicy kilkakrotnie podejmowali czynności związane z zakłócaniem porządku publicznego i spożywaniem alkoholu w miejscach objętych zakazem na terenie miasta. We wszystkich przypadkach ustalono sprawców wykroczeń, wobec których zastosowano sankcje karne.

 Spalanie odpadów - Sucha Górna

17.09.2014

 

W dniu 08.09.2014r. o godzinie 9.50 strażnicy udali się do miejscowości Sucha Górna w związku ze zgłoszeniem o spalaniu odpadów na jednej z posesji.  Po przybyciu na miejsce i zlokalizowaniu posesji zastano tam mężczyznę, który spalał odpady domowe. Mężczyźnie nakazano natychmiastowe zaprzestanie procederu, co uczynił w obecności patrolu. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

 


Mężczyzna zaatakowany przez psa bez nadzoru

17.09.2014

 

W dniu 08.09.2014r. o godzinie 15.40 funkcjonariusze polkowickiej straży miejskiej podjęli czynności związane z zaatakowaniem mieszkańca Polkowic przez psa biegającego bez smyczy i kagańca. Na miejscu zdarzenia strażnicy ustalili, że na „szczęście” pokrzywdzony nie doznał poważnych obrażeń. W toku podjętych działań ustalono osobę odpowiedzialną za sprawowanie nadzoru nad zwierzęciem, wobec której wyciągnięto sankcje karne. Ponadto w trakcie kontroli stwierdzono, iż pies nie został oznakowany ani zaszczepiony przeciwko wściekliźnie wobec czego nakazano właścicielowi dopełnienie powyższych obowiązków.

 


Mężczyzna dobijający się do mieszkania

17.09.2014

 

W dniu 08.09.2014r. o godzinie 20.25 funkcjonariusze Straży Miejskiej na prośbę dyżurnego Komendy Powiatowej Policji udali się na ulicę Dąbrowskiego w związku zez głoszeniem o nietrzeźwym mężczyźnie dobijającym się do drzwi jednego z mieszkań. Na miejscu zastano adresata interwencji, który oświadczył, iż chce się spotkać z córką właścicieli mieszkania. W wyniku perswazji strażników mężczyzna odstąpił od swoich zamiarów i udał się do swojego miejsca zamieszkania.

 


Jazda samochodem po chodniku

17.09.2014

 

W dniu 09.09.2014r. o godzinie 10.00 strażnicy podjęli czynności związane z kierującym pojazdem dostawczym, który dojeżdżał do  swojego  sklepu przejeżdżając wzdłuż po przejściu dla pieszych oraz chodniku. O powyższym zdarzeniu strażników poinformowała zaniepokojona zachowaniem mężczyzny mieszkanka. Funkcjonariusze przeprowadzili z mężczyzną czynności wyjaśniające ustalając, iż dowoził do nowo otwartego sklepu ciężkie wyposażenie. Mężczyzna został poinformowany, że nie zwalnia go to z obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Wobec sprawcy zastosowano środki przewidziane w przepisach prawa.

 


Poszukiwania 6 letniej dziewczynki

17.09.2014

 

W dniu 09.09.2014r. około godziny 18.00 strażnicy zostali poinformowani przez dyżurnego KPP Polkowice o fakcie poszukiwania zaginionej 6 letniej dziewczynki. O powyższym fakcie dyżurny SM poinformował patrole pełniące służbę na terenie miasta w celu podjęcia poszukiwań. Około godziny 18.10 obserwator monitoringu znajdującego się w siedzibie straży, poinformował dyżurnego o zauważeniu dziecka odpowiadającego podanemu rysopisowi na jednej z kamer. Skierowani na miejsce strażnicy przekazali odnalezione dziecko przybyłym na miejsce funkcjonariuszom policji oraz matce.

 


Wyrzucanie przedmiotów z 4 piętra - ul. Skrzetuskiego

17.09.2014

 

W dniu 13.09.2014r. około godziny 11.50 na prośbę dyżurnego policji strażnicy zabezpieczyli teren wokół jednego z bloków przy ulicy Skrzetuskiego w związku ze zgłoszeniem o wyrzucaniu przez okno 4 piętra różnych przedmiotów przez jednego z lokatorów. Na miejscu czynności wobec tej osoby prowadził przybyły patrol policji oraz zespół Pogotowia Ratunkowego.

 


Naruszenie nietykalności cielesnej nieletniego

17.09.2014

 

W dniu 14.09.2014r. o godzinie 18.35 strażnicy na prośbę dyżurnego KPP udali się do jednego z polkowickich marketów w celu przeprowadzenia czynności wobec sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej nieletniego. Po przybyciu na miejsce rodzic nieletniego wskazał funkcjonariuszom ww. mężczyznę, którego wylegitymowano. Uzyskane na miejscu zdarzenia informacje przekazano policji w celu podjęcia dalszych czynności wobec sprawcy.

 Mężczyzna wysypujący gruz ukarany mandatem - ul. Skalników

10.09.2014

 

W dniu 02.09.2014r. o godzinie 11.00 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o nn. mężczyźnie wysypującym gruz pod krzewy na ulicy Skalników. W toku podjętych czynności strażnicy ustalili sprawcę powyższego czynu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a następnie posprzątał wysypane odpady budowlane oraz przekazał je do Centralnego Pszoka.

 


Psy bez nadzoru - teren Miasta

10.09.2014

 

W minionym tygodniu strażnicy kilkukrotnie podejmowali interwencję związane z wypuszczaniem bez nadzoru i opieki psów, które biegały swobodnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych.  We wszystkich przypadkach udało się ustalić właścicieli zwierząt, wobec których zastosowano sankcje przewidziane w przepisach prawa. Brak odpowiedzialności i „wyobraźni” właścicieli psów bardzo często prowadzi do pogryzień dlatego przypominany, iż Rada Miejska w Polkowicach w Uchwale nr XXV/290/13 z dnia 26 marca 2013r w sprawie regulaminu  utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Polkowice uściśliła obowiązki i uprawnienia właścicieli zwierząt, do których należy się stosować.

 


Pies zamknięty w samochodzie

10.09.2014

 

W dniu 05.09.2014r. o godzinie 16.15 funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali informację o pozostawieniu w zamkniętym pojeździe psa na parkingu przy jednym z polkowickich marketów. Na miejscu strażnicy stwierdzili, iż zwierzę jest w dobrej kondycji, zaś okna w pojeździe są uchylone zapewniając dostęp świeżego powietrza. Na prośbę strażników obsługa sklepu wezwała na parking właściciela psa, z którym przeprowadzono rozmowę pouczającą.

