AKTUALNOŚCI


 

13.12.2018 - Zapytanie ofertowe pn. "Zakup paliwa do samochodów służbowych"

 


 

11.11.2018 - Informacja o wynikach naboru - czytaj więcej>>

 


 

17.10.2018 - Operator elektronicznych monitorów ekranowych – 1 etat

czytaj więcej>>

 


STRAŻOMANIA 2018

28.09.2018

 

W dniu 27 września 2018r strażnicy Straży Miejskiej w Polkowicach po raz dziesiąty włączyli się w akcję i współorganizowali X edycję imprezy skierowanej do dzieci przedszkolnych pod nazwą „STRAŻOMANIA 2018.

czytaj więcej>>>>

 


„Bezpieczne wakacje w gminie Polkowice”

23.07.2018


W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz policyjnej akcji "Bezpieczny wypoczynek nad wodą", strażnicy Straży Miejskiej w Polkowicach realizują szereg działań zmierzających do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Jednym z przykładów takich działań są spotkania edukacyjne prowadzone podczas zajęć letnich organizowanych przez różnego rodzaju instytucje.

Między innymi w dniu 16 lipca 2018r. strażniczka SM Polkowice wraz z policjantem Komendy Powiatowej Policji przeprowadzili prelekcje dla dzieci uczestniczących w półkolonii w Polkowickim Centrum Animacji.

Podczas rozmowy z uczestnikami półkolonii poruszono tematykę szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wakacji, w tym poruszania się po drogach, kontaktów z osobami obcymi, kontaktów z nieznanymi zwierzętami, wypoczynku nad wodą i szereg innych. Dzieci zostały uczulone na właściwe zachowania w różnych miejscach oraz przypomniały sobie zasady, których należy przestrzegać, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji. 
Na zakończenie pogadanki uczestnicy półkolonii otrzymali od Straży Miejskiej w Polkowicach elementy odblaskowe oraz Polkowicki Poradnik Rowerowy.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


„Z NAMI BEZPIECZNIEJ 2018”

 11.06.2018

 

            W dniu 8 czerwca 2018r. już po raz dwunasty Straż Miejska w Polkowicach, pod patronatem Burmistrza Polkowic, zorganizowała dla dzieci z terenu powiatu Polkowickiego konkurs pod hasłem „Z Nami Bezpieczniej”. Kolejna edycja tego popularnego wśród dzieci konkursu odbywała się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach przy ul. Kmicica 23 w godzinach 9.00-14.00.

 

czytaj więcej>>>>

Przejdź do galerii zdjęć >>

 


Polkowicki Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży został uruchomiony w gminie Polkowice od 1 czerwca.

 

Jego celem jest pomoc młodym ludziom w radzeniu sobie z trudnymi sprawami.

 

Polkowicki Telefon Zaufania będzie działał codziennie w godzinach od 16:00 do 24:00, również w niedziele i święta oraz podczas wakacji. Szukające pomocy oraz wsparcia dzieci i nastolatki dzwoniąc pod numer 793 200 020, otrzymają pomoc psychologiczną. Dyżur telefoniczny będą pełnić specjaliści Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych – psycholodzy, psychoterapeuci, socjoterapeuci, pedagodzy i specjaliści w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

 


 

11.05.2018 - Nabór na wolne stanowisko "Strażnik miejski" - APLIKANT – 2 etaty

czytaj więcej>>

 


XII edycja powiatowego konkursu „Z Nami Bezpieczniej 2018”

19.04.2018

 

W dniu 08 czerwca 2018r.  (PIĄTEK) już po raz 12 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Polkowicach przy współpracy z KPP P-ce, KPPSP P-ce, PCUZ oraz Stowarzyszeniem „Skorpion” zorganizują dla uczniów klas IV-VI konkurs pod hasłem „Z Nami Bezpieczniej”.  W tym roku miejscem imprezy będzie teren Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego  w Polkowicach, ul. Kmicica 23.

 

Szczegółowy regulamin i harmonogram dostępny tutaj: pobierz!

 


ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY POLKOWICE


Szanowni Mieszkańcy Gminy Polkowice,
 

Burmistrz Polkowic w dniu 11.04.2018 r. podpisał Zarządzenie nr 2220/18 w sprawie przeprowadzenia monitoringu Strategii Rozwoju Zrównoważonego Gminy Polkowice (SRZGP) na lata 2015 -2020-stan na koniec 2017 r. W związku z powyższym prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety, która służy zebraniu informacji niezbędnych do oceny wdrażania SRZGP.

Niniejszą ankietę może wypełnić każdy mieszkaniec Gminy Polkowice.

Przejdź do ankiety>>>
 


INFORMACJA

 

Straż Miejska W Polkowicach informuje, iż w związku z prowadzonymi działaniami pro - ekologicznymi zmierzającymi do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza pyłami powstałymi w wyniku prowadzi nieodpłatne badania wilgotności drewna używanego do spalania.