 


Wypalanie śmieci - Komorniki

10.09.2014

 

W dniu 06.09.2014r. o godzinie 14.50 strażnicy udali się do miejscowości Komorniki w związku ze zgłoszeniem o spalaniu na jednej z posesji.  Po przybyciu na miejsce i zlokalizowaniu posesji zastano tam mężczyznę, który spalał odpady domowe oraz p l a s t i k o w e  b u t e l k i.  Mężczyźnie nakazano natychmiastowe zaprzestanie procederu, co uczynił w obecności patrolu. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

 

W związku z powyższym zdarzeniem przypominamy, iż ustawa o odpadach oraz inne przepisy porządkowe nie zezwalają na spalanie odpadów, a w szczególności opakowań typu PET, które podczas spalania wydzielają do atmosfery wiele szkodliwych (rakotwórczych) substancji.

 


Nietrzeźwy mężczyzna leżący na ulicy - ul. Skalników

10.09.2014

 

W dniu 07.09.2014r. o godzinie 14.30 strażnicy otrzymali zgłoszenie o nn. mężczyźnie leżącym przy jednym ze sklepów na ulicy Skalników. Zgłaszający poinformował również, iż przy mężczyźnie siedzi duży pies. Na miejscu strażnicy zastali opisaną sytuację. Pies był w kagańcu i na smyczy, którą mężczyzna trzymał w ręce. Po dobudzeniu ww. okazało się, iż utracił chwilowo zdolność samodzielnego poruszania się z powodu nadużycia alkoholu. Dobudzony mężczyzna wstał i udał się, wraz z psem, do miejsca zamieszkania.

 Zanieczyszczenie terenu przy SP1

01.09.2014

 

W dniu 27.08.2014r. o godzinie 15.50 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o grupie młodzieży zachowującej się głośno oraz zaśmiecającej teren publiczny na skwerze przy Szkole Podstawowej nr 1. Skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy ustalili grupę 7 nieletnich osób, z którymi przeprowadzono rozmowę pouczającą odnośnie zachowania się w miejscach publicznych. Nieletni posprzątali spowodowane zanieczyszczenie i oddalili się z miejsca zdarzenia. 

 


Psy bez nadzoru

01.09.2014

 

W dniach 27-28.08.2014r. strażnicy podjęli czynności związane z biegającymi luzem po terenie wsi Trzebcz i Guzice dwoma psami. Strażnicy sprawdzili zwierzęta czytnikiem niestety psy nie zostały oznakowane przez właścicieli. W związku z powyższym na miejsce wezwano pracownika Hotelu dla zwierząt w Przemkowie, który odłowił 1psa. Drugie zwierzę przygarnął jeden z mieszkańców.

 


Zanieczyszczenie terenu leśnego oponami - sprawca ujęty

01.09.2014

 

W dniu 28.08.2014r. o godzinie 10.30 funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali informację o składowaniu i zasypywaniu ziemią starych opon i innych odpadów na terenie leśnym przyległym do ulicy Przemkowskiej. Skierowani na miejsce strażnicy w wyniku podjętej obserwacji zauważyli we wskazanym rejonie dwie maszyny tj. samobieżne mini-wozidło oraz spychacz. Po chwili oczekiwania obsługa tych pojazdów rozpoczęła proceder   wyrzucania i zasypywania tych odpadów w miejscu do tego nie przeznaczonym. W wyniku podjętych czynności strażnicy ujęli na gorącym uczynku 2 pracowników jednej z polkowickich firm. Z uwagi na rozmiary procederu na miejsce wezwano pracownika Urzędu Gminy Polkowice, który sporządził dokumentacje fotograficzną.  Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia Wydziałowi Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich UG Polkowice.

 


Pies pozostawiony bez opieki - ul. Kominka

01.09.2014

 

W dniu 30.08.2014r. o godzinie 20.00 strażnicy udali się na ulicę Kominka, gdzie mieszkaniec miasta znalazł przywiązanego do barierki psa. Jak ustalono zwierzę przebywało w tym miejscu około 3 godziny.  Ponieważ pies nie został  oznakowany chipem – nie udało się odnaleźć jego właścicieli. Mieszkaniec, który znalazł zwierzę wyraził chęć zaopiekowania się nim i zabrał pieska do swojego domu. W dniu 31.08.2014r. do SM zgłosił się mężczyzna, który poszukiwał opisanego psa. Właściciel zwierzęcia wyjaśnił okoliczności w jakich zwierzę zostało pozostawione, w związku z czym zastosowano wobec niego środki oddziaływania wychowawczego oraz poinformowano, gdzie może odebrać psa. Jednocześnie zobligowano go do o z n a k o w a n i a psa zgodnie z obowiązującą na terenie gminy uchwałą Rady Miasta.

 Nietrzeźwy mężczyzna potrzebujący pomocy przy DK3

26.08.2014

 

W dniu 19.08.2014r. o godzinie 19.50 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od dyspozytora Pogotowia Ratunkowego o nn. mężczyźnie leżącym na trawie przy ROD Relax w pobliżu drogi krajowej nr 3. Skierowani na miejsce strażnicy odnaleźli miejsce, gdzie znajdował się mężczyzna. Na miejscu znajdował się również pies, który utrudniał dostęp do mężczyzny. Po schwytaniu psa, strażnicy podeszli do leżącego mężczyzny stwierdzając, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Ponieważ kontakt z ww. był utrudniony na miejsce wezwano zespól PR, który udzielił mężczyźnie pomocy medycznej. Podczas tych czynności strażnicy ustalili adres rodziny mężczyzny, której przekazano ww. wraz z psem pod opiekę.

 


Zakłócanie spoczynku nocnego - ul. Paderewskiego

26.08.2014

 

W dniu 20.08.2014r. o godzinie 22.30 strażnicy podjęli czynności związane z zakłócaniem spoczynku nocnego poprzez puszczanie głośnej muzyki przy ul. Paderewskiego. W toku przeprowadzonych działań z ustalonym sprawcą przeprowadzono rozmowę pouczającą. Niestety okazała się ona niewystarczająca, gdyż o godzinie 0.15 otrzymano ponowne zgłoszenie  z tego rejonu. W związku z powyższym na sprawcę nałożono karę grzywny, co przyniosło oczekiwany skutek.

 Kot, który utknął na drzewie - ul. Skalników

20.08.21014

 

W dniu 11.08.21014r. o godzinie 22.00 funkcjonariusze Straży Miejskiej na prośbę dyspozytora Straży Pożarnej udali się na ulicę Skalników w celu sprawdzenia zgłoszenia mieszkanki miasta o kocie, który wszedł na rosnące tam drzewo i nie mogąc samodzielnie zejść „żałośnie” miałczy. Strażnicy bez angażowania strażaków ściągnęli kota z drzewa i przekazali pod opiekę właścicielce.

 


Nietrzeźwy mężczyzna z urazem nosa - ul. Dąbrowskiego

20.08.21014

 

W dniu 12.08.2014r. o godzinie 15.35 strażnicy otrzymali zgłoszenie o nn. mężczyźnie leżącym przy przystanku autobusowym obok Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Dąbrowskiego. Na miejscu funkcjonariusze zastali znanego z poprzednich interwencji bezdomnego mężczyznę. Znajdował się on pod wpływem alkoholu oraz posiadał widoczne obrażenia nosa. Według poczynionych ustaleń mężczyzna wywrócił się i uderzył głową o chodnik. W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna chwilowo utracił przytomność wobec czego udzielono mu pierwszej pomocy przed medycznej i wezwano na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę w celu prowadzenia badań.

 


Nietrzeźwy mężczyzna ze złamanym obojczykiem - ul. Dąbrowskiego

20.08.21014

 

W dniu 15.08.2014r. o godzinie 20.10 strażnicy udali się na ulicę Dąbrowskiego w związku z informacją o nn. nietrzeźwym mężczyźnie siedzącym na ławce i „dziwnie” trzęsącym się. Na miejscu strażnicy zastali mieszkańca jednej z pobliskich wsi, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był przytomny i poinformował strażników, iż boli go lewy obojczyk, na który wcześniej się przewrócił. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do przychodni, gdzie lekarz dyżurny stwierdził złamanie obojczyka i udzielił pomocy lekarskiej mężczyźnie. Po wykonaniu tych czynności strażnicy odwieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania.

 


Mężczyzna potrzebujący pomocy - ul. Wołodyjowskiego

20.08.21014

 

W dniu 18.08.2014r. o godzinie 11.30 dyspozytor Pogotowia Ratunkowego zwrócił się z prośbą o sprawdzenie zgłoszenia o nn. mężczyźnie leżącym na klatce schodowej przy ul. Wołodyjowskiego. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali mężczyznę, który wychodząc z psem doznał gwałtownego ataku choroby. Ponieważ podczas ataku doznał widocznych uszkodzeń ciała mężczyznę przewieziono do PCUZ w celu udzielenia mu pomocy medycznej. O fakcie tym powiadomiono rodzinę mężczyzny, przekazując im również pod opiekę psa. 

 


Nietrzeźwy mężczyzna prowadzący motor - ul. Miedziana

20.08.21014

 

W dniu 18.08.2014r. o godzinie 19.30 funkcjonariusze straży udali się na ulicę Miedzianą w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym mężczyźnie prowadzącym motor. Mężczyzna ten przewrócił się wraz z prowadzonym motorem i uszkodził zaparkowany prawidłowo samochód. W toku podjętych czynności strażnicy ustalili świadka zdarzenia oraz poszkodowanego właściciela samochodu. Ponadto w trakcie prowadzonych działań ustalono, iż mężczyzna prowadzący motor nie jest jego właścicielem i zabrał go innemu mieszkańcowi Polkowic. Nietrzeźwego sprawcę usiłowania kradzieży i uszkodzenia mienia ujęto, i przekazano wezwanemu na miejsce patrolowi policji w celu prowadzenia dalszych czynności służbowych.

 Sprawca wyrzucania odpadów złapany na gorącym uczynku

11.08.21014

 

W dniu 29.07.2014r. o godzinie 18:50 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o wywożeniu odpadów i zakopywania ich na nieużytku w miejscowości Kaźmierzów. Patrol Straży Miejskiej po przybyciu na miejsce podjął obserwację terenu, w wyniku której ujęto na gorącym uczynku sprawcę wyrzucania odpadów. Za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

 


Samochód z otwartymi szybami - ul. Krótka

11.08.21014

 

W dniu 04.08.2014r. o godzinie 22:40 dyżurny SM otrzymał zgłoszenia o zaparkowanym przy ul. Krótkiej pojeździe marki Audi z otwartymi szybami. Patrol po przybyciu na miejsce potwierdził zgłoszenie. Ustalono właściciela pojazdu, który po powiadomieniu zabezpieczył swój pojazd.

 Udzielenie pomocy zakrwawionemu mężczyźnie - ul. Hubala

27.07.2014

 

W dniu 18.07.2014r. o godzinie 23:00 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o szarpaninie kobiety z mężczyzną przy ul. Hubala 22.  Patrol Straży Miejskiej po przybyciu na miejsce nie zastał nikogo. Przeprowadzono penetrację terenu i ustalono, iż mężczyzna ten przebywa w klatce schodowej. Udano się na miejsce gdzie zastano zakrwawionego mężczyznę uderzającego ręką w zbrojoną szybę. Mężczyzna ten posiadał liczne rany cięte w związku z tym wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe, a następnie podjęto próbę zatamowania krwawienia. Z uwagi na zajęty zespół pogotowia ratunkowego mężczyznę przetransportowano do PCUZ i przekazano pod opiekę lekarza.

 


Kobieta uwięziona w windzie - ul. Ratowników

27.07.2014

 

W dniu 26.07.2014r. o godzinie 11:20  Dyżurny SM otrzymał zgłoszenia o kobiecie, która nie może wyjść z windy przy ul. Ratowników 1. Patrol Straży Miejskiej po przybyciu na miejsce zastał starszą kobietę, która poinformowała, że nie może wyjść z windy gdyż drzwi są zablokowane na każdym piętrze. Podjęto próbę otworzenia drzwi jednak bez rezultatu więc wezwano na miejsce pogotowie dźwigowe. W Trakcie oczekiwania na przyjazd pogotowia kobieta oświadczyła, że czuje się źle i brakuje jej powietrza. W związku z powyższym wybito szybę w drzwiach windy i ponownie podjęto próbę otworzenia drzwi. Po chwili drzwi otwarto i uwolniono kobietę. Po przybyciu na miejsce pogotowia dźwigowego przekazano informację na temat uszkodzeń.

 Psy bez nadzoru

16.07.2014

 

Okres wakacji letnich jak co roku obfituje w zgłoszenia o biegających bez nadzoru, po terenie miasta i gminy psach. W minionym tygodniu funkcjonariusze Straży Miejskiej odnotowali kilka takich zgłoszeń. W większości przypadków pozostawione bez nadzoru zwierzęta nie były oznakowane zgodnie z wymogami przepisów prawa i nie udało się ustalić ich właścicieli. Zwierzęta, które stwarzały zagrożenie dla mieszkańców zostały odłowione i umieszczone w schronisku. Niestety obiekt ten jest już przepełniony i nie przyjmuje więcej psiaków.

 

Przypominamy nieodpowiedzialnym właścicielom, że porzucenie zwierzęcia jest traktowane w polskim prawie jako przestępstwo z art. 35 ust. 1 w związku a art. 6 ust. 2 pkt 11 ustawy o ochronie zwierząt za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywna.  