Badania te można przeprowadzić w siedzibie Straży Miejskiej w Polkowicach przy ul. Targowej 11 po przyniesieniu materiału do badań, lub w miejscu zamieszkania, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym w każdy piątek w godzinach popołudniowych.

 


Sprawdzanie wilgotności drewna

12.02.2018

 

Straż Miejska W Polkowicach informuje, iż w związku z prowadzonymi działaniami pro-ekologicznymi zmierzającymi do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza pyłami powstałymi w wyniku spalania w przydomowych instalacjach grzewczych nieodpowiedniego paliwa prowadzi nieodpłatne badania wilgotności drewna używanego do spalania.

Badania te można przeprowadzić w siedzibie Straży Miejskiej w Polkowicach przy ul. Targowej 11 po przyniesieniu materiału do badań, lub w miejscu zamieszkania, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym w każdy piątek w godzinach popołudniowych.

 


 

14.12.2017 - Protokół z posiedzenia komisji przetargowej - kliknij aby pobrać

 


 

05.12.2017 - Przetarg na zakup paliwa do samochodów służbowych

 


 

09.11.2017 - II przetarg na sprzedaż opon z felgami  - kliknij aby zobaczyć

 


 

24.10.2017 - Informacja o sprzedaży opon z felgami - kliknij aby zobaczyć

09.11.2017 - Informacja o unieważnieniu przetargu - kliknij aby pobrać

 


„Z NAMI BEZPIECZNIEJ 2017”

13.06.2017

 

            W dniu 9 czerwca 2017r. już po raz jedenasty Straż Miejska w Polkowicach, pod patronatem Burmistrza Polkowic, zorganizowała dla dzieci z terenu powiatu Polkowickiego konkurs pod hasłem „Z nami bezpieczniej” 2017. Kolejna edycja tego popularnego wśród dzieci konkursu odbywała się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach przy ul. K. B. Kominka w godzinach 9.00-14.00.

 

czytaj więcej>>>>

Przejdź do galerii zdjęć >>


STRAŻOMANIA 2017

25.05.2017

 

W  dniu 18 maja 2017r. strażnicy Straży Miejskiej w Polkowicach aktywnie włączyli się w organizację IX edycji imprezy skierowanej do dzieci przedszkolnych pod nazwą „STRAŻOMANIIA 2017”. 

Impreza powyższa zorganizowana została przez UG Polkowice Wydział Spraw Obywatelskich pod patronatem Burmistrza Polkowic przy współudziale: 
    
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach

2.      Straży Miejskiej w Polkowicach,

3.      Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach,

4.      Pogotowia Ratunkowego  - Zespół Ratownictwa Medycznego O/ Polkowice

 

Przedszkola Miejskie w Polkowicach reprezentowały dzieci z grup 5-cio i 6-ciolatków łącznie  430 dzieci  oraz opiekunowie.

Udział wzięły reprezentacje:

1.      Przedszkola Miejskiego nr 2 w Polkowicach,

2.      Przedszkola Miejskiego nr 3 w Polkowicach,

3.      Przedszkola Miejskiego nr 4 w Polkowicach,

4.      Przedszkola Miejskiego nr 5 w Polkowicach,

5.      Przedszkola Miejskiego nr 6 w Polkowicach,

 

            Imprezę rozpoczęła ewakuacja dzieci z Przedszkoli w ramach alarmu pożarowego, a następnie przemarsz do Parku Miejskiego wraz z transparentami w asyście strażników miejskich i funkcjonariuszy policji.. Następnie dla dzieci zorganizowano szereg zabaw i konkursów tj.:

1.      Konkurs na transparent i hasło o bezpieczeństwie

2.      Konkurs piosenki o bezpieczeństwie

3.      Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „Zgadywanki”,

4.      Strażomaniacki tor sprawnościowy,

5.      Łańcuch wodny

            W dalszej części programu przygotowano dla dzieci pokazy sprzętu służb biorących udział w Strażomanii.

 

            Wszystkie dzieci brały aktywny udział w zabawie wspólnie z maskotkami polkowickich służb:

-  insp. „Krukiem”,

-  kom. „Lwem”,

-  strażakiem „Żarkiem”,

            Na zakończenie wszystkie przedszkola za zaangażowanie w dbałość o bezpieczeństwo dzieci otrzymały certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w Strażomanii oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Polkowic i gadżety od służb. Dla dzieci przygotowano słodkie upominki ufundowane przez organizatorów. Podczas imprezy przygotowano dla wszystkich gorącą kiełbaskę, bułkę i napoje.