 


Kobieta dobijająca się do drzwi mieszkania

16.07.2014

 

W dniu 13.07.2014r. o godzinie 23.55 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o nn. kobiecie chodzącej po klatce budynku mieszkalnego przy ul. Legnickiej, która dobija się do drzwi mieszkań. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam kobietę, z którą przeprowadzono rozmowę wyjaśniającą odnośnie jej zachowania. Kobieta po złożeniu wyjaśnień została pouczona za zakłócanie spoczynku nocnego i udała się do swojego miejsca zamieszkania.

 Próba kradzieży kabla

09.07.2014

 

W dniu 03.07.2014r. o godzinie 8.40 funkcjonariusze SM Polkowice zostali powiadomieni o próbie wykopania i kradzieży w godzinach nocnych kabla zakopanego w ziemi. Spłoszeni sprawcy uciekli. Strażnicy ustalili właściciela kabla, który na miejsce wysłał swoich pracowników w celu zabezpieczenia odkopanego przewodu.

 


Porzucone kotki

09.07.2014

 

W dniu 04.07.2014r. o godzinie 10.00 strażnicy  otrzymali zgłoszenie o porzuceniu przy drodze krajowej nr 3 na wysokości ROD Relax miotu kotów.  Po penetracji terenu strażnicy odnaleźli porzucone kotki i odwieźli je do lekarza weterynarii, który z uwagi na brak możliwości uratowania zwierząt podjął decyzję o uśpieniu ich.

 


Konar drzewa zagrażający bezpieczeństwu

09.07.2014

 

W dniu 06.07.2014r. o godzinie 11.15 mieszkaniec miasta zgłosił dyżurnemu SM problem dotyczący konaru drzewa utrudniającego ruch przy ul. Legnickiej. Skierowany na miejsce patrol stwierdził, iż gałąź została nadłamana i zwisa nad chodnikiem oraz ulicą powodując zagrożenie dla mieszkańców. Na miejsce wezwano zespół JRG, który odciął zwisający konar.

 


Nietrzeźwy mężczyzna potrzebujący pomocy lekarskiej

09.07.2014

 

W dniu 06.07.2014r o godzinie 18.00 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o nn. mężczyźnie leżącym pod ławką przy ul. Zachodniej. Skierowani na miejsce strażnicy odnaleźli w opisanym miejscu znanego z poprzednich interwencji mężczyznę, którego stan wskazywał na upojenie alkoholowe. Mężczyzna miał również widoczne obrażenia głowy wobec czego na miejsce wezwano zespół PR, który przewiózł go do Przychodni na diagnostykę. O godzinie 19.30 po udzieleniu mu pomocy ambulatoryjnej, mężczyznę odwieziono do miejsca zamieszkania i przekazano pod opiekę rodzinie.

 Spalanie mebli - ul. Poziomkowa

01.07.2014

 

W dniu 24.06.2014r. o godzinie 19.20 funkcjonariusze SM Polkowice patrolując teren ulicy Poziomkowej zauważyli na jednej z posesji fakt spalania starych mebli. W toku podjętych czynności ustalono osobę odpowiedzialną za prowadzenie tego procederu i wyciągnięto wobec niej sankcje karne.

 


Kradzież trzepaka do dywanów - ul. Dąbrowkiego

01.07.2014

 

W dniu 25.06.2014r. o godzinie 11.45 funkcjonariusze SM zostali poinformowani o grupie mężczyzn, którzy wykopali i zabrali z terenu ulicy Dąbrowskiego metalowy trzepak. Skierowani na miejsce strażnicy ujęli sprawców i przekazali przybyłemu na miejsce patrolowi policji, który poprowadził dalsze czynności w tej sprawie.

 


Poszukiwania nieletniej dziewczynki

01.07.2014

 

W dniu 28.06.2014r. o godzinie 21.30 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o fakcie wyjścia z domu nieletniej dziewczynki w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego. Skierowani na penetrację miasta strażnicy odnaleźli dziecko na terenie kładki nad drogą krajową nr 3. Funkcjonariusze porozmawiali z dziewczyną, a następnie przewieźli ją i przekazali dyżurnemu KPP Polkowice.

 Spożywanie alkoholu na boisku sportowym - ul. Hubala

09.06.2014

 

W dniu 02.06.2014r. o godzinie 16.00 obsługa monitoringu zgłosiła fakt, iż na terenie boisk przy Gimnazjum nr 2 przy ul. Hubala grupa młodzieży korzysta z obiektów sportowych niezgodnie z ich przeznaczeniem, co może prowadzić do dewastacji obiektu. Skierowany na miejsce patrol SM ujął opisaną grupę i stwierdził, że spożywali oni alkohol na terenie boisk. W toku podjętych czynności 5 sprawców ukarano mandatami zaś 1 osoba została pouczona.

 


Ranny Kruk

09.06.2014

 

W dniu 03.06.2014r. o godzinie 13.30 funkcjonariusze SM patrolujący teren miasta otrzymali zgłoszenie o przebywającym na terenie jednego z polkowickich zakładów pracy rannym kruku.  Będący pod ochroną ptak nie mógł odlecieć najprawdopodobniej z powodu urazu skrzydła. Strażnicy wraz z pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich udali się na miejsce gdzie odłowili ptaka, a następnie odwieźli go do lecznicy w Legnicy.

 


Nietrzeźwy mężczyzna leżący na poboczu - Sucha Górna

09.06.2014

 

W dniu 08.06.2014r. o godzinie 6.10 dyżurny SM na prośbę dyżurnego KPP Polkowice skierował patrol na ulicę Spadzistą w Suchej Górnej w związku ze zgłoszeniem o mężczyźnie leżącym na poboczu drogi. Na miejscu strażnicy odnaleźli mężczyznę, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Pomimo podjętych prób nie udało się dobudzić ww. mężczyzny, wobec czego na miejsce został wezwany zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę w celu udzielenia mu pomocy medycznej.

 Dorosłe osoby na placu zabaw

03.06.2014

 

W dniu 26.05.2014r. o godzinie 00.00 obsługa monitoringu zgłosiła fakt, iż trzej dorośli mężczyźni używają urządzenia przeznaczone dla dzieci co może prowadzić do ich zniszczenia. Skierowani na miejsce strażnicy ujęli opisanych mężczyzn oraz przeprowadzili z nimi rozmowę. Na szczęście zabawa mężczyzn nie doprowadziła do uszkodzenia żadnego urządzenia, dlatego też zostali oni pouczeni za swoje zachowanie.

 


Mężczyzna dobijający się do drzwi mieszkania

03.06.2014

 

W dniu 31.05.2014r. o godzinie 15.10 funkcjonariusze SM patrolujący teren miasta otrzymali zgłoszenie o nn. mężczyźnie dobijającym się do drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Hubala. Na miejscu zastano opisanego mężczyznę, którego wylegitymowano oraz przeprowadzono z nim rozmowę wyjaśniającą. Ww. został pouczony i opuścił klatkę schodową.

 


Nietrzeźwy leżący na ławce w parku

03.06.2014

 

W dniu 01.06.2014r. o godzinie 13.50 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ławce w parku przy ul. Kopalnianej. Na miejscu strażnicy odnaleźli mężczyznę, którego dobudzili. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, a ponadto posiadał widoczne obrażenia twarzy wobec czego na miejsce wezwano zespół PR, który zabrał mężczyznę do PCUZ. Po zaopatrzeniu lekarskim strażnicy odwieźli mężczyznę do jego miejsca zamieszkania.

 Pies bez opieki na terenie Szkoły w Jędrzychowie

26.05.2014

 

W dniu 20.05.2014r. o godzinie 8.05 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie od pracownika Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie o psie biegającym w okolicach i po terenie szkoły, który stwarza zagrożenie dla uczniów palcówki. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol potwierdził otrzymaną informację. Pies podobny z wyglądu do rasy Huskie nie posiadał cech przynależności do człowieka tj. nie posiadał chipa identyfikacyjnego. Wobec powyższego na miejsce zdarzenia wezwano pracownika Hotelu dla zwierząt w Przemkowie, który zabrał psa do placówki.

 


Pomoc SM dla PSP

26.05.2014

 

W dniu 22.05.2014r. strażnicy dwukrotnie zabezpieczali teren działania JRG w związku ze zgłoszeniami o zagrożeniu jaki stwarzały połamane konary i gałęzie drzew przy ul. Dąbrowskiego i Ociosowej.

 


Wypadek na DK3

26.05.2014

 

W dniu 24.05.2014r. funkcjonariusze SM na prośbę dyżurnego Policji udali się na skrzyżowanie drogi krajowej nr 3 z ulicą Kopalnianą w celu potwierdzenia zgłoszenia o kolizji drogowej. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze straży miejskiej zastali już działające służby PSP i Pogotowia ratunkowego o czym powiadomiono dyżurnego KPP. Następnie strażnicy zabezpieczyli teren działania do czasu przybycia policji.

 


Pogryziona kobieta przez psa bez nadzoru

26.05.2014

 

W dniu 24.05.2014r. o godzinie 19.40 funkcjonariusze SM otrzymali zgłoszenie o pogryzieniu mieszkanki miasta przez puszczonego bez smyczy i kagańca psa przy ul. Głogowskiej. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia poszkodowana nie odniosła poważnych obrażeń. Właściciel psa okazał aktualną kartę szczepień i dokumentację zwierzęcia. Za popełnione wykroczenie czyli pozostawienie zwierzęcia bez nadzoru otrzymał karę grzywny.

 Pozostawiony pojazd z otwartymi drzwiami - ul. Kolejowa

19.05.2014

 

W dniu 12.05.2014r. o godzinie 9.10 strażnicy podczas rutynowego patrolu ulicy Kolejowej zauważyli zaparkowany samochód, który miał otwarte drzwi. W pojeździe nie było kierowcy, ani żadnej innej osoby. Podczas ustalania właściciela pojazdu do strażników podeszła kobieta, która stwierdziła, że to jest jej auto. Kobieta sprawdziła i zabezpieczyła samochód przed kradzieżą.

 


Dobijający się dwaj mężczyźni do mieszkania

19.05.2014

 

W dniu 17.05.2014r. o godzinie 10.50 funkcjonariusze SM patrolujący teren miasta otrzymali zgłoszenie o nn. mężczyznach dobijających się do drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Górników. Na miejscu zastano dwóch mężczyzn, których wylegitymowano. Jak okazało się pomylili mieszkania. Ww. zostali pouczeni i opuścili klatkę schodową.

 


Agresywny pies bez opieki

19.05.2014

 

W dniu 18.05.2014r. o godzinie 15.15 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o dużym psie przebywającym od kilku dni przy ul. Jemiołowej. Według zgłaszających pies stawał się coraz bardziej agresywny. Na miejscu strażnicy odłowili zwierzę i sprawdzili cechy przynależności. Niestety nie udało się ustalić właściciela psa, dlatego też został on przekazany do Hotelu dla zwierząt w Przemkowie.

 Kobieta potrzebująca pomocy

12.05.2014

 

W dniu 29.04.2014r. o godzinie 9.30 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o kobiecie chodzącej bez butów przy ul. 3-go Maja. Skierowany na miejsce patrol odnalazł opisaną kobietę, która jak się okazało była chora. Ustalono adres zamieszkania, a następnie przewieziono i przekazano pod opiekę rodzinie.

 


Mężczyzna potrzebujący pomocy PR

12.05.2014

 

W dniu 29.04.2014r. o godzinie 16.00 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ławce przy ul. Miedzianej. Funkcjonariusze SM po przybyciu na miejsce zastali starszego mężczyznę leżącego na ławce, który jak stwierdził źle się poczuł. Na miejsce wezwano zespół PR, który zabrał mężczyznę do szpitala w Lubinie.

 


Mężczyzna zrywający flagi narodowe

12.05.2014

 

W dniu 01.05.2014r. o godzinie 23.05 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o nn. mężczyźnie, który przemieszcza się ul. Kolejową i zrywa z lamp flagi narodowe. Skierowany na miejsce patrol SM ujął opisanego mężczyznę, następnie przewieziono go do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach i przekazano funkcjonariuszom policji

 Zanieczyszczona klatka odchodami psa

06.04.2014

 

W dniu 31.03.2014r. o godzinie 17.50 strażnicy udali się na ulice Legnicka 7 w związku ze zgłoszeniem mieszkańca o zanieczyszczaniu klatki schodowej odchodami zwierzęcymi. W toku prowadzonych czynności ustalono osobę odpowiedzialną za brak nadzoru nad psem i nakazano jej usunąć zanieczyszczenia, co uczyniła. Wobec sprawcy zastosowano sankcje karne.

 


Pojazd z pozostawionymi otwartymi szybami

06.04.2014

 

W dniu 02.04.2014r. o godzinie 15.15 funkcjonariusze SM patrolujący teren miasta zauważyli na parkingu przy ulicy Moniuszki samochód osobowy pozostawiony z otwartymi szybami. Podjęte czynności sprawdzające pozwoliły na ustalenie właściciela, który po przybyciu na miejsce zabezpieczył pojazd przed ewentualną kradzieżą.

 


Ognisko rozpalone przez dzieci

06.04.2014

 

W dniu 06.04.2014r. o godzinie 14.20 dyżurny SM na prośbę dyspozytora PSP skierował patrol na ulice Kopalnianą, gdzie w okolicy sklepu „LIDL” pojawiło się zadymienie. Dojeżdżający na miejsce strażnicy zauważyli grupę uciekających dzieci, które na terenie nieużytku przy sklepie rozpaliły ognisko. Strażnicy ugasili ogień, aby się nie rozprzestrzenił.