 


XI edycja powiatowego konkursu „Z Nami Bezpieczniej 2017”

10.04.2017

 

W dniu 09 czerwca 2017r.  (PIĄTEK) już po raz 11 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Polkowicach przy współpracy z KPP P-ce, KPPSP P-ce, PCUZ oraz Stowarzyszenie „Skorpion” zorganizują dla uczniów klas IV-VI konkurs pod hasłem „Z Nami Bezpieczniej”.  W tym roku miejscem imprezy będzie teren Szkoły Podstawowej nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach, ul. Kardynała B. Kominka 1.

 

Szczegółowy regulamin i harmonogram dostępny tutaj: pobierz!

 


 

10.04.2017 - Czwarty przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego Peugeot 407 - kliknij aby zobaczyć

 


 

08.03.2017 - Trzeci przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego Peugeot 407 - kliknij aby zobaczyć

 


 

06.02.2017 - Drugi przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego Peugeot 407 - kliknij aby zobaczyć

 


Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

01.02.2017

 

        Miniony okres to wzmożone działania strażników ukierunkowane na kontrolę miejsc gromadzenia się osób bezdomnych z uwagi na trudne warunki atmosferyczne.  Również ilość zgłoszeń mieszkańców w powyższym zakresie wzrosła w znaczący sposób. 

        Najczęściej są to skargi na bezdomnych śpiących na klatkach schodowych oraz zanieczyszczających te klatki.  Strażnicy każdorazowo podejmują działania w takich sprawach, próbując nakłonić osoby bezdomne na udanie się do noclegowni. Niestety w większości przypadków odmawiają oni takiego zachowania, nie chcąc stosować się do obowiązującego tam regulaminu.


 

23.12.2016 - Pierwszy przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego Peugeot 407 - kliknij aby zobaczyć

 


 

17.11.2016 - Komendant Straży Miejskiej ogłasza V przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego Peugeot 607

więcej>>>>


 

17.10.2016 - Komendant Straży Miejskiej ogłasza IV przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego Peugeot 607

więcej>>>>


 

28.09.2016 - Komendant Straży Miejskiej ogłasza III przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego Peugeot 607

więcej>>>>


 

03.08.2016 - Komendant Straży Miejskiej ogłasza II przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego Peugeot 607

więcej>>>>


 

17.06.2016 - Komendant Straży Miejskiej ogłasza przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu osobowego Peugeot 607

więcej>>>>„Z NAMI BEZPIECZNIEJ 2016”

15.06.2016

 

Komendant Straży Miejskiej w Polkowicach składa serdeczne podziękowania dla pracowników:

1.      Polkowickiego Centrum Animacji w Polkowicach,

2.      Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach,

3.      Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie

4.      Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej Sp z o.o. w Polkowicach

5.      Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach

 

za pomoc  w organizacji i przebiegu X-edycji konkursu „Z NAMI BEZPIECZNIEJ 2016”

  

             W dniu 10 czerwca 2016r. już po raz dziesiąty Straż Miejska w Polkowicach, pod patronatem Burmistrza Polkowic, zorganizowała dla dzieci z terenu powiatu Polkowickiego konkurs pod hasłem „Z nami bezpieczniej” 2016. Jubileuszowa edycja odbywała się na terenie Centrum Piknikowego przy ul. 3-go Maja w godzinach 9.00-14.00.

            Konkurs ten od wielu lat stanowi podsumowanie całorocznych działań służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo publiczne oraz placówek oświatowych
 z terenu powiatu w zakresie edukacji dzieci szkół podstawowych i pogłębiania ich wiedzy
o bezpiecznych zachowaniach.

            Jak co roku współorganizatorami imprezy byli funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, pracownicy Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, członkowie klubu kolarskiego oraz niepełnosprawni sportowcy
z polkowickiego „Skorpiona”.

            Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs wsparli partnerzy, czyli polkowickie firmy, które bardzo mocno angażują się w propagowanie wśród dzieci i młodzieży bezpieczeństwa:

1.      CCC SA

2.      Sitech Sp. z o.o.

3.      Sanden Manufacturing

4.      PHU Eden Mc Donalds:

5.      KONCUR REKLAMA

6.      Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o.:

7.      PGM P-ce

 

Jubileuszowa X-edycja „Z nami bezpieczniej” obfitowała w atrakcje przygotowane przez strażaków z PSP Polkowice oraz ratowników górniczych z kopalni ZG Rudna, którzy przygotowali pokazy sprzętu i akcji ratunkowych. Ponadto czas dzieciom umilały maskotki polkowickich służb:

insp. „Kruk”

kom. „Lew”

strażak „Żarek”

            Do tegorocznej rywalizacji stanęły reprezentacje 15 szkół podstawowych z terenu powiatu polkowickiego tj.:

 

Gmina Polkowice

1.Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach

2.Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach

3.Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach

4.Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie

 

Gmina Chocianów

5.Szkoła Podstawowa w Chocianowie

6.Szkoła Podstawowa w Trzebnicach

7.Szkoła Podstawowa w Szklarach Dolnych

8.Szkoła Podstawowa w Parchowie

 

Gmina Radwanice

9.Zespół Szkolno-przedszkolny w Radwanicach

10.Szkoła Podstawowa w Buczynie

 

Gmina Przemków

11.Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemkowie

12.Szkoła Podstawowa nr 2 w Przemkowie

 

Gmina Grębocice

13.Szkoła Podstawowa w Rzeczycy

14.Szkoła Podstawowa w Grębocicach

 

Gmina Gaworzyce

15.Szkoła Podstawowa w Gaworzycach

 

Każdą ze szkól reprezentowały 15 osobowe zespoły w trzech kategoriach klas IV, V, VI tj. łącznie  w imprezie wzięło udział około 250 dzieci i opiekunów. W otwarciu i zakończeniu konkursu uczestniczyli zaproszeni goście –  władze gminy i powiatu, przedstawiciele patronów oraz  Komendanci służb i dyrektorzy jednostek, którzy z przyjemnością wraz z uczestnikami obejrzeli występ dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 pod nazwą:

„I w trójce lubią mleko”

 

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy konkursu przystąpili do rywalizacji w przygotowanych siedmiu konkurencjach tj.:

1.      Konkursie teoretycznym – „Wiedza o bezpieczeństwie”

2.      Konkursie rysunkowy – „Znam znaki drogowe”

3.      Konkursie praktycznym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

4.      Strażackim torze sprawnościowym

5.      Torze rowerowym

6.      Konkursie strzelectwa laserowego

7.      Jazdy na trenażerze

 

Wszyscy uczestnicy zaciekle walczyli o przygotowane nagrody i puchary, walka ta odbywała się w duchu fair play.

W trakcie trwania imprezy dzieci otrzymały posiłek przygotowany przez firmę PHU „Eden” MC Donalds oraz słodkie upominki od firmy Sitech sp. z o.o.

Kilkugodzinne zmagania zakończyły się po godzinie 13.00 a następnie po podsumowaniu wyników rozpoczęła się ceremonia wręczania nagród.

 

Wyniki X- edycji konkursu „Z nami bezpieczniej” przedstawiają się następująco:

 

Kategoria klas IV o puchar przechodni Komendanta KPPSP

1.      SP Chocianów

2.      SPI Jędrzychów

3.      SP-2 Polkowice

 

Kategoria klas V o puchar przechodni Komendanta KPP

1.      ZSP Radwanice

2.      SP Parchów

3.      SP-2 Polkowice

 

Kategoria klas VI o puchar przechodni Komendanta SM

1.      SP Grębocice

2.      SP Parchów

3.      SPI Jędrzychów

 

Kategoria szkół – Najlepsza szkoła w promowaniu bezpiecznych zachowań

1.      ZSP Radwanice

2.      SP-2 Polkowice

3.      SP Chocianów

 

Atrakcyjne nagrody, ciekawe konkurencje i szeroki zakres przygotowany przez organizatorów oraz partnerów konkursu od lat przyciągają dzieci na tą imprezę, które z zadowoleniem twierdziły, iż to najlepszy konkurs w gminie i powiecie i zawsze chętnie tu przyjeżdżają.

Przejdź do galerii zdjęć >>STRAŻOMANIA 2016

16.05.2016

 

12 maja 2016r godzina 8.45 w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Polkowicach wybuchł pożar. Dym, dźwięki alarmów pożarowych, pojazdy bojowe KP PSP, Straży Miejskiej i Policji, dzieci oraz pracownicy przedszkola ewakuowani z obiektu.

 

 

Taki widok zaskoczył mieszkańców osiedla Sienkiewicza. Na szczęście był to tylko coroczny alarm ewakuacyjny, który jednocześnie rozpoczął VIII edycję polkowickiej „Strażomanii” organizowanej przez UG Polkowice Wydział Spraw Obywatelskich pod patronatem Burmistrza Polkowic przy współudziale Straży Miejskiej. Jak co roku do współpracy i  współudziału zaproszono również funkcjonariuszy Polkowickich służb:

1.      Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach

2.      Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach,

3.      Pogotowia Ratunkowego  - Zespół Ratownictwa Medycznego O/ Polkowice.

Strażomania podsumowuje całoroczne spotkania, które poprzez zabawę, edukują najmłodsze dzieci w zakresie bezpiecznych zachowań.

Po zakończeniu ewakuacji dzieci z pięciu polkowickich Przedszkoli Miejskich w asyście strażników  oraz funkcjonariuszy policji wraz z transparentami przeszły przez miasto w kolorowym pochodzie na teren Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach, gdzie organizatorzy przygotowali dla nich szereg konkursów i zabaw. 