 Wsparcie SM dla Policji

31.03.2014

 

W dniu 26.03.2014r. o godzinie 0.30 strażnicy udzielili wsparcia dla patrolu policji podczas interwencji na klatce schodowej przy ulicy Górników 18. Strażnicy zabezpieczyli działania policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę zakłócającego ład i porządek publiczny.

 


Dzieci potrzebujące opieki

31.03.2014

 

W dniu 26.03.2014r. o godzinie 1.00 funkcjonariusze SM na prośbę dyżurnego KPP udali się na ulicę Hubala w celu wsparcia działań zespołu PR. Na miejscu strażnicy musieli zaopiekować się dwojgiem nieletnich dzieci, których matka zażyła dużą ilość leków nasennych i musiała zostać odwieziona do szpitala. Przez odnaleziony w mieszkaniu telefon komórkowy udało się odnaleźć i powiadomić rodzinę, która zaopiekowała się dziećmi.

 


Nietrzeźwy potrzebujący pomocy

31.03.2014

 

W dniu 27.03.2014r. o godzinie 12.15 dyżurny SM odsługujący monitoring Parku Miejskiego zauważył siedzącego na ławce mężczyznę, który osunął się na siedzisko. Skierowany na miejsce patrol dobudził znajdującego się pod wpływem alkoholu mężczyznę, którym okazał się znany z poprzednich zdarzeń bezdomny. Ponieważ ww. uskarżał się na silny ból w klatce piersiowej na miejsce wezwano zespół PR, który podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do lekarza.

 


Interwencje wobec właścicieli psów bez nadzoru

31.03.2014

 

W minionym tygodniu funkcjonariusze SM 3-krotnie podejmowali czynności związane z pogryzieniem mieszkańców miasta przez pozostawione bez opieki i nadzoru psy, które atakowały przechodniów. Wobec ustalonych sprawców powyższych czynów zostały wyciągnięte surowe sankcje karne. Przypominamy właścicielom zwierząt, że podczas spacerów psy powinny być prowadzone na smyczy i w kagańcu.

 Interwencje z osobami nietrzeźwymi

24.03.2014

 

W minionym tygodniu funkcjonariusze SM Polkowice przeprowadzili 13 interwencji związanych z osobami leżącymi w miejscach publicznych na terenie miasta. Zgłoszenia okazały się być skutkiem nadużycia alkoholu, w wyniku czego osoby te utraciły zdolność samodzielnego poruszania się. Wszystkie osoby zostały dobudzone i udzielono im pomocy w takim  zakresie jakiego potrzebowały np. przekazano Pogotowiu, odwieziono do miejsca zamieszkania itp.

 


Pojazdy blokujące i utrudniające przejazd

24.03.2014

 

W tym samym okresie tj. od 17 do 23.03.2014r.  strażnicy trzykrotnie podejmowali czynności związane z pojazdami blokującymi lub utrudniającymi przejazd na drogach publicznych. Wszystkie te przypadki były spowodowane roztargnieniem kierujących tymi pojazdami, gdyż pozostawili je na parkingach bez zaciągnięcia hamulca i samochody samoczynnie stoczyły się na jezdnię. Na szczęście obyło się bez kolizji i strat materialnych.

 


Dobijający się nietrzeźwy mężczyzna

24.03.2014

 

W dniu 22.03.2014r. o godzinie 18.05 funkcjonariusze SM na prośbę dyżurnego KPP udali się do miejscowości Sobin, w celu przeprowadzenia interwencji związanej z dobijaniem się do drzwi  jednego z domów przez nietrzeźwego mężczyznę. Na miejscu strażnicy zastali nietrzeźwego adresata interwencji, którego przekazano funkcjonariuszom policji w celu umieszczenia w Izbie Wytrzeźwień.

 Kolizja z motocyklistą

17.03.2014

 

W dniu 10.03.2014r. o godzinie 10.25 funkcjonariusze SM patrolujący teren miasta zauważyli na skrzyżowaniu ulic Głogowska –Kominka jak kierująca samochodem osobowym kobieta uderzyła w kierującego motocyklem mężczyznę. Na szczęście kierujący motocyklem nie odniósł poważnych obrażeń. Strażnicy zabezpieczyli miejsce kolizji do czasu przybycia patrolu Policji.

 


Kobieta potrzebują pomocy

17.03.2014

 

W dniu 10.03.2014r. o godzinie 14.05 funkcjonariusze SM patrolujący teren ulicy Moniuszki zauważyli leżącą na ławce kobietę. Jak się okazało kobieta zasłabła, a wcześniej sama zadzwoniła po pogotowie. Strażnicy pozostali przy kobiecie do czasu przybycia zespołu Pogotowia Ratunkowego.

 


Informacja o próbie samobójczej

17.03.2014

 

W dniu 12.03.2014r. o godzinie 18.35 funkcjonariusze SM otrzymali zgłoszenie od obsługi Aquaparku o nn. mężczyźnie, który poinformował ich, że popełni samobójstwo. Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze SM oraz powiadomiony patrol Policji. Na miejscu zastano znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego mężczyznę. Ponieważ wymagał on pomocy lekarskiej wezwano Zespół PR. Po zakończeniu tych czynności mężczyzna został przewieziony do Komendy Policji i przekazany do prowadzenia dalszych czynności.

 


Próba samobójcza nie zrealizowana 

17.03.2014

 

W dniu 13.03.2014r. o godzinie 21.45 strażnicy na prośbę dyżurnego KPP udali się wraz z funkcjonariuszami policji na ulicę Hubala w związku ze zgłoszeniem o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo skacząc z balkonu. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze nie zastali już ww. mężczyzny. Jak ustalono udał się on do domu swoich rodziców. Funkcjonariusze odnaleźli go pod wskazanym adresem. Mężczyzna był w stanie nietrzeźwości i w dalszym ciągu ponawiał swoje groźby wobec czego został zabrany przez patrol policji i umieszczony w Izbie wytrzeźwień.

 


Zerwany parapet

17.03.2014

 

W dniu 16.03.2014r. o godzinie 11.45 dyżurny SM Polkowice  otrzymał informację, iż w jednym z mieszkań przy ul. Sztygarskiej oderwany jest parapet, który wisi nad chodnikiem stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia przechodniów. Skierowani na miejsce zdarzenia strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalono, w mieszkaniu od dłuższego czasu nikt nie mieszka dlatego na miejsce wezwano zespól JRG. Strażacy usunęli uszkodzony parapet.

 Zbiórka odzieży przez oszustów

11.03.2014

 

W dniu 03.03.2014r. o godzinie 9.10 dyżurny SM otrzymał informację o prowadzeniu na terenie miasta zbiórki odzieży używanej przez osoby podszywające się pod Polski Czerwony Krzyż. W toku podjętych działań strażnicy odnaleźli ww. osoby. Dalsze czynności w sprawie prowadziła Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach.

 


Sprawca wyrzucenia odpadów ukarany

11.03.2014

 

W dniu 03.03.2014r. funkcjonariusze SM patrolujący teren miasta zostali poinformowani o wyrzuceniu w miejscowości Trzebcz odpadów przy drodze prowadzącej do „Dębu Papieskiego”. Strażnicy podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy. W toku tych czynności ustalono osobę, która wyrzuciła odpady w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Sprawcę ukarano wysokim mandatem karnym.

 


Odnalezione listy polecone

11.03.2014

 

W dniu 04.03.2014r. o godzinie 13.00 funkcjonariusze SM otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu przy ulicy Wojska Polskiego torby z przesyłkami poleconymi do mieszkańców regionu. Listy sygnowane były przez jedną z uprawnionych do dostarczania firm. Odnalezione przesyłki wraz z danymi osobowymi zostały przekazane do policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

 


Mężczyzna ukarany po nieposprzątaniu po psie

11.03.2014

 

W dniu 06.03.2014r. o godzinie 9.03 dyżurny SM Polkowice na kamerze monitoringu zauważył przy ulicy Hubala mężczyznę, który sprawując nadzór nad psem nie wywiązał się z obowiązku posprzątania zanieczyszczenia, które zwierzę pozostawiło na chodniku. Skierowani na miejsce strażnicy wyciągnęli wobec mężczyzny sankcje karne. Po interwencji mężczyzna posprzątał zanieczyszczenie.

 


Zabłąkana starsza kobieta

11.03.2014

 

W dniu 07.03.2014r. o godzinie 16.10 strażnicy zostali poinformowani o starszej kobiecie, która od dłuższego czasu przebywa pod blokiem przy ulicy Dąbrowskiego. Na miejscu zastano starszą kobietę, która nie potrafiła powiedzieć gdzie mieszka. Podczas prowadzenia czynności zmierzających do ustalenia adresu kobiety do siedziby SM zadzwoniła córka ww., która rozpoczęła już poszukiwania zaginionej matki. Funkcjonariusze przewieźli zagubiona kobietę do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę córki.

 


Zanieczyszczenie potoku - Sobin

11.03.2014

 

W dniu 08.03.2014r. o godzinie 16.00 dyżurny SM Polkowice otrzymał zgłoszenie od mieszkańców Sobina o zanieczyszczeniu potoku Kalinówka nieznaną substancją, która powoduje silny fetor, a także zagrożenie ekosystemu. O fakcie tym powiadomiono Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy. Na miejscu zdarzenia udali się strażnicy oraz sekcja chemiczna JRG. W toku podjętych działań ustalono źródło zanieczyszczenia potoku. Dalsze czynności w powyższej sprawie prowadzą służby ochrony środowiska.

 Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

04.03.2014

 

W dniu 25.02.2014r. o godzinie 5.23 dyżurny SM otrzymał informację o potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych przy ulicy 3-go Maja przez kierującego pojazdem osobowym w wyniku czego kobieta doznała obrażeń ciała. Dyżurny SM natychmiast powiadomił zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Policję, zaś skierowani na miejsce funkcjonariusze SM zabezpieczyli teren zdarzenia na czas prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych.

 


Potrącony rowerzysta na rondzie

04.03.2014

 

W dniu 26.02.2014r. o godzinie 14.20 funkcjonariusze SM patrolujący teren miasta zauważyli fakt potrącenia przez kierującego pojazdem osobowym rowerzysty na skrzyżowaniu ulic Kominka i Głogowska.  Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wezwali zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Policję, gdyż rowerzysta uskarżał się na ból nogi. Dalsze czynności przeprowadzali funkcjonariusze policji.

 


Sprawca wyrzucenia odpadów ukarany

04.03.2014

 

W dniu 26.02.2014r. o godzinie 14.00 funkcjonariusze SM otrzymali zgłoszenie o wyrzucenia na grunt polny w miejscowości Trzebcz odpadów. Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Ustalili osobę podejrzaną o dokonanie powyższego czynu. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

 


Nietrzeźwy mężczyzna po awanturze rodzinnej

04.03.2014

 

W dniu 02.03.2014r. o godzinie 2.45 na prośbę dyżurnego KPP Polkowice strażnicy udali się w penetrację drogi z Jędrzychowa do Sobina w poszukiwaniu nietrzeźwego mężczyzny, który po awanturze rodzinnej wyszedł z domu grożąc podpaleniem domostw i popełnieniem samobójstwa. W trakcie poszukiwań strażnicy odnaleźli  opisanego mężczyznę, którego przewieziono do PCUZ, gdzie lekarz udzielił mu pomocy medycznej, a następnie przekazano go do dyspozycji funkcjonariuszy policji.

 Psy bez nadzoru - teren miasta

24.02.2014

 

W minionym tygodniu strażnicy przeprowadzili kilka interwencji związanych z wypuszczaniem bez opieki i nadzoru psów. Część właścicieli zwierząt w dalszym ciągu wykazuje się dużą nieodpowiedzialnością, wypuszczając psy bez smyczy i kagańca w miejscach publicznych, gdzie znajdują się inne osoby. Wobec ujawnionych sprawców wyciągane są surowe sankcje karne. Przypominamy, że na właściciela lub osobę sprawującą nadzór nad zwierzęciem, który nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia można nałożyć grzywnę w wysokości od 50 do 250 zł.

 


Silne zadymienie z posesji prywatnych

24.02.2014

 

Miniony okres obfitował również w zgłoszenia dotyczące silnego zadymienia okolicy przez gryzący dym unoszący się z kominów posesji prywatnych. Na szczęście we wszystkich sprawdzonych przypadkach strażnicy nie stwierdzili spalania odpadów w piecach instalacji grzewczych domków mieszkalnych za co grożą wysokie kary. W większości przypadków mieszkańcy wykorzystują do ogrzewania mokre drewno lub niskiej jakości węgiel, który powoduje silne zadymienie.

 


Udaremnione włamanie

24.02.2014

 

Ponadto w  nocy z 23.02.2014r. na 24.02.2014r. funkcjonariusz SM ochraniający obiekt  Zespołu Szkół przy ulicy Skalników przyczynił się do udaremnienia włamania do obiektu handlowego, płosząc dwóch mężczyzn usiłujących się dostać do środka zamkniętego sklepu. 

 Napaść na kobietę - teren miasta

19.02.2014

 

W dniu 16.02.2014r. o godzinie 23.00 funkcjonariusze SM Polkowice otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym na mieszkance Polkowic, przez nieznanego jej mężczyznę. W toku podjętych czynności powiadomiono Policję oraz dokonano penetracji terenu miasta wraz z poszkodowaną w poszukiwaniu sprawcy. Dalsze czynności prowadzić będzie Komenda Powiatowa Policji.