Przedszkola Miejskie w Polkowicach reprezentowały dzieci z grup 5-cio i 6-ciolatków łącznie  około 313 dzieci  oraz opiekunowie.

Udział wzięły reprezentacje:

1.      Przedszkola Miejskiego nr 2 w Polkowicach,

2.      Przedszkola Miejskiego nr 3 w Polkowicach,

3.      Przedszkola Miejskiego nr 4 w Polkowicach,

4.      Przedszkola Miejskiego nr 5 w Polkowicach,

5.      Przedszkola Miejskiego nr 6 w Polkowicach,

 

Na miejscu przywitali ich przedstawiciele i szefowie polkowickich służb oraz koordynator Strażomanii dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich UG Polkowice wraz z maskotkami:

-  insp. „Krukiem”,

-  kom. „Lwem”,

-  strażakiem „Żarkiem”,

 

Wszystkie dzieci brały aktywny udział w zabawie uczestnicząc w konkursach:   

1.      Konkurs na transparent i hasło o bezpieczeństwie

2.      Konkurs piosenki o bezpieczeństwie

3.      Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „Zgadywanki”,

4.      Łańcuch wodny

Ponadto dla dzieci przygotowano pokazy sprzętu służb biorących udział w Strażomanii.

            Na zakończenie wszystkie przedszkola za zaangażowanie w dbałość o bezpieczeństwo dzieci otrzymały certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w Strażomanii oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Polkowic i gadżety od służb. Dla dzieci przygotowano słodkie upominki ufundowane przez organizatorów. Podczas imprezy przygotowano dla wszystkich gorącą kiełbaskę, bułkę i napoje.

Uśmiechnięte buzie dzieci oraz mieszkańców, którzy przyszli do Parku wskazywały, iż impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, a dla nas były największa nagrodą.

Przejdź do galerii zdjęć >>

 


X edycja powiatowego konkursu „Z Nami Bezpieczniej 2016”

04.04.2016

 

W dniu 10 czerwca 2016r.  (PIĄTEK) już po raz 10 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Polkowicach przy współpracy z KPP P-ce, KPPSP P-ce, PCUZ oraz Stowarzyszenie „Skorpion” zorganizują dla uczniów klas IV-VI konkurs pod hasłem „Z Nami Bezpieczniej”.  W tym roku miejscem imprezy będzie Centrum Piknikowe w Polkowicach, ul. 3-go Maja (przy basenach zewnętrznych).

 

Szczegółowy regulamin i harmonogram dostępny tutaj: pobierz!

 


Informacja o zagubionej legitymacji służbowej

31.03.2016

 

Straż Miejska w Polkowicach unieważnia zagubioną w dniu 25 marca 2016 r.  legitymację służbową o numerze 16 ważną do dnia 31.12.2017.

 


Akcja „ Bezpieczne Ferie Zimowe 2016”

17.02.2016

 

Zgodnie z zatwierdzonym planem działań w dniach 01.02- 14.02.2016r. strażnicy SM Polkowice pełniący służbę na terenie miasta przeprowadzili szereg działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży i dzieciom wypoczywającym podczas ferii zimowych na ternie miasta i gminy.

czytaj więcej>>>>


Spotkania z najmłodszymi pt. „Chcę być bezpieczny w podróży”

10.12.2015

 

Od dnia 01.12.2015r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Polkowicach wraz z pracownikami firmy SITECH Sp. z o.o. zapoczątkowali cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami miasta pod hasłem: „Chcę być bezpieczny w podróży”. Spotkania te odbywają się w ramach VII edycji Polkowickich Prezentacji „Niepełnosprawni-Sprawnym” i mają na celu propagowanie wśród uczestników zasad bezpiecznego podróżowania, a w szczególności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

 


Szanowni Mieszkańcy

26.11.2015

 

Straż Miejska w Polkowicach w związku z realizacją akcji „Przeciwdziałania zagrożeniom życia osób starszych, bezradnych i bezdomnych w okresie zimowych 2015-2016” oraz spadkiem temperatur zwraca się z prośbą o reagowanie i informowanie służb o wszystkich osobach przebywających w miejscach nie osłoniętych i zagrażających ich życiu lub zdrowiu.