 


Zatrzymany nietrzeźwy kierujący

19.02.2014

 

W dniu 14.02.2014r. o godzinie 6.00 funkcjonariusze SM Polkowice udali się na ulicę Royal w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierującym jadącym do pracy samochodem osobowym.  W wyniku podjętej penetracji terenu strażnicy zauważyli opisany pojazd, którego kierujący na widok radiowozu zawrócił w kierunku Chocianowa i odjechał. Strażnicy natychmiast udali się za oddalającym się pojazdem i uniemożliwili mu dalszą jazdę.  Nietrzeźwym kierującym okazał się mieszkanie gminy Przemków. Ujętego sprawcę funkcjonariusze SM przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi policji.

 


Awanturujący się mężczyzna w sklepie

19.02.2014

 

W dniu 12.02.2014r. o godzinie 11.15 funkcjonariusze SM Polkowice udali się do sklepu „Bricomarche” w związku ze zgłoszeniem o awanturującym się przy kasie mężczyźnie.  Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali tam obsługę sklepu, która poinformowała, iż sprawca oddalił się już wraz z butelką rozpuszczalnika, za którą nie uiścił zapłaty. W toku podjętych czynności strażnicy ustalili rysopis mężczyzny i jego dane personalne. Około godziny 13.00 opisany mężczyzna ponownie zjawił się w sklepie, gdzie został on ujęty przez przybyłych strażników. W toku czynności ustalono, iż uregulował  należność za zabraną poprzednio butelkę rozpuszczalnika. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności przybyłemu patrolowi policji.

 


Nietrzeźwy mężczyzna z dużym psem - ul. Krótka

19.02.2014

 

W dniu 11.02.2014r. o godzinie 23.10 strażnicy zostali poinformowani o  dwóch nietrzeźwych mężczyznach sprawujących nadzór nad psem przy ul. Krótkiej w Polkowicach. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli leżącego na trawie jednego mężczyznę. Próby podejścia do niego i sprawdzenia przyczyn takiego zachowania okazały się bezskuteczne, gdyż uniemożliwiał to stojący przy nim pies – owczarek niemiecki. W toku podjętych działań strażnicy ustalili dane mężczyzny i wezwali na miejsce rodzinę ww., która zabrała psa, dzięki czemu możliwe było sprawdzenie stanu leżącego mężczyzny. Na szczęście po dobudzeniu okazało się, iż nie potrzebuje on interwencji lekarzy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna poniósł konsekwencje za niewłaściwe sprawowanie opieki nad psem.

 


Ujęty sprawca kradzieży

19.02.2014

 

W dniu 11.02.2014r. o godzinie 10.40 funkcjonariusze SM Polkowice udali się do sklepu „Miedziak” w związku ze zgłoszeniem obsługi sklepu o dokonanej tam kradzieży. Na miejscu funkcjonariusze zastali obsługę sklepu oraz nn. mężczyznę, który zachowywał się agresywnie wobec ekspedientek. W toku podjętych czynności strażnicy uspokoili mężczyznę i wezwali na miejsce patrol policji, który ukarał mężczyznę za kradzież grzywną pieniężną. Skradziony towar odzyskano....Nie stosowanie się do poleceń na przejściu dla pieszych/f

05.02.2014

 

W dniach 30.01.2014r. i 31.01.2014r.  strażnicy zabezpieczający przejścia dla pieszych w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 stwierdzili fakt nie stosowania się przez kierujących do wydanych im poleceń i sygnałów drogowych w czasie przeprowadzania dzieci. W toku podjętych czynności strażnicy ustalili sprawców powyższych wykroczeń wyciągając wobec nich surowe konsekwencje karne.

 


 Osoby potrzebujące pomocy

05.02.2014

 

W minionym  tygodniu polkowiccy strażnicy kontynuowali akcję: Przeciwdziałanie zagrożeniom zdrowia i życia osób bezdomnych, bezradnych itp.” W okresie od 27.01. do -02.02.2014r. strażnicy przeprowadzili 5 interwencji związanych z osobami, które znajdowały się  w stanie zagrożenia zdrowia lub życia z uwagi na silne mrozy oraz stan po użyciu alkoholu:

- 1 odwieziono do miejsca zamieszkania,

- 4-krotnie osoby takie odmówiły udzielenia im pomocy.

 


Naganne zachowanie nieletnich - ul. Skrzetuskiego

28.01.2014

 

W dniu 20.01.2014r. około godziny 16.50 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał sygnał od mieszkańca Polkowic, że z okien jednego z mieszkań na trzecim piętrze przy ul. Skrzetuskiego wyrzucane są woreczki napełnione wodą.  W toku podjętych czynności strażnicy ujawnili, że nagannego i niebezpiecznego zachowania dopuścili się dwaj nieletni, którzy przebywali w mieszkaniu pod nieobecność osób dorosłych. O powyższym fakcie natychmiast poinformowano rodziców nieletnich i pouczono o możliwych konsekwencjach  takiego zachowania.

 


Pozostawione odpady wielkogabarytowe - teren miasta

28.01.2014

 

W okresie od 20.01.2014 do 26.01.2014r. strażnicy przeprowadzili 3 interwencje związane z pozostawianiem przy osiedlowych Pszokach odpadów wielkogabarytowych. Z związku z powyższym przypominany wszystkim mieszkańcom, że odpady takie musza być przekazywane bezpośrednio przez osobę zainteresowaną do Centralnego Pszoku w Przedsiębiorstwie Gospodarki Miejskiej w Polkowicach przy ul. Dąbrowskiego 2.

 


Osoby potrzebujące pomocy - teren miasta

28.01.2014

 

W minionym  tygodniu z uwagi na coraz niższą temperaturę powietrza polkowiccy strażnicy zwiększyli częstotliwości kontroli miejsc gromadzenia się osób bezdomnych i bezradnych. Również mieszkańcy naszego miasta nie przechodzą wobec takich osób obojętnie o czym świadczy ilość zgłoszeń dotyczących powyższego zagadnienia. W okresie od 20 do 26.01.2014r. strażnicy przeprowadzili 13 interwencji związanych z osobami, które znajdowały się  w stanie zagrożenia zdrowia lub życia z uwagi na silne mrozy oraz stan po użyciu alkoholu:

- 2 z tych osób umieszczono do wytrzeźwienia w Komedzie Powiatowej Policji,

- 1 przekazano Pogotowiu Ratunkowemu,

- 2 umieszczono w Noclegowni dla osób bezdomnych ,

- 1 odwieziono do miejsca zamieszkania,

- 6-krotnie osoby takie odmówiły udzielenia im pomocy.

 


Psy bez nadzoru - teren miasta

28.01.2014

 

Ubiegły tydzień obfitował również w interwencje związane z osobami, które nie zachowały zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt domowych.  Strażnicy 6-krotnie podejmowali czynności wobec osób, które w sposób lekceważący podchodziły do obowiązków w tym zakresie. Wobec sprawców takich wykroczeń stosowano kary określone w Kodeksie wykroczeń.