 


Strażnicy na przejściach dla pieszych

08.09.2015

 

Od dnia 01.09.2015r. strażnicy Straży Miejskiej w Polkowicach ponownie przystąpili do realizacji zadania polegającego na zapewnieniu najmłodszym mieszkańcom naszego miasta bezpiecznego dotarcia do szkół. W ramach tych działań funkcjonariusze w miarę posiadanych sił i środków zabezpieczają przejścia dla pieszych w rejonach obiektów oświatowych. Zmotoryzowanych prosimy o bezpieczną i spokojna jazdę oraz zwracanie uwagi na pieszych uczestników ruchu

 


„Z Nami Bezpieczniej” 2015

09.06.2015

 

W dniu 3 czerwca 2015r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego już po raz 9 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Polkowicach zorganizowali kolejną edycję powiatowego konkursu skierowanego do uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych pod nazwą „Z Nami Bezpieczniej”. Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Polkowic. Jak co roku do organizacji imprezy zaproszono:

 

Komendę Powiatową  Policji w Polkowicach

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach

Polkowickie Centrum usług Zdrowotnych w Polkowicach

Ośrodek Pomocy Społecznej w Polkowicach

Klub Sportowy „Skorpion” w Polkowicach.

 

Konkurs corocznie wspierają firmy i przedsiębiorstwa działające na terenie gminy Polkowice. W bieżącym roku nagrody dla dzieci wsparły:

1.        Urząd Gminy Polkowice,

2.        CCC. SA,

3.        Sitech Sp. z o.o.,

4.        Volkswagen Motor Polska,

5.        Sanden Manufacturing,

6.        Voith,

7.        Oerlikon Balzers

8.        PHU „Eden”  Restauracja MC Donalds

9.        Aquapark SA Polkowice,

10.    „Reklama” Franciszek Koncur,

11.    ZG Rudna

 

W tegorocznym konkursie wzięło udział 9 szkól podstawowych z terenu powiatu polkowickiego. Były to reprezentacje:

1.        Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach,

2.        Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach,

3.        Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach,

4.        Szkoły Podstawowej w Chocianowie,

5.        Szkoły Podstawowej w Parchowie,

6.        Szkoły Podstawowej w Trzebnicach,

7.        Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach,

8.        Szkoły Podstawowej w Buczynie,

9.        Szkoły Podstawowej w Rzeczycy.

 

W uroczystym otwarciu imprezy uczestniczyli przedstawiciele organizatorów oraz patronów konkursu. Wszyscy uczestnicy brali aktywny udział w zabawie wspólnie z maskotkami polkowickich służb:

 

-  insp. „Krukiem”,

-  kom. „Lwem”,

-  strażakiem „Żarkiem”,

 

Otwarcia dokonała z-ca przewodniczącego Rady Miasta Polkowice Pani Mariola Kośmider. Następnie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały gościom i uczestnikom dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach. Ich występ zebrał gromkie oklaski. Następnie przystąpiono do rywalizacji. Uczestnicy jak co roku walczyli w trzech kategoriach wiekowych w 7 konkurencjach:

 

Konkursie teoretycznym „Wiedza o bezpieczeństwie”,

Konkursie rysowania znaków drogowych,

Konkursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

Strażackim torze sprawnościowym,

Rowerowym torze sprawnościowym,

Konkursie strzelectwa laserowego,

Konkursie jazdy na trenażerze.

 

Podczas trwania konkursu dzieci i goście zwiedzali namioty firmy Sitech oraz ratowników  górniczych z ZG Rudna. W pierwszym z nich pracownicy Sitechu przekazywali im informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania samochodem, a w szczególności o konieczności jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. W namiocie ZG Rudna ratownicy górniczy prezentowali sprzęt ratunkowy i opowiadali dzieciom o szczegółach i ryzyku swojej pracy.

 

W przerwie pomiędzy konkurencjami uczestnicy skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez restaurację MC Donalds w Polkowicach. Ponadto zobaczyli również akcję ratunkową przygotowana przez ratowników z Zakładów Górniczych Rudna.

 

Po zakończeniu rywalizacji i podsumowaniu wyników przystąpiono do wręczania nagród za zwycięstwa i uczestnictwo w konkursie. W roku bieżącym dzieci otrzymały upominki związane z bezpieczeństwem rowerzysty w ruchu drogowym w tym między innymi: kaski rowerowe, wyposażenie rowerów, kamizelki odblaskowe itp. Nagrody ufundowane zostały przez Straż Miejską w Polkowicach oraz patronów konkursu.

 

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

Kategoria klas IV

1 miejsce i puchar przechodni Komendanta Straży Pożarnej

Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach

2 miejsce – Zespół Szkolno-przedszkolny w Radwanicach

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Parchowie

Kategoria klas V

1 miejsce i puchar przechodni Komendanta Powiatowego Policji

Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach

2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Buczynie

Kategoria klas VI

1 miejsce i puchar przechodni Komendanta Straży Miejskiej

Szkoła Podstawowa w Trzebnicach

2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Buczynie

Kategoria „Najlepsza szkoła w promowaniu bezpiecznych zachowań”

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Buczynie

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Trzebnicach

 

Wszyscy uczestnicy konkursu byli bardzo zadowoleni w pobytu w Gminie Polkowice i zapowiedzieli swój udział w kolejnej jubileuszowej edycji konkursu „Z Nami Bezpieczniej”

Przejdź do galerii zdjęć >>

 STRAŻOMANIA 2015

03.06.2015

 

Już po raz VII funkcjonariusze Straży Miejskiej w Polkowicach aktywnie włączyli się w organizację kolejnej edycji imprezy skierowanej do dzieci przedszkolnych pod nazwą „STRAŻOMANIIA 2015”. Jak co roku impreza powyższa zorganizowana została przez UG Polkowice Wydział Spraw Obywatelskich pod patronatem Burmistrza Polkowic przy współudziale:

1.      Straży Miejskiej w Polkowicach

2.      Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach

3.      Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych,

4.      Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach,

5.      Pogotowia Ratunkowego  - Zespół Ratownictwa Medycznego O/ Polkowice

Odbyła się ona w dniu 29.05.2015r. w godzinach 9.00 – 12.30 na terenie Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach. 

 

Przedszkola Miejskie w Polkowicach reprezentowały dzieci z grup 5-cio i 6-ciolatków łącznie  około 390 dzieci  oraz opiekunowie.

Udział wzięły reprezentacje:

1.      Przedszkola Miejskiego nr 2 w Polkowicach,

2.      Przedszkola Miejskiego nr 3 w Polkowicach,

3.      Przedszkola Miejskiego nr 4 w Polkowicach,

4.      Przedszkola Miejskiego nr 5 w Polkowicach,

5.      Przedszkola Miejskiego nr 6 w Polkowicach,

 

            Imprezę rozpoczęła ewakuacja dzieci z Przedszkoli w ramach alarmu pożarowego,
w bieżącej edycji pokazowa ewakuacja odbyła się w Przedszkolu nr 6.  Ćwiczenia pod okiem strażaków Komendy Powiatowej PSP przebiegły sprawnie i bez zakłóceń Następnie  dzieci w eskorcie funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji przeszły na teren Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku, gdzie przygotowano dla nich szereg zabaw i konkursów tj.:

1.      Konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo i ja”

2.      Konkurs piosenki o bezpieczeństwie

3.      Strażomaniacki tor sprawnościowy zwierający elementy ruchu drogowego, bezpieczeństwa pożarniczego oraz pierwszej pomocy,

4.      Łańcuch wodny

Wszystkie dzieci brały aktywny udział w zabawie wspólnie z maskotkami polkowickich służb:

-  insp. „Krukiem”,

-  kom. „Lwem”,

-  strażakiem „Żarkiem”,

Po podsumowaniu wyników zwycięzcami tegorocznej edycji okazały się przedszkolaki z PM nr 5.

            Na zakończenie wszystkie przedszkola za zaangażowanie w dbałość o bezpieczeństwo dzieci otrzymały certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w Strażomanii oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Polkowic i maskotki od Straży Miejskiej.

 

Dla dzieci przygotowano również słodkie upominki ufundowane przez organizatorów. Podczas imprezy przygotowano dla wszystkich gorącą kiełbaskę, bułkę i napoje.

 

            VII edycję  Strażomanii połączono w tym roku ze świętem Straży Pożarnej, dlatego też po zakończeniu zmagań dzieci wraz z opiekunami udały się do polkowickiego Rynku, gdzie odbywała się wystawa sprzętu pożarniczego.

Przejdź do galerii zdjęć >>IX edycja powiatowego konkursu „Z Nami Bezpieczniej 2015”

04.05.2015

 

W dniu 3 czerwca 2015r.  (ŚRODA) już po raz  9 funkcjonariusze Komendy Straży Miejskiej w Polkowicach przy współpracy z KPP P-ce, KPPSP P-ce, PCUZ, OPS oraz Stowarzyszenie „Skorpion” zorganizują dla uczniów klas IV-VI konkurs pod hasłem „Z Nami Bezpieczniej”.  W tym roku gospodarzem imprezy będzie Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Polkowicach, ul. Dąbrowskiego 1a.

 

Szczegółowy regulamin i harmonogram dostępny tutaj: pobierz!

 Kontrola oznakowania psów

21.04.2015

 

W minionym tygodniu funkcjonariusze Straży Miejskiej kontynuowali kontrolę wywiązywania się przez właścicieli psów z obowiązku oznakowania psa mikroprocesorem zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Polkowicach. Ponieważ mieszkańcy nie zawsze wykonali powyższe zalecenia przypominamy, iż:

 

Uchwała  nr XI/121/07 Rady Miejskiej w Polkowicach z dnia 30 listopada 2007r.  określiła niżej wymienione obowiązki:

1.      Na terenie Gminy Polkowice wprowadza się obowiązek ewidencjonowania wszystkich psów w rejestrze psów prowadzonym przez Urząd Gminy w Polkowicach.

2.      Właściciele i opiekunowie psów zobowiązani są do ich rejestracji w Urzędzie Gminy Polkowice do końca I kwartału 2008 r.

3.      Osoby nabywające psy po 1 stycznia 2008 r. zobowiązane są do ich rejestracji w terminie 30 dni od dnia wejścia w ich posiadanie.

 

Znakowanie psów mikroprocesorem prowadzą lekarze weterynarii. Czynność ta  wykonywana jest BEZPŁATNIE.

 Akcja „Bezpieczne Rekolekcje wielkopostne"

31.03.2015

 

W okresie od 02.03.2015 do 25.03.2015r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Polkowicach zgodnie z zatwierdzonym planem działań przeprowadzili akcję mającą na celu zabezpieczenie miejsc przemieszczania się i gromadzenia dzieci i młodzieży podczas trwających w tym czasie rekolekcji. Akcja odbywała się w trzech etapach tj.:

 

I etap  -           02.03 – 04.03. 2015r.

II etap -           09.03 – 11.03. 2015r.

III etap -         23.03 – 25.03. 2015r.

W tym okresie funkcjonariusze SM Polkowice przeprowadzili szereg działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży i dzieci podczas zajęć odbywających się zarówno na terenie szkół jak i obiektów sakralnych.

 

W ramach realizacji zadań służbowych strażnicy patrolowali place zabaw i parki w celu niedopuszczenia do gromadzenia się i przebywania tam grup nieletnich, którzy sami zakłócaliby porządek publiczny lub byli narażeni na negatywne zachowania innych. Ponadto kontrolowano otoczenia i placówki oświatowe oraz sakralne. Szczególną uwagę zwrócono na lokale gastronomiczne i obiekty handlowe, które oferują do sprzedaży wyroby alkoholowe i tytoniowe.

 

Ogółem w ciągu 9 dni akcji uczestniczyło w niej 74 strażników. Podczas trwania akcji:

 

- wylegitymowano nieletnich  - 2 osoby,

 

Ponadto wykonano:

1. kontroli placów zabaw, parków, skwerów - 72

2. kontroli terenów przy placówkach handlowych sprzedających alkohol oraz wyroby tytoniowe   - 12

3. kontroli klatek schodowych w budynkach  - 30

4. kontroli terenów przy obiektach oświatowych i użyteczności publicznej - 43

5. terenów rekreacyjnych i sportowych - 33

6. terenów przy obiektach sakralnych - 13

7. terenów przy lokalach gastronomicznych  - 8

 


Akcja „Dzień Wagarowicza”

23.03.2015

 

W dniu 20.03.2015r. (piątek) funkcjonariusze SM Polkowice przeprowadzili akcję „Dzień wagarowicza 2015” w związku z 1 dniem wiosny przypadającym w tym roku w dzień wolny od nauki szkolnej. W ramach prowadzonych działań strażnicy zabezpieczyli imprezy organizowane przez palcówki oświatowe oraz kontrolowali miejsca gromadzenia się dzieci i młodzieży.

            Ogółem w ciągu 1 dnia w akcji uczestniczyło 7 strażników. Podczas jej trwania wykonano:

 

1. kontroli placów zabaw, parków i skwerów                                                   - 17

3. kontroli klatek schodowych w budynkach                                                     - 9

4. kontroli terenów przy obiektach oświatowych i użyteczności publicznej          - 13

5. kontroli terenów rekreacyjnych i sportowych                                                 - 6

 

            Podsumowując przebieg działań funkcjonariuszy SM Polkowice podczas akcji „Dzień Wagarowicza 2015” należy stwierdzić, że przebiegła ona bez rażących zakłóceń porządku publicznego ani naruszeń porządku prawnego. Większość młodzieży spędziła czas na imprezach zorganizowanych przez szkoły w ramach zajęć lekcyjnych.

 Znaleziono złoty pierścionek

21.01.2015

 

Straż Miejska w Polkowicach informuje, iż w dniu 20 stycznia 2015r w Polkowicach przy ulicy Hubala został znaleziony złoty pierścionek, który został przekazany do "Biura Rzeczy Znalezionych" w Starostwie Polkowickim przy ul. św. Sebastiana 1. Osoby, które utraciły powyższe mienie proszone są o kontakt w celu identyfikacji mienia i jego odbioru w Starostwie.

 INFORMACJA

 

            W związku z rozpoczęciem sezonu zimowego informujemy, iż radiowozy SM wyposażone są w kable rozruchowe i w przypadku niemożności uruchomienia swojego pojazdu z powodu awarii akumulatora można zwrócić się do dyżurnego Straży Miejskiej o pomoc pod nr tel. 986 lun 76 7464024. Jednocześnie przypominany,
iż w przypadku przeprowadzania przez funkcjonariuszy interwencji na pomoc trzeba będzie poczekać